Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Máshol is közelharc a fogmosás?

Máshol is közelharc a fogmosás?

Figyelt kérdés
2 éves a lány, egyszerűen nem engedi megmosni a fogát.Sokszor ő szeretné magának, de ugye hiába tanítgatjuk még nem tudja magának teljesen alaposan. Már mindenfélét énekeltünk, mondókázunk közben, történeteket találunk ki a fogmanóról de nem hatja meg :D

2022. jan. 12. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Ahogy szoktatja az ember.

Én amikor már ült - bilizett.

Amikor már darabosat evett, mentünk finom, lágy kefével fogat mosni minden evés után. Ez rutinná vált, mint bármi más.

2022. jan. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Mi lefogjuk ha nem akar fogat mosni.
2022. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mi is pici kora óta szoktatjuk, csak sajnos na, beütött az a dackorszak keményen :D
2022. jan. 12. 21:13
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Fiam is megutálta, pedig első foga óta mosom neki. Alsó fogait úgy ahogy engedi megmosni, felső fogainal alltalaban le kell fognom. Másfél éves.
2022. jan. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kétévesen nagyon nem szerette, olyan 3 éves korától viseli el, 4 éves korától megy már reggel, este nagyobb hiszti nélkül.
2022. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha magának akarja csinálni, had csinálja. Persze még nem tudja úgy, ahogy kellene, de így soha nem is fogja megtanulni. Az én lányom sem hagyta, hogy segítsek neki, kb 2,5 évesen már ügyesen mosta.
2022. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A mi 2 évesünk is magának akarja mosni (nem is bánom, önállósodni akar :) ), nálunk az vált be, hogy először én mosom meg neki jó alaposan, aztán pedig ő folytatja. Van, hogy csak rágcsálja a fogkefét, de néha már egész ügyesen utánozza a mozdulatokat.
2022. jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Köszönöm, hogy fel tetted ezt a kérdést! Az én két éves lányom sem engedi, sem magának, lefogni nem lehet... Max ha találok olyan mesét akkor engedi, hogy megmossam. Úgy félek, hogy megromlanak neki
2022. jan. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
A kisebbel nem volt gond, a nagy még 8 évesen is képes ordítani mikor nem hajlandó fogat mosni én meg elkapom, utálja az egészet
2022. jan. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Anyukám anno úgy oldotta meg hogy vett egy tablettát ami beszínezte a fogon lévő lepedéket. Így mutatott rá, hogy nem mosom rendesen. Régen ez bevált módszer volt.
2022. jan. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!