Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is egy közelharc a...

Krisztina27 kérdése:

Másnál is egy közelharc a baba pelenkázása és öltöztetése?

Figyelt kérdés

Nálunk mindig sírás lesz mindkettő végére.

Nem marad nyugton egy fél pillanatra sem, állandóan hasra fordul,és elmászik, ha nem akkor felül. Már a franciaágyon, és a szivacson a földön pelenkázom és öltöztetem, mert már fejreált volna a pelenkázón lefelé. De mikor végzünk akkor felveszem és mondom neki ezt meg kell csinálni anya nem akar bántani, de fürdés után öltözni kell, vagy kakásan csak nem akarsz maradni ugye milyen jó érzés a tiszta pelus, ezért nem kell sírni, meg hasonlok. Csak így vigasztalódik meg.8hós.


2011. dec. 16. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én kezdetek óta úgy pelenkáztam, hogy odaraktam mellé egy kis csörgőt, amit egyébként a kezére is rá lehet rakni.

Most, hogy 5 hónapos, sokszor kezd 'harcba' átmenni a pelenkázás és öltöztetés, de ilyenkor odaadom a kezébe a csörgőt és azt csinálok vele, amit akarok. Az leköti és pedig előveszem a "villámgyors" anyut a zsebemből. :))

2011. dec. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ez már másfél éve így megy.Készülj,ez csak rosszabb lesz.Csakis úgy marad nyugton,ha vmi érdekeset adsz neki,és ez már lassan nem a csörgő lesz,hanem pl. a popsikenőcsös tubus.Nálunk előtte kergetni is kell őket.:D
2011. dec. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem is a figyelem elterelés vált be.Azért egy pici babát ész érvekkel még nehéz meggyőzni. Ha meg nagyobb, akkor meg azért nem, mert neki mehetnéke van:) Távirányító, telefon, néhány tiltott dolog, amit néhány percre megkaparinthatott. Amúgy erre is csak néhányszor volt szükségünk, jól együttműködtünk pelenkázáskor is és viszonylag öltöztetéskor is. Ebben a tekintetben szerencsés vagyok!
2011. dec. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen előfordul. Ezért hívják ilyen korban a babát örökmozgónak. Csak ügyesen;)
2011. dec. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

8-10 hónaposan a legtöbb babánál van egy ilyen fázis. Át kell vészelni, később javul majd.

Próbáld meg lefoglalni valamivel. (Bár ezt sosem csináltam, de ha kell, adj neki egy kis darab kekszet a kezébe, amíg gyorsan végzel.)

Amúgy: grimaszolás, éneklés, érdekes felnőtt-tárgyak a kézbe, és némi gyengéd erőszak. :o)


Kitartás!

2011. dec. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Húúú, volt már pár olyan pelenkázás, hogy a sírógörcs kerülgetett... :) Ő nem sír, de nem marad nyugton egy másodpercig sem, sőt játékot űz belőle.

Sokszor úgy érzem, hogy feladom, mert nem bírom bepelenkázni. Valahogy mégis mindig sikerül.


Én is úgy veszem észre, hogy hétről - hétre egyre nehezebb.

9 hónapos

2011. dec. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A lányom 10 hónapos, remekül tűri mindkettőt. Na de ezt el kellett ám érni nála. :)

Szoktatás kérdése. Sokszor ő is üvöltött az öltözésnél (pelenkázásnál sosem).

Aztán minden érdekeset adtam neki. Kenőcsös tubust, Vigantolos üveget, hasonlókat. Mostanában már elveszi, ami neki kell, nézegeti, forgatja.

Pelenkázásnál szava nincs.

Öltözésnél meg mindig mondom neki, mikor mit kell csinálni, és azt nagyon élvezi. Mondom, ha kihúzzuk-bedugjuk a kezét (már segít is ezekben), vagy a fejét (bár a fejét olyan erővel húzza ki a bodyból, hogy oda kell tennem a kezem, különben tuti hanyatt esik). Amikor felültetem, és megfésülöm, akkor tartja a fejét, mert tudja, hogy utána megkapja a fésűt.

Amikor a nadrágot nagyjából felhúztam, akkor felállítom, hogy megigazítsam a derekát, és énekelem neki, hogy "Áll a baba, áll, mint a gyertyaszál". Ezen jókat nevet, és ő is mondja, hogy "Ááá baba!" :D

De mondom, ez fokozatosan ment, nem egyik napról a másikra.

Meg szerintem szerencse kérdése is, mert az én lányom baromi türelmes alapjáraton is.

A barátnőm babája most 1 éves, náluk is nyűg minden egyes pelenkázás. De ő még üvölt is hozzá, és dobálja magát. Szóval biztosan vérmérséklet kérdése is. :)

2011. dec. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 krisztivan ***** válasza:
Nálunk is az van mint a 7-es válaszolónál.Igaz én már a kezdetektől nem engedtem hogy a pelenkázón rumlizzon.Volt hogy elkezdte én pedig abbahagytam és mondtam hogy akkor megvárom a végét.Úgy meglepődött hogy abba is maradt a mozgolódás.Mindig megkapja a kenőcsöt ,a vigantolt vagy a "kincset"tv távirányitót.Már 15 hós és teljesen együtt müködő.Viszont az is igaz hogy a fiam elég nyugodt természet alapból is:-)
2011. dec. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen ismerős ez a kezébe adni valamit dolog,csak az sem mindig köti le,régebben egy két hónapja még igen de már ismer mindent és nem köti le. Hát azért remélem rosszabb nem lesz, majd megpróbálom szoktatni, vagy csak sírás ne legyen én már azzal is megelégszek. A kiabálás meg szerintem nem vezet sehova azzal nem hiszem, hogy előrébb

jut az a kedves anyuka. Ja még a gyerekorvosnál is mindenki minket néz mert mire felöltöztetem úgy sír mint akit megnyúztak. :)

2011. dec. 16. 13:35
 10/14 anonim ***** válasza:

Lefoglalom. A kezébe nyomom a popsitorlot és mondom, hogy segíts anyának kiszedni. Es akkor szedegeti kifelé. Van, hogy a felét is kiszedi, de majd visszatuszmákolom a csomagba. Vagy valami mást adok a kezébe ami lefoglalja pl. telefon, játék, pizsamája, amihez ragaszkodik.


11 hos kislány anyukája

2011. dec. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!