Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Reggeli suliba indulás alsóban...

Reggeli suliba indulás alsóban. Tippeket kérek, hogyan készüljön el időre, mert annyi ideget nyelek hogy rá fog menni az egészségem. Hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Az ébredéssel nincs gond, felkel időben, aztán jön a lufifújás, rajzolás, levélírás a barátnőnek, és kitudja még mik amik nem reggelre valók. Tudja hogy mikor kell indulnunk de mint aki be van lőve nem érdekli. 1 órával kel fel indulás előtt. Kértem már szépen, mondtam csúnyán, semmi nem használ. Csak mikor kiabálok. Ez meg senkinek se jó.
2022. jan. 13. 09:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
87%

Kiveszed a kezéből és folytatjátok a napi rutint. A folytonos kiabálással az a gond hogy megszokja és rájön hogy csak akkor figyeljen amikor kiabálsz, addig úgy sincs következmény.

Legyen egy jutalmazós tábla, ha időben elkészült stb. Kap egy pl. Csillag matricát, 5 csillag =1 nagy matricával. 1 nagy matrica meg = vmi apró játékkal amit szeret pl. Kinder tojás vagy lehet egy kedvelt program is.

2022. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
44%
Oszd be azt az egy órát. Felébred. Ágyazzon be, rakjon kis rendet a szobában. Fürdőszoba, fogmosás, öltözés. Reggeli. Mossa el a tányérját, bögréjét (nem számít, ha van mosogatógép, akkor is). Ellenőrizze a táskáját, vegye a kabátját, indulás. Ennyi.
2022. jan. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
89%
Tul sok idő telik el, az ébredés és az indulás közt. Nekem max.30 perc alatt felébred, reggelizik, mosakszik, fogat mos, öltözik, fésülködik (hajat fonok) és indulunk. Plusz anorák, pulcsi, sál, sapka, maszk, kesztyű. Pörgetni kell és terelgetni, h ne kalandozzon el. De a kaja és a ruha elő van készitve, neki csak megenni és felvenni kell.
2022. jan. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 A kérdező kommentje:

Egy órát nem állhatok mögötte. A jutalmazás 20 forintokban volt már, de valamiért elhagytuk. Valami jutalmat kipróbálok majd. Bár nem tudom miért kell jutalmazni azt ha a saját dolgát elvégzi.

Olyan jó időben ébresztem, mindenre lenne idő. Én már korábban felkelek hogy az én készülésemmel ne menjen az idő.


A 2es válaszoló szerintem nem az én kérdésemre válaszolt. Meseszerű lenne ha ez így mondásra megtörténne.

2022. jan. 13. 09:28
 5/76 A kérdező kommentje:
Volt a ruha kikészítés is, nem működött, persze hogy mást vesz fel mint amit este kikészített.
2022. jan. 13. 09:29
 6/76 anonim ***** válasza:
91%
Legyél határozottabb, 0
2022. jan. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
35%

2-es vagyok. De, a te kérdésedre válaszoltam.

Ezek szerint én egy mesében élek.

Vagy csak nem hagyok rá minden hülyeséget a gyerekre...

2022. jan. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
83%
Nos, elmondod neki, hogy ezekre nincs idő reggel. Vagy halad a keszulodessel, vagy másnaptol fel órával korábban kel. Ha akkor se keszul el időben, akkor egy órával korábban. Ezzel párhuzamba ugyanennyi idővel korábban fekszik. Hidd el, elég gyorsan le fog szokni a reggeli xarakodasrol.
2022. jan. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
66%

Esküszöm én egyik nap megpróbálnám, hogy "oké akkor csináld egyedül, keress buszt ha végzel, erre nincs időm." És kimennék a szobájából. És tényleg nem mennék utána. Ha elkésik, elkésik, egy évben egyszer megtörténhet. De talán érezni fogja a súlyát, hogy bizony ez az egész tőle függ.

Más ötletem nincs, mert ha már ezt meg tudja csinálni, akkor az alap engedelmességével van gond és azt most így hirtelen egyik napról a másikra nem fogod tudni megváltoztatni.

2022. jan. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
82%

Mennyi idős? Elsőben nálunk is ez volt, később viszont rájött, hogy neki kínos a késés, mert a tanító néni őt tolja le érte, úgyhogy most már nem húzza az időt. De ehhez kellett pár alkalom, amikor megtapasztalta ezt sajnos.

Az osztályukban van egy kislány, ahol apuka egy reggel belefáradt az egészbe, és hagyta, hogy lekéssék az első órát. Olyan fejmosást kapott a kislány utána az ofőtől, hogy azóta rend van. Lehet, hogy nektek is el kellene idáig jutni, hogy belássa, az ő érdeke elsősorban, hogy időben elinduljon.

2022. jan. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!