Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok hogy megy a reggeli...

Nálatok hogy megy a reggeli óvodába indulás?

Figyelt kérdés

Egészen a felkelestől, mikor keltek, mikor indultok? Elsősorban azokat a szülőket kérdezem, akiknek még 8-ra be kell érni a munkahelyre.

Köszönöm, ha válaszoltok és ha még jó kis praktikákat is tudtok írni, annak még jobban örülnék 🙂

Nálunk a felkeléssel van a gond, nagyon nehezen megy. Fél7-kor ébresztem a Kisfiamat, de 20 perccel később még mindig ott fekszik. Ha kikelt az ágyból, màr minden megy magától.


2019. máj. 30. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Negyed hétkor keltem, öltöztetem, 45kor indulunk. Van, hogy öltöztetés közben félig még alszik.
2019. máj. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Felkeltettem, kiküldtem a mosdóba, fogat mosni, aztán öltözés és indulás.

Ha nem kel fel időben, akkor keltsd korábban, vagy szedd ki az agyból. Nem olyan bonyolult ez.

2019. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
6:30kor ebreszti az apukaaja, athuppan hozzam a franciaagyba, megnezzuk a mancs orjaratot, kozben iszik, vagy valami aprosagot eszik is (tudom, agyban nem kene, de legalabb felebred kozben), majd feloltozetetem, 6:55-7:00kor elindulnak kocsival, de az ovoda csak 3percnyire van. Parom 7:30ra jar dolgozni, siman beer, az ovibol 7:10, legkesobb 7:15kor indul el.
2019. máj. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk az oviba csak 9-re kellett beérni, de mivel dolgoztam(mindegy mikor kezdtem), így legtöbbször 8-kor indultunk az oviba.

7-kor ébredtünk, és pár perc és már fel is keltek. Mi ugy ahogy volt reggeliztünk együtt, majd felöltözés, fogmosás és indulás. Nekünk a kisebbik sokszor hisztizet indulás elött csak úgy.


DE a lányaim 20 órakkor mentek aludni. Ha korábban kellett volna kellni akkor 19-kor mentek volna aludni.


Ha baj van a keléssel akkor egyszerüen menjen elöbb aludni. Mivel az órát nem ismeri, így minden héten 10 perccel viszed korábban aludni, így kb egy hónap alatt már egy orával elöbb az ágyban lesz.

2019. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

De jó nektek , úgy kell kelteni a gyereket , na , az enyém 5.20-kor magától felkel de legkésőbb 6- kor 😩

Az óvodába csak kilenc előtt pár perccel indulunk , itt akkor kezdődik.

Úgyhogy nekem inkább az a kérdés, hogy hogy foglaljam le reggel 3,5 órát.

2019. máj. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk 8ig bekell érnem és 30-40percet vezeték, így 7 kor bölcsiben 7:10kor oviban kell lennünk.

Szeptembertől suli, meg kötöttebb lesz. 6:30kor keltek, ezt előre kell hoznunk a reggeli miatt 6:15-re.

kiveszem az ágyból, kapnak "kavet" pár falat reggelit bekell vezetünk és ezzel felkeltek.

Fél kapcsolom a villanyt, felhuzom a redőnyt, kiveszem őket a takaró alól így ébresztés ha haladni kell.

8kor este nálunk is alvás van.

2019. máj. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Legkésőbb 6-kor kelek, de inkább előbb. 6:15 tájt maguktól kelnek a 8 éves ikrek, pacsirta-típusok. Kipattannak az ágyból, és játszanak, míg én készülődöm.


Az 5 éves óvodás is fent van 6:30-ra, szintén magától, de rajta néha érzem, hogy aludna még szegény.


7-kor reggeliznek, én közben sebességre kapcsolok, szervezem, mi hogy legyen aznap. Későig szoktam dolgozni, sajnos reggelre marad több dolog intézése. Férjem ellátja még a kutyát, én a macskát, aztán együtt indulunk mindnyájan fél 8-kor. Attól függően, hogy én aznap hol kezdek, megyünk együtt vagy külön. Ha mindent jól csinálok, beérünk.

2019. máj. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 6.30kor kelek, elkeszülök, 7kor keltem a fiamat. Reggeli közben mesézhet, én még tudok addig pakolászni, ruhát, kaját készíteni, stb. 7.30-kor (mikor vége a mesének), öltözés, 7.35kor indulunk. Szerencsére az ovi 5 perc tőlünk kocsival az alsó utcákon. 7.45kor már kifelé jövök a kapun, ilyenkor nagy gázzal irány a meló, ami az ovitól 10 perc. Forgalomtól függően, épp beesek 8-ra.

Nekem szerencsém van, hogy ilyen közel van az ovi meg a munkahelyem is, nem tudom hogy csinalnám ha 20 perc kocsikázás lenne az út, mert így is nagyon nehéz ebreszteni

2019. máj. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8-ra járok dolgozni. Én 6:30kor kelek, arc,fogmosás, tea,kakaó készítés, és 6:45kor keltem a lányom, 6 éves.

Nincs gond vele, elsőre ébred,már megszokta. Míg megissza a kakaót,néz egy kis mesét, addig én felöltözök,aztán öltözik ő is magától,addig sminkelek. 7:10 körül szoktunk indulni, kocsival, 5 percre van az ovi. Beadom. 7:25 körül indulok onnnan munkába, 20 perc az út kocsival, 7:45re be is érek.

2019. máj. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Keltsd fel 6-kor, és hagyd fél órát lustálkodni.

Sokat segít.

2019. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!