Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt, hogy mikor indultatok...

Volt, hogy mikor indultatok el, a gyerek megmakacsolta magát, és sehogy nem akart öltözni, és nem tudtatok időben a munkahelyre érni?

Figyelt kérdés

Kiscsajom 3,5 éves, és ma olyan hisztit vágott le reggel, hogy ő nem öltözik, mert még rajzol(de már fél órája rajzolt, és vagy 5x szólztam, hogy azt befejezi, és akkor indulunk) hogy én is bőgtem végül. Visítva kellett felöltöztessem, nem dugta a kezét, se a lábát az overálba, szinte erőszakkal kellett ráadnom...nem hatott semmi, amúgy mindig megbeszélünk mindent, vagy ha végképp nem jutok dűlőre, akkor egy kis gumicukor rásegítést alkalmazok, de ma az sem hatott..nagyon lelkifurdim van reggel óta, ő visított, én kiabáltam, de minek azt nem tudom, csak rosszabb lett persze...:-((

ja, és hát persze el is késtem elég rendesen...



2013. dec. 3. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is vannak ilyen reggelek, amikor cikin visszhangzik tőlünk a lépcsőház - máskor meg mint egy kisangyal indul el boldogan, pedig ugyanúgy csinálunk mindent. Mondjuk mi mindig hagyunk egy 10-20 perc pluszt, hogy elkésés ne legyen belőle.
2013. dec. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is vannak durva napok, csak az a szerencse, hogy mi még nem megyünk időre, csak ritkán. Nekem most az jön be, hogy ha nem akar öltözni a 3 éves fiam, akkor azt mondom neki, csak a kicsit viszem, maradjon itthon. Mire a kicsit felöltöztetem és berakom a kocsiba, már szinte könyörög, hogy ő is jöhet, ugye? Tudom, hogy ez sem a legjobb megoldás, de valahogy muszáj motiválni. Ha itthon van az apukája, versenyezni szoktunk, ők ketten, és mi a kicsivel, hogy ki az első. Van néha ilyen napjuk, nekem 1 hete a védőnőnél csinált akkora jelenetet, hogy azt hittem, elsüllyedek szégyenemben. Nem engedte, hogy megmérje, nem válaszolt semmire, majd miután nem kapott matricát, hazáig üvöltött. De szó szerint. Úgy kifáradtam, meg ő is, de rájöttem, hogy nagyon fáradt volt, és az volt az oka, mert alapvetően nem szokott ennyire balhézni.
2013. dec. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
jaj, nagyon sajnálom, hogy másnál is ilyen, de az azért jó érzés, hogy nem vagyok egyedül a kiabálással..még a 3,5 év alatt sose kiabáltam vele, max megemeltem a hangom, de így...nem is ismerek magamra komolyan..:-(
2013. dec. 3. 15:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, nekem is szokott lelkiismeret furdalásom lenni, ha kiabálok vele. De érthető is, hiszen emberek vagyunk, nem gépek, mi is kifáradunk, ők meg a dackorszakban hihetetlen türelmet igényelnének. Valljuk be őszintén, előfordul ilyesmi... Engem utána nagyon bánt, és mindig végiggondolom, hogy tudnék változtatni rajta, megpróbálok még több türelmet magamra erőltetni. Még mindig jobb, mintha ráütne az ember. A kicsit nagyobbammal meg szoktam beszélni utána, hogy ne haragudj, amiért kiabáltam, fáradt voltam, stb... de ezt ne csináld többé, mert... úgy látom, ők is tanulnak belőle. Tudom, hogy nem okos dolog, de levezetjük a feszültséget ezzel.
2013. dec. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi okod magadat hibáztatni, talán azért hogy a gumicukorral sem kellene zsarolni. 3,5 évesen azért már tudnia kellene, hogy ebben nincs vita és mennie kell. Persze tudom mindenkinek vannak ilyen napjai de szerintem túlzás amit csinálsz.
2013. dec. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

kedves utolsó,

mire írod, hogy túlzás amit csinálok? a gumicukorra? az nincs mindig, csak néhanapján, ha már végképp nem tudok rá hatni...de 3,5 évesen persze hogy tudja, pont ez a lényeg, hogy tudja, de nem csinálja azértsem...

2013. dec. 3. 15:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen a cukorra, mert így érzi,hogy kijátszhat.
2013. dec. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

aha, értem..ok. akkor ezt abbahagyom.

de te mit csinálnál ilyen esteben? el kell indulni, nincs mese, de ő már 15kg, nem tudom felemelve hosszan vinni, mert régen ha néha volt ilyen, akkor felkaptam, és vittem, de most??

2013. dec. 3. 15:27
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem nincs azzal a gumicukorral semmi baj mármint persze nem a legjobb de valljuk be minden szülőnek van valami "zsarolós praktika" a tarsolyába ami nem épp a legjobb de hatásos a gázos helyzetben!
2013. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én elmagyaráztam neki többször is, hogy azért dolgozunk, hogy legyen pénzünk szopókára/gumicukorra/túrórudira/..

És amikor nem akar öltözni, akkor csak elmesélem, hogy "Anya el fog késni a munkából és akkor kirúgják. Nem lesz fizetés. Nem lesz finomság." És ezt meg szokta érteni. Ha már (egyéb okokból-elalvás) késésbe vagyunk, akkor van hogy ölbe veszem és cipelem, csak hogy haladjunk.

Már majdnem 4 éves, 16 kg kislány

2013. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!