Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerek hány éves koráig...

A gyerek hány éves koráig mutatkoztatok előtte meztelenül?

Figyelt kérdés

2022. jan. 17. 16:03
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
55%
Addig, amíg őt nem zavarta. Ez a fiamnál olyan 7 éves kora táján jött el. Addig sem rohangáltam pucéran otthon, de bejöhetett kezet mosni, ha fürödtem, és mondjuk simán átöltöztem, amíg ő a szobában volt. Nem szólt, amikor elkezdte zavarni, de észre lehetett venni, azóta ennyi sincs. A kislányom most 9 éves, vele se pucérkodok nyíltan, de van, hogy lát, például az uszodában öltözködés közben.Tényleg nem kötekedés, csak érdekes, mennyien írják, hogy soha, egy percig sem, egy másik kérdésnél meg mindenki azt mondta, hogy simán vécézik meg tampont cserél a gyerek előtt. Ezek ugyanazok, akik ide válaszolnak, vagy mások? Mert én pl. a tamponcserére mindig odafigyeltem, hogy azt ne lássák, szerintem az jóval bizarrabb, mint egy sima fürdés.
2022. jan. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem mitől lenne egyből prűd az, aki nem meztelenkedik direktbe a gyerek előtt…🤷🏻‍♀️

Valahogy különösebb erőfeszítés nélkül sikerült mindig mindent “megoldani” anélkül, hogy meztelenül látott volna minket.


Azt az 10 percet, amíg én vagy az apja zuhanyzik kibírta/kibírja, ha pont akkor akart kezet mosni, azt egészen nyugodtan meg tudta oldani a konyhában is. Mindenki csukott ajtóval zuhanyzik, én alapból sem szeretem ha benyitogatnak közben (gyerekként is utáltam), ennyi privát szférát szerintem igazán megérdemel mindenki. Ruhacserekor meg nem vagyunk meztelenek, bugyi-melltartó/top, férjemen meg boxer gatya mindig van.

Ettől még nem vagyunk prűdek, szimplán nekünk így a jó, valahogy soha nem éreztem kényszert arra, hogy egy szál csöcsben szaladgáljak pl a gyerek előtt, felsőmet zuhanyzás után fel tudtam venni a fürdőben is..

2022. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
22%
23: "Nem vagyunk prűdek, csak..." [3 bekezdés a prűd házirendről]
2022. jan. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
62%
Ez a rendkívül értelmes hozzászólás téged minősít 24-es, de legalább megtudtuk, hogy aki nem pucérkodik a gyerek előtt, ha kell, ha nem az kizárólag prűd lehet. Oké. No komment.
2022. jan. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
27%
Mit feszülsz rá ennyire? Ezt jelenti a szó. A drámai "csöcsben szaladgálást" meg "direkt meztelenkedést" csak te költöd hozzá. Nyilván a szexuális represszióid miatt vannak ilyen érdekes képzeteid a meztelenséget nem tabusító családokról.
2022. jan. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
71%

Nem feszültem rá semmire, szimplán nem értem miért kell ismeretlen emberekre jelzőket aggatni (ami még csak nem is igaz, ránk legalábbis), amiért az másképp csinál dolgokat, mint mi.


Nem vagyunk túlzottan szégyenlősek, sem gátlásosak a nemiséget illetően meg társai, márpedig a prűd ezt (is) jelenti és bárhogy nézzük, ez egy negatív jelző, itt is ilyen kontextusban használták. Én kérek elnézést hogy meg mertem jegyezni, hogy csak amiatt mert nem flangálok meztelenül a gyerek előtt még nem vagyok prűd.

Nem értem miért kell fennakadni azon, hogy valaki csukott ajtó mellett lezuhanyzik és egyúttal fel is öltözik, senki nem lát senkit meztelenül.🤷🏻‍♀️

2022. jan. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
38%

27: Mert szerintem az, akit a saját gyereke nem látott/láthat meztelenül, indokolatlan falakat húz és banális titkokat kreál a gyereke számára. Emiatt ezt nem csupán egy eltérő szokásnak látom, hanem egy káros dolognak.

Leírni meg azért írom le, mert feltételezem, hogy a kérdező nem csak a számokra kíváncsi, hanem a témával kapcsolatos véleményünkre is.

2022. jan. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
62%

Milyen indokolatlan falhúzásról meg banális titkokról beszélsz könyörgöm?! Mi annyira hihetetlen és felfoghatatlan abban, hogy nem érezzük szükségét meztelenül fel-alámászkálni a házban?? Valahogy az évek alatt nem alakult olyan szituáció, hogy feltétlen meztelen kellett volna lennünk. Elmondtam már: mi csukott ajtóval szeretünk zuhanyozni, dolgunk végeztével felöltözünk és úgy jövünk ki. Voilá. Ha meg átöltözünk mindig van rajtunk alsó, így kényelmes. Őszintén nem értem miért kell ebbe többet belevizionálni meg kitalálni, hogy egyenesen káros a gyerekre..🤦🏻‍♀️

Semmi szükség ismeretlenül “diagnosztizálni” a másikat!

2022. jan. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
42%
Semeddig
2022. jan. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
76%
A prüdéria adott fokig természetes, amit többen bizonyítanak is itt a történetükkel. Azokra gondolok, amikor a gyermeket, aki előtt addig gond nélkül mutatkoztak a szülei meztelenül, egyszer csak elkezdi ez zavarni. Ez ösztönös, természetes reakció. Ilyenkor csakazért is meztelenkedni, azzal a felkiáltással, hogy de hát ez a természetes!, az legalább is nyugtalanságot kelt a gyerekben. Nem kell erőltetni a meztelenkedést.
2022. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!