Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig van el egy gyermek az...

Meddig van el egy gyermek az anyjával, mikortól lesz neki unalmas és kezd el vágyni a gyerektársaságra?

Figyelt kérdés

#gyerek otthon
2022. jan. 15. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen gyerekfüggő, 1 évestől 4 éves korig kb bármeddig elvan csak az anyjával.

A lányom 1,5 éves, 13 hónaposan írattam be a bölcsibe, mert láttam, hogy neki igénye van a gyerektársaságra, én kevés voltam neki. Nem mondom, hogy nem szeret velem lenni, mert dehogynem, tök jól elvagyunk amikor mondjuk beteg vagy hétvége van, de azért a mindennapokban sokkal boldogabb, ha közösségben lehet, imád bölcsibe járni. A bátyám viszont nem volt bölcsis, sőt, őt anyám még egy évig otthon tartotta, mert 3 évesen képtelen volt beszokni, ő nem igényelte a gyerektársaságot. Minden szülő ismeri a saját gyerekét, ez alapján meg tudja mondani, hogy mire van szüksége és mik a határai.

2022. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Az én fiam is 2 éves korra már határozottan más ingerre vágyott. Később 3 évesen is szóvá tette, sírt miatta, amikor covid miatt fél évig nem tudott oviba menni. Ő amúgy nem a gyerekek miatt szeretett járni bölcsődébe, hanem a játékok és a rendszer miatt. Szerette az ottani feladatokat, a nevelőket. Ovira alakult ki a gyerektársaság imádata.
2022. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Fiam 1,5 évesen kezdett el nagyon érdeklődni a többi gyerek iránt.
2022. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A 7 èves gyerekem màr egy èvesen örült a gyerektàrsasàgnak. Most teljesen vàltozò, àltalàban naponta bandàzunk, de most hetek òta nincs kedve, nincs igènye rà. (magantanulò)
2022. jan. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Óvodai tapasztalat (ezen felül egyébként pszichológiai megfigyelések) szerint is általában a 4. szülinap körül jellemző a többségre, hogy vágyik gyerektársaséágra, és játszanak is együtt, nem csak egymás mellett, mint korábban.


Azonban átlagban 500-ból 100 gyerek már a 4. szülinapja előtt is vágyik gyerektársaságra, bár ők se mindig, lásd pl a 6-10 hó körüli és a másfél éves kor tájéki szeparációs szorongás időszakait.

2022. jan. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!