Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek a majdnem 2...

Hogyan kezelitek a majdnem 2 éves gyerek hisztijeit? Mit csináltok olyankor?

Figyelt kérdés

2022. jan. 24. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem szólok hozzá és csinálom a dolgom. Ha boltban jön rá, akkor megállok, félrehúzódok és állok egyhelyben. Ha enyhül vagy látszik, hogy nyitva van a füle, akkor kérdezek tőle valamit, pl: mehetünk tovább? és ha láthatóan lenyugodott, akkor folytatjuk a dolgot.
2022. jan. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megvárom, míg lenyugszik, de a közelében maradok. Ha látom, hogy kezd megnyugodni, akkor próbálom magamhoz ölelni, simogatni. Ha még nem, várok.
2022. jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha Tényleg hiszti, akkor én is figyelmen kívül hagyom, hamar rájön hogy nincs közönség és abbahagyja
2022. jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Én megpróbálom elismerni az érzéseit, megérteni és együttérezni vele. Tudom, hogy nem direkt csinálja, hanem egyszerűen egy történést ami számára érzelmileg túl sok, nem tud az idegrendszere lekezelni, mert még nem tart ott. Tudom, hogy ez neki is rossz, így semmiképpen nem hagyom ott a rossz érzéseivel. Törekszem rá, hogy ne zsaroljam, ne fenyegetőzzek. Tény, hogy néha én is belecsúszom, de hál istennek egyre többször van olyan, hogy nem. Szóval meghallgatom, és biztosítom róla, hogyha szeretne megölelni, megteheti.
2022. jan. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze amikor jogos, akkor én is ezt teszem 4es! Azért tettem hozzá, hogy amikor Valóban csak hiszti. Olyankor meg sem hallgat, szóval esélyem sincs 🤷‍♂️

Így ezt nagyon ritkán csinálja, máskor meg tudom nyugtatni és magyarázni a dolgokat.

2022. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És napi szinten mennyi hiszti számít még normálisnak? Ha mondjuk napjában legalább háromszor 10-20 percig torkaszakadtából üvölt, az normális?
2022. jan. 24. 12:49
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5# oont az nem hiszti, amikor se hall, se lát és olyan mint egy hüllő. Az van az idegrendszere miatt. Ellenben a tudatalattiba bemennek a konfliktuskezelési dolgok, illetve minden amit ilyenkor kap. Ezért se hagyom magára ilyenkor.


Kérdező: szerintem 3 hiszti simán normális. Ha több lenne még az is az lenne. Pláne ha közben meg jól elvan. Érdemes azt is megnézni, hogy van e ami túltolja az idegrendszerét. Bölcsi, ovi, tömeg, bevásárlás, tv, túl sok utazás, fáradság stb.

2022. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!