Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem azt, hogy a...

Hogyan kezeljem azt, hogy a kétéves gyerekem nem akar napközben aludni?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször előfordul, hogy napközben hiába teszem le aludni, nem alszik el.

Ilyenkor elmondom neki, hogy maradjon az ágyban, és ha nem alszik, akkor pihenjen csendben. Viszont pl most is hallom, hogy az ágyat rugdalja, és közben dünnyög, kántál, néha engem hívogat, vizet vagy tápszert kér (szerintem nem szomjas, csak azt akarja, hogy bemenjek).

Mi a jobb, ha bemegyek hozzá, vagy ha inkább hagyom?

Elaludni már nem fog, de szeretném, ha megszokná, hogy ilyenkor is pihenjen, mert nekem is szükségem van a pihenésre, nem tudok egész nap utána/vele szaladgálni, délre teljesen leamortizál. Muszáj legalább egy fél órára leülnöm pihenni.


2022. jan. 26. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ne menj be
2022. jan. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj be, csak jatszik veled mint latod.
2022. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ne menj be, ennyire egyszeru. majd elfoglalja magat ha aludni nem akar
2022. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
És ha benn maradsz vele, akkor sem alszik el? Az enyém is kb. 2 évesen kezdte ezt, előtte simán elaludt, úgy hogy letettem. Lassan 5 éves, de még mindig kell neki 10 perc mellette ülés, hogy elaludjon, de ez csak délután van így. Este simán elalszik egyedül is.
2022. jan. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elhagyta 2 éves kora körül a nagy


Kicsinél idő, de csak az megy, hogyha benn maradok..

Vergődik 35-40 percet aztàn puff elalszik.


Ha nem megyek, akkor nem alszik egyáltalàn.


( 1 hónapja nem kellett altatni se.. leraktam, betakarta, aludt)

2022. jan. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

És mi lesz veled ha majd dolgozol? Ott se lesz pihike. Meló aztán irány a gyerekért aki estig már nem alszik. Ha nem akar aludni, ha fejre állsz se fog. Amit meg lehet próbálni az az időre kelés. Akkor talán elfárad mire fekteted és alszik. Talán. De sok gyerek ilyenkor el-el hagyja a nappali alvást.

Off: Ekkora gyereknek minek tápszer?

2022. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

#6 Gondolom junior tejital (?). A másfél éves lányom is azt iszik reggel meg este, és mi is néha letápszerezzük megszokásból.

Amúgy meg 2 évesen azért még nem illene elhagyni a nappali alvást. Éjjel mennyit alszik?

2022. jan. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Menj be míg el nem alszik, addig olvass mellette.
2022. jan. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, a munkahelyemen feleannyira sem fáradtan el, mint a 2 éves gyerekemmel 🙂

Igen, tejitalt iszik, csak mi is tápinak hívjuk megszokásból, és azt ő is ki tudja mondani. De nem ez volt a kérdés 🙂

Már jó ideje nem volt gond a fektetéssel, leraktam és magától elaludt. De kb 1 hónapja megváltozott, valszeg most télen kevesebbet mozog, kevésbé fárad le.

Ilyenkor estére teljesen felpörög, hamarabb fektetjük, lassan ágyba kerül.

Általában este 8-9-től reggel 8-ig alszik, +délben 1.5-2 órát (néha, pl tegnap 3-at aludt). Reggel max 8-ig hagyom aludni, máskülönben szinten kimarad az alvás.

2022. jan. 26. 18:46
 10/12 anonim ***** válasza:

9


Ez az idő a nagynál nálam nyárra esett mégis ugyanilyen volt


Hiába fárasztottam le



Szerintem életkori

2022. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!