Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik a normális (abb) ha...

Melyik a normális (abb) ha egy 3,5éves gyerek napközben 3-4órát alszik minden nap, vagy már nem is akar aludni? Hogy lehetnek ilyen különbségek azonos korú gyerekek között?

Figyelt kérdés
3,5éves lányomat napközben már nem alszik vagy nagyon ritkán,viszont az egyik kisfiú aki 1hónappal fiatalabb tőle napi 3-4órát. Az anyukája mondta.

2013. szept. 3. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
És mennyit alszanak éjjel? Mert az sem mindegy.
2013. szept. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "normális".

Az a lényeg, hogy a gyerek kiegyensúlyozott legyen, a szervezete igénye szerint pihenjen eleget. van ilyen, hogy az egyik órákig durmolna, a másik meg nem is akar aludni.

2013. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő normális. Nagy egyéni különbségek lehetnek a gyerekek között.
2013. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is normális mindkettő, vannak nagy alvásigényű gyerekek.

Nekem mind a három fiam nagyon jóalvó volt mindig és sokat is alszanak. A középső közel 3,5éves.

Ő este fél9-7ig alszik (nyári szünetben ez eltoldódott kb fél 10től reggel 8ig) azaz kb 10,5óra, napközben pedig déltől vagy fél 1től alszik kb 2,5órát. Összesen a 24órából átlagosan fentvan 11-et és13-at alszik. Eddig kb 5nap volt a 3,5év alatt, amikor nem akart délután alduni- ebből 2azért, mert egyszer strandon egyszer vidámparkban voltunk- itt kb 5kor ájult el a kocsiban.

2013. szept. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én 3 évesem sem alszik már délután a kis barátja meg napi 3 órákat. Ugyanakkor az enyém este 8-kor már kidől, a másik kisfiút meg még 10-kor is rohangál. Egyikre sem mondaném, hogy nem normális, eltérőek az igényeik, ennyi.
2013. szept. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most lesz 5 éves a fiam. A mai napig alszik napközben 2 és fél, 3 órákat. Ennek az a hátránya, hogy este 10 előtt nem tudom lelőni. :) Viszont kiegyensúlyozott, és ez a legfontosabb. A lányom szintén jó alvó, de ő még csak 18 hónapos, majd meglátjuk a későbbiekben.
2013. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

tök mindegy, nem normális vagy nem normális, hanem kinek mi az igénye. egyébként azt mondják, hogy egészségesebb az idegrendszer szempontjából ha nappal is alszunk egy rövidet, még felnőtteknek is :)


enyém se alszik jó ideje, az oviban sem, nem tudok mit csinálni, ő éjjel alszik nagyon hosszút. gondolom a másik gyerek meg éjjel keveset alszik, hisz az össz alvás számít igazából, ebben a korban olyan 11 óra körül van

2013. szept. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4,5 évesem mostanában 1-1,5 órát alszik úgy hogy este 8kor alszik és reggel 6-negyed7 körül ébred,egy évvel ezelőtt kb 2 órákat aludt délután hasonló fekvéssel és ébredéssel
2013. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akinek még 10-kor is rohangál a gyerek, mert délután 3 órát aludt, az miért nem rövidíti le a délutáni alvást? Vagy csak én vagyok olyan, hogy este 8-kor már csendet akarok?
2013. szept. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!