Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy "spóroltok" ésszerűen a...

Hogy "spóroltok" ésszerűen a babátokon/gyereketeken?

Figyelt kérdés

Ti milyen praktikákat használtok, amivel kicsit olcsóbbra jön ki a gyereknevelés?


Az ésszerűséget nem véletlenül írtam, hanem azért, mert olyan dolgokra vagyok kíváncsi, ami nem rontja hosszútávon a gyerek életminőségét, tehát nem arra, hogy nem vesztek neki gyümölcsöt, mert drága, hiszen ez az egészségére lehet negatív következményekkel, hanem olyasmire, hogy pl. használtan vesztek babaruhát, mert az nyilván tök mindegy a gyereknek, hogy új vagy turis ruha van-e rajta.


Ja, a kérdés során mindegy, hogy milyen okból spóroltok, nyilván gazdagok is odafigyelnek a költsésükre Szóval nem az a lényeg, hogy azért spóroltok-e, mert nem telik többre vagy simán tudatosságból, engem csak az érdekel, mik azok a dolgok, amiket nem is feltétlenül spórolásból csináltok, mégis pénzt takarítotok meg vele.



2022. jan. 27. 16:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Majdnem mindenen lehet és szerintem kell is. A gyerek nem a márkás pólót fogja megköszönni, hanem azt, hogy élményekkel volt tele a gyerekkora, és hogy esetleg van egy kis induló tőkéje az életben, amikor felnő. Én ezeket tartom szem előtt. Amiből újat kap mindig, az a cipő, mert ebből egy rossz károsíthatja a lábát. Amin nem spórolok, de ésszerűen számolok, azok az ételek, kapnak mindent jó minőségben, de ezt meg lehet tenni idény zöldség-gyümölcsből, nem kell megvenni a cukkinit, ha épp 5000 Ft darabja. Egyébként néha kapnak új játékot, de a használtnak ugyanúgy örülnek, ebben nem vagyok különösebben igényes. Rengeteg jó állapotú játékot, ruhát, könyvet, stb. lehet kapni használtan a neten.
2022. jan. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%
Nem ragaszkodom hozzá görcsösen, de amit lehet azt akciósan/kedvezményesen próbálok megvenni. Pl. Pelenka nagyobb kiszerelésben olcsóbb. Játékokat nem akkor “főszezonjukban” veszem meg, így néha áll itthon pár hónapig mire megkapja. Zöldségeken/gyümölcsökön nem spórolok.
2022. jan. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem spórolok direktben semmilyen téren ha a gyerekeimről van szó. Ha valami spórolósnak számító dolgot csinálok is mint pl mosipelus, Háda, azt is más megfontolásból teszem ahogy te is írtad.
2022. jan. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
Mosható pelenka, használt ruhák (előre veszek amit találok, de ha épp valami hiányzik, akkor megveszem újonnan), nem veszek feldolgozott cucclikat (csokik, kekszek, üditők stb, egészségtelen is meg megcsinálom én), előre megveszem pl a cipőt ha akciós.
2022. jan. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
39%
Én szerintem minél inkább spórolni akar valaki, annál elégedetlenebb lesz és sokszor minden többe kerül a végén mintha új lett volna. A kulcs inkább a tervezés, nem kellenek fölös dolgok, de ami kell az legyen új és ár érték arányos, jó minőség. Akcióban multipack csomagban body, póló, bugyi..stb. tovább tart az ilyen ruhák kényelme és melege mint az agyonmosottnak. Kaját is tervezni, szervezni. Játékokból kell egy alapcsomag: kocsi, labda, épitőkocka, pár vastag mesekönyv, kard, pár figura, kis zongora..stb és utána nem kell belőlük a huszadik verzió.
2022. jan. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

"tovább tart az ilyen ruhák kényelme és melege mint az agyonmosottnak"


?????


Ki vesz agyonmosott ruhát turiban?

2022. jan. 27. 17:19
 7/27 anonim ***** válasza:
74%

Én sok játékot megcsinálok otthon.

Pl jégvarázs palota színes barkácskartonból, fodrász babafej (pinterestről vettem az ötletet), hatalmas karton lovagvár... Ő díszíthette ki.

Ilyen a fodrászkodható kislány fej:

[link]

2022. jan. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
16%

✅ Gyerekágyat egy életre elfelejtettem !

✅ Széles Francia matrac a legideálisabb ( a gyerek körül meg egy négyzet alakú ablakkígyó - véletlenül se tudsz ráfeküdni -.-)'

✅ Véleményem szerint a gyereknek a szülő mellet a helye. (sajátvélemény:)

✅ A ruhák : adomány ruhák / vagy saját varrás házilag :D Ez egy jó kis elfoglaltság, legalább kiderül, hogy az apa hogy gondolkozik. Megveszi-e jó drágán a baba ruhát(túlórából), vagy varr helyette saját maga :D

✅ Babajáték : a legjobb baba játék ha a szülő foglalkozik vele, saját memória kártya - kezdetben ábrákkal / aztán számokkal / betűkkel. építő kockák ! Nem azért mert olcsók ! De a legjobb képesség fejlesztő is !

✅ A legegyszerűbb, amikor költesz megnézed, hogy mivel válthatod ki !

✅ Egy a lényeg - az ételen / gyógyszeren /gyógyászati segédeszközön SEMMIT SE SPÓROLJ !

2022. jan. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
18%

✅ Egy k**** jó tanács - ha édességet veszel a kis gyereknek !

❌ SOSE csomagolásban !

❌ Ne lássa a csomagolást !

❌ MERT A BOLTBAN - KÍNSZENVEDÉSES HISZTIT FOG LETOLNI !!!!!

2022. jan. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó! Vinni kell magaddal vásárolni a gyereket, és meg kell tanítani, hogy egyet választhat.

Ez anélkül nem megy!

2022. jan. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!