Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen indíttatásból adtok...

Milyen indíttatásból adtok cukrot, üdítőt, tejszeletet és hasonlókat a 1,5 éven aluli gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Akinek nem inge, ne vegye magára és akinek nem tetszik a kérdés, nem tud rá válaszolni, nyugodtan görgessen tovább :)


Engem csak a kíváncsiság hajt. A kérdés abból ered, hogy amikor átmentem az egyik barátnőmhöz a 9 hós kisfiammal, akkor az ő 1 éves babája éppen almalevet ivott, és kérdezte, hogy az enyém kapott-e már, meg hogy miket vezettem be, adtam-e már neki dörmit meg krémtúrót.


Én speciel nem adtam, mert nem éreztem rá késztetést, mármint tök jól eszik, szereti a vizet, nem kér még magától ilyesmit, mert nem ismeri, akkor minek adnék? Úgy vagyok veled hogy majd adok akkor, ha látja másoknál és kéri, mert tudja, mi az, addig csak "felesleges rossz", nem is akarom rászokatni.


Ha ti adtok ilyesmit, azt milyen okból teszitek?



2021. dec. 28. 14:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
A gyumolcslevel nem értem mi a problémád. Azért adtam neki, mert időnként én is iszok. Az edesseggel is ez van. Nem kell vele tömni a gyereket, de alkalmanként se mi baja nem lesz egy tejszelettol
2021. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
57%
"...majd adok akkor, ha látja másoknál és kéri, mert tudja, mi az..." Mondjuk ha nem adsz neki egyáltalán, akkor soha nem fogja tudni, hogy mi az. Ha tiltod tőle, akkor meg majd kompenzálja, ha máshol van. Az én gyerekeim is ettek, semmi bajuk a világon, ételallergiájuk meg pláne nincs. De nem is voltak túlféltve, a mértékre lettek megtanítva.
2021. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

2-es, vàgod, hogy nem ez volt a kérdés?


Megjegyzem, a logikád is fura, miszerint nem fogja tudni, mi az, mégis kompenzálni fogja.



Mi gyerekkorunkban azért nem ettünk ilyeneket, mert szegények voltunk, mégsem kompenzáltuk máshol, ez csak ilyen kitaláció.

2021. dec. 28. 15:34
 4/29 anonim ***** válasza:
52%
Ez ugyanolyan, mint a képernyő - meg kell tanítani mértékkel fogyasztani. Nem lehet lerakni egy egy éves gyereket a tv elé egész napra, ahogy nem ehet meg egy tábla csokit sem együltő helyében. De mivel elérhető dolgok ezek, sőt, a mindennapjaink részei, nem lehet 100%-ban eltiltani őket, mert ha egyszer egy minimális szabadsághoz jutnak, azonnal át fognak esni a ló túloldalára.
2021. dec. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
52%

Nem azért kompenzál, mert tudja, mi az. Pont azért, mert látja, hogy a többiek eszik, szeretik és azt mondják, hogy finom. Ezért meg fogja kóstolni. Ha ízlik neki, akkor pedig igyekszik majd minél többet magába tömni úgy, hogy te ne lásd. Nem kitaláció, 3 gyereket felneveltem már, elég sok gyerek volt/van a környezetemben folyamatosan. Látom, hogy a tiltott dolog mindig jobban kell.

De látom, neked nem jött át a lényeg: olyan indíttatsából kapták a gyerekeim ezeket a dolgokat, hogy megismerjék, tudják, mi az és megtanuljanak mértékkel fogyasztani.

2021. dec. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Így van, a 9 hónapos biztosan kompenzálni fog máshol, mert itthon nem kap tejszeletet ennyi idősen.
2021. dec. 28. 15:51
 7/29 anonim ***** válasza:
51%
A fiam már fél éves kora óta kap babáknak való gyümölcslevet a víz mellett. Egy éves lesz, már nem kifejezetten babáknak valót kap. De üdítőt még a 3 évesnek sem adok. Szénsavas, nem szereti, de mivel mi sem igazán iszunk ilyent, nem kap. A nagy szokott kapni Dörmit, tejszeletet, a kicsi is megkóstolta. Hetente max 2-3x kap. Miért ne lehetne mértékkel adni neki?
2021. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
66%

11,5hónapos a lányom. És még én is feleslegesnek tartom azt, hogy édességgel tömjem. Minek? Mi jó származik belőle? Mi az amire szüksége van belőle a szervezetének? SEMMI! Krémtúrót úgy evett mondjuk, hogy vettem túrót, meg érett banánt. Összekutyultam, de 0cukor ment bele. Megette, ízlett neki:)

Az üres kalóriákkal is úgy vagyok, hogy inkább kerülöm, és nem nem vagyok ökomami, én is szivesen megeszem a csokit. De egy ilyen pici gyereknek irtózatos cukorsokk...

Úgy gondolom 2év után MÉRTÉKKELkaphat, hogy megismerje. De nem naponta, és nem irtózatos mennyiséget.

2021. dec. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, én nem vagyok egy bioanya, nem tiltom a gyerekeimet az édességtől (ahogy a képernyőzéstől sem), de azt én sem értem, egy babának minek az ilyesmi. Az, hogy egy 1 éven aluli csecsemőnek nem adok csokit meg ilyesmit, nem azt jelenti, hogy "tiltom". Nem tiltom, hanem nem veszek neki, mert egyelőre a répafőzeléknél meg a kölesgolyónál tart, és nem is hiányzik neki. Ha az oviban kiverném a hisztit, hogy miért adnak nekik tortát meg lekváros kalácsot, és elvárnám, hogy az enyém a mindenmentes borzalmat rágcsálja, amíg a többiek eszik a szülinapos csokitortát, akkor tiltanám, és az tényleg káros lenne. De a moderált édességfogyasztást nem babakorban kell kezdeni Dörmi szelettel szerintem. Egyszerűen felesleges, és semmivel sem nagyobb erőfeszítés nem levenni a polcról, mint levenni.
2021. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

7-es, mi mondta, hogy nem lehet adni? Én nem. Bármit lehet.


Azt mondtam, én nem adok bizonyos meglátásokból és arra voltam kíváncsi, aki ad, az milyen az enyémtől eltérő indíttatásból.


Csak nyilván nem akartam a barátnőmet megkérdezni, mert ők kicsit túlsúlyosak és nem szerettem volna, ha megsértődik.

2021. dec. 28. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!