Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Manapság a keresztelés a...

Manapság a keresztelés a vallásról szól, vagy egy családi, kulturális esemény, vagy pedig egy teljesen felesleges, tartalmatlan dolog?

Figyelt kérdés
Manapság miről szól a keresztelés? Ez egy vallási ünnep/esemény? Ez egy családi alkalom, amikor összegyűlik a család? Esetleg ez is egy kereskedelmi dolog, mint sajnos sok családnál a karácsony, ami igazából arról szól, hogy nagyon szép, meg szórjuk a pénzt (keresztelőruha, kis nyaklánc a gyereknek, ünnepi lakoma utána stb.), de szellemi, mélyebb tartalomból 0?

2022. jan. 30. 02:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Arról szól, amit beleteszel.

Nálunk ez egy szentség, ennek megfelelően igyekszünk a lelki/szellemi tartalomának megfelelően ünnepelni.

Keresztszülő vagyok, pár ezer forintnál értékesebb dolgot sosem vettem a keresztfiamnak, de mondjuk a szülők is olyanok, hogy próbálják hárítani, mikor rokonok és barátok a 652. fölösleges, de drága ajándékkal jönnek, amivel a gyerek a bőség zavarában már nem is játszik.

Egyébként nem látom ezt ilyen tragikusan: sokkal kevesebb a keresztelő, mint mondjuk 20-30 évvel ezelőtt. Nem vallásos ismerőseim meg sem kereszteltetik a gyereküket. Én csak olyan keresztelőn voltam, ahol a szülők komolyan is gondolták.

2022. febr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Keresztény vagyok, hiszek Istenben férjemmel együtt, és a hitünket igyekszünk meg is élni. Gyermekeinket nem kereszteltük meg, mert a Bibliában arra látunk példát, hogy ez személyes döntés volt minden esetben, egy kisbaba pedig még nem tud dönteni. Járunk gyülekezetbe, a hitre neveljük a gyerekeinket, de ez nekik is majd személyes döntéssé kell hogy váljon. Ha ők úgy döntenek, akkor majd a keresztséggel vallást tesznek hitükről.
2022. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#12.

Baptisták vagy anabaptisták vagytok? Ők is így gondolják, pusztán ezért gondoltam.

2022. febr. 2. 21:07
 14/14 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Konkrétan nem baptisták vagyunk, hanem egy kisebb gyülekezetbe járunk, de a baptistákhoz hasonló a hitbeli látásunk, sok baptistával is van kapcsolatunk.
2022. febr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!