Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem birom elviselni a...

Miért nem birom elviselni a "rossz" gyerekeket körülöttem?

Figyelt kérdés
Imádom a gyerekeket tényleg, párommal is szeretnénk. De egyszerűen ha arra kerül sor hogy máséval foglalkozzak (persze ott a szülő is) egyszerűen szeretnék eltávolodni. Állandóan a visitást látom, azt hogy csapkod a gyerek mindenkit maga körül, tör-zúz akármit adsz oda neki, ugrál össze vissza, az kell mindig ami nem gyerek kezébe való, ha nem az van amit ő akar akkor ordít torka szakadtábol, üt mindenkit. És ha véletlen megjegyzem hogy el van kényesztetve szerintem a gyerek kissé, úgymond rá hagyják a dolgokat meg lepasszolják hogy ne kelljen foglalkozni a gyerekkel, akkor én vagyok a szigorú "mumus" aki nem szereti a gyerekeket meg furcsa gondolkodása van, és nem való neki gyerek. Tényleg olyan rossz ember lennék amiért nem adok olyat a gyermek kezébe ami nem neki való? (Pl. Olló, láncfűrész, fakanál, filctoll amit azelőtt 5 percel próbált ki a falon a gyerek.. stb. ) Vagy amiért nem engedem neki hogy szaladgáljon magába az úton, nem ütheti a tv képernyőt, nem adok telefont a kezébe? Ilyen esetben pedig a legtávolabb szeretnék lenni a szülőtől is meg a gyerektől is. Nem tudom miért, reflex szerűen nem tudok így a közelükben lenni. 20L

2022. febr. 5. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Teljesen igazad van.

N

2022. febr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Azért azt kétlem hogy bárki hagyná az úton szaladgálni a gyerekét vagy láncfűrészt adna a kezébe.

Szerintem inkább letudják azzal hogy okos vagy de tapasztalatod nincs. Ezek többnyire életkori sajátosságok, szinte minden gyereknek van ilyen korszaka és meg kell tanulniuk bizonyos dolgokat, pl levezetni a stresszt vagy elfogadni egy nem-et. Lehet te azt látod hogy üvölt a gyerek közben a szülő meg épp következetes.

Nem vagy rossz emiatt, csak más szemszögből nézed a helyzetüket. Makd ez változik ha te is szülő leszel. Biztosan vannak elkényeztetett gyerekek meg szülők akik nem tudják kezelni a helyzetet, de nem feltétlenül minden ennyire fekete vagy fehér egy 2-3 éves gyerekkel kapcsolatban.

2022. febr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Azért én 20 évesen nem tennék megjegyzéseket a szülőknek, hogy a gyerekük elkényeztetett.


Nem mondom, hogy nincs igazad, lehet azok, de muszáj keresni a konfliktust velük? Én nem mumusnak tartanálak, hanem kotnyelesnek.

2022. febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy közhelyem, de nagyon igaz. Mindenki addig tökéletes szülő míg nem lesz egy saját gyereke.

Nem játszom meg magam én is azt gondoltam, hogy az ilyen gyerekek neveletlenek. Sőt a te korodban én nem is szerettem a gyerekeket.

Csak, hogy egyetlen saját példát mondjak: anno sosem értettem, hogy sírhat egy baba órákon át. Anyuka odamegy és megvígasztalja. Kész. Mentségemre szóljon, hogy 25 éves koromig csak fényképen láttam babát. Ekkor lett egy kedves barátnőmnek babája. Ekkor fogtam először kisbabát.

Majd néhány év elteltével lett nekem is, és az élet szépen bebizonyította, hogy bizony minden törekvés ellenére képes egy baba órákig sírni, pedig épp csak fejen nem álltam vele, hogy megnyugtassam.

Most a dackorszak közepén már azt is tudom, hogy még csak nem is az a legnehezebb időszak. (Nyilván nem is ez, mert minél nagyobb egy gyerek annál több gonddal jár. Ami könnyebbség lesz, annak helyére jön valami újabb nehézség)


Az életkori sajátosságokat akkor fogod igazán megérteni mikor már te is benne leszel. Én még nem érzem át a kamaszkori problémákat, de egy hasfájós időszakot, vagy a dackorszakkal járó nehézségeket már értem.

Pl ha a saját 3 éves gyerekemből indulok ki akkor tudom, hogy akkor nyűgös ha én is az vagyok. Vagy ha nem vagyok az, akkor pillanatok alatt rájövök, hogy éhes vagy álmos, vagy esetleg csak simán több figyelemre vágyik. Ezek mind olyan pillanatok mikor képes rosszaságokat csinálni. És amint megoldottam az alapproblémát rögtön kisimul ő is.

Viszont a szülő is csak ember és bizony nagyon nehéz 0-24-ben heti 7 napon át megfelelően reagálni az ilyen nehézségekre. Saját magam is tapasztalom, hogy ha türelmetlen ingerlékeny vagyok vele az csak olaj a tűzre. Ha higgadt maradok akkor pedig percek alatt megoldódik a probléma.

Egy 2-3 éves gyerek még nem tudja a frusztráltságát szavakkal kifejezni. Idő amíg ezeket elsajátítják. Nem tud elkezdeni érvelni, hogy anya én most haragszom rád, mert túl sokat beszélgetsz a szomszéd nénivel ahelyett hogy vele bújócskáznál az udvaron. Ehelyett általában műsort rendeznek, vagy elkezdik tépkedni a virágokat... attól függően ki milyen habitus.

Nyilván az már a szülőktől függ, hogy hogy reagálnak a gyerek jelzéseire. Biztos van aki le sem bagózza, de a nagytöbbség azért veszi a lapot és igyekszik megoldani a problémát. Viszont az előfordulhat hogy ez még nagyobb káoszt generál. Mert feszegetik a határokat.


Nem mellesleg sosem tudhatod, hogy egy adott gyereknek nincs-e már valami diagnózisa ami miatt esetleg nehezebben kezelhető.

2022. febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Én azt nem szerettem, amikor gyerekes család jött hozzánk és a gyereknek természetes volt, hogy szó szerint az éjjeliszekrény fiókjait is kipakolja, anyuka meg véletlenül sem szólna rá (tisztelet a kivételnek). Én ezeket nem tudom hova tenni. Meg azt sem, ha bébiszitternek kezelnek. Találkozunk valahol, onnantól kezdve alap, hogy a gyereket valaki más szórakoztatja, amíg ők felnőtt társaságban beszélgetnek. Hát köszi, én ezt a szerepet nem veszem fel, nem ezért mentem oda. Ebből voltak konfliktusaim, így a saját gyereknél ezekre igyekszem odafigyelni. Ami engem anno idegesített, azzal nem idegesíteni másokat. Az én gyerekem, az én felelősségem. Ne pakoljon másnál, ne más figyeljen rá.

Szóval részben megértem a felvetésed, de ettől még nem lesz valaki rossz anya, csak nem feltétlenül veszi a lapot, hogy mást esetleg idegesít.

2022. febr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ebben igazat adok, hogy nem nekem kéne 20 évesen észt osztani egy szülőnek. De sajnos nem csak én mondom nekik mi a helyzet mert más is látja. És de igen, sajnos oda adják az ilyesmit a kezébe amiket leírtam és hagyják szaladgálni az úton esetleg ha az autó közel van odaugranak érte. De semmi "nem szabad" "ez nem neked való" "majd ha nagyobb leszel" kijelentést nem hallok ami számomra zavaró. Igen, vannak olyan gyerekek is akikre hiába szólnak rá, de ha meg sem próbálja a szülő nem fog kiderülni. Könnyebb a kedvében járni a gyereknek manapság mint tanítani. Mindkettő kell egy bizonyos szinten csak szerintem ott van egy kis baj mikor a mérleg elbillen. És igaz az is, hogy akkor tudom meg igazán, ha nekem is lesz, viszont én tudom magamról hogy akárhogy is szeressem de muszály lesz kicsit szigorú legyek ahhoz hogy amennyire lehet egészséges legyen, és legyen egy természetes jövője. De igen. Tény és való, hogy akkor fogom meglátni ha nekem lesz.
2022. febr. 6. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!