Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Míért mindig a rossz gyerekeke...

Míért mindig a rossz gyerekeket ócsárolják, és nem a rosszindulatúakat?

Figyelt kérdés

Két típusú "rossz" gyerek van:

Az egyik, akinek kifogásolható a viselkedése. Hisztis, nem érdekli, ha valamit megtiltanak neki, megy a saját feje után. Túlságosan is eleven, ott is játszani és futkosni akar, ahol nem kéne. De emellett érzékeny, empatikus. Sajnálja utólag, ha valami rosszat csinált.

A másik típus, akinek nem kifogásolható a viselkedése, LÁTSZÓLAG mintagyerek. Szinte soha nem hisztizik,szófogadó. Ha azt mondják neki, üljön nyugodtan, hát megteszi. De emellett végteleül rosszidulatú, kárörvendő. Örömmel tölti el, ha látja, hogy valakinek nem jött össze valami. Társaságban puszilgatja, ölelgeti az állatokat, viszont ha nem látja senki, beléjük rúg. Nincs lelkiisemerete, de simán eljátssza, hogy megbánt valamit.

És az a vicc, hogy az emberek többségének fel se tűnik, ha egy gyerek az utóbbi kategóriába tartozik, pedig csak egy kicsit kéne egy ilyen mintagyereket figyelni, és rögtön tovább látnának a jéghegy cúcsánál.. Húgom (10 éves)osztálytársa teljesen ilyen. Pár éve egy napközibe jártam vele, és hát a tökéletes kislány előttem nem játszotta meg magát.... Feknőttek mindig dicsérik, hogy milyen jó gyerek. Én ránézek és végigfut a hideg a hátamon tőle. Az a végtelenül rosszindulatú tekintet mindig kiveri nálam a biztosítékot, és képtelen vagyok elhinni,hogy szinte senki se veszi észre, hogy ez a gyerek egy mocsadék, csak kitűnően álcázza magát.

Nem értem, a legtöbben miért nem tudnak gondolkodni egy picit. Nem olyan nagy tragédia, ha egy gyerek nem kéri a főzeléket, vagy nem akar kilenckor aludni mennni. De ha egy gyerek örömét leli más gyerekek és állatok szenvedésében, az valami borzasztó dolog. Szerintem. Mégis mindig csak a rosszul viselkedő gyerekek miatt hőbörög mindenki, a szülőktől kezdbe a tanárokon át az idegenekig. Nem a rosszindulatúak miatt, pedig az sokkal nagyobb probléma.

Fiatal vagyok, de hajlamos vagyok ilyeneken elmélkedni, és gondotam, felteszem ide ezt a kérdést. Bámulatos, milyen kis pszichopatákkal vagyunk körülvéve, pedig nem is godolnánk.


2017. febr. 17. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen jó a meglátásod, de ez így van, amióta világ a világ, de nem csak a gyerekeknél, hanem a felnőtteknél is. Az emberek egyszerűen vakok AKARNAK lenni, mert az kényelmesebb. Ez tipikusan az a helyzet, amikor nem a bűnöst keresik, hanem csak a bűnbakot.

Az emberek h#lyék voltak, vannak és lesznek. Ennyi.

2017. febr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazad van de ez akkor is annyira szomorú. Csak 17 éves vgayok, de néha eszembe jut ez a dolog, és teljesen kiakaszt, hogy egy eleven vagy akaratos gyereket sürgősen meg kell nevelni, azzal viszont senki se foglalkozik, ha egy gyereknek árad a gyűlölet a tekinetéből. És szerintem ez nagyon szomorú.
2017. febr. 17. 17:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennyire nem is figyelem meg más gyerekét. A rossz gyerek figyelemfelkeltő és fárasztó, a másik ha nem előttem kínoz állatot, nem tudok róla.
2017. febr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, én hajlmos vagyok ilye dolgokra is felfigyelni. Igazából a rossz és rosszindulatú közti különbséget már akkor is észrevettem, mikor óvodába jártam, de erre a jelenségre valóban csak a kérdésben szereplő kislány ébresztett rá, akiel volt (bal)szerencsém sok időt együtt töltenem. Azóta jobban megfigyelem ezt a dolgot.
2017. febr. 17. 17:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyjából így van, de nem ez a két típus van, azt remélem te is tudod. :)
2017. febr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként azérz, mert így kényelmes. Vagyis az őszinte gyerek problémát csinál, ami látszik, azzal foglalkozni kell. A mintagyerek ugyebár meg nem okoz gondot, amit meg kéne oldani.
2017. febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6%
En mindkettot egyforman elitelem, gyerekben es felnottben is. A neveletlent meg a gonoszat is.
2017. febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is ugyanúgy ki vagyok akadva ezen,mint te.Vilag életemben ilyenekkel találkoztam és ezek eltiporjak a körülöttük lévőket és mindent meg is kapnak.Szulokent is rossz ezt látni.Az én gyerekem nem neveletlen,csak eleven.Nehez ,,megnevelni,, 2-3eves gyereket,amikor még nem érti és akkora energia van benne,h egyszerűen nem tud nyugton maradni.
2017. febr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy ócsárolnák, azt ami nem tűnik fel? Amint feltűnik nekik, hidd el ócsárolják azt is. Sőt azt még jobban, mert egyből arra gondol mindenki, hogy nem simán roszs, hanem SUNYI és azt biztos otthon tanulta és milyen emberek azok, akiktől sunyiságot tanul. A feltűnő kategóriával csak úgy vannak, hogy rossz és biztos nincsenek megnevelve rendesen, de ettől még nem írják le a családod mint sunyiékat.
2017. febr. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!