Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mióta terhes vagyok, ijesztőne...

Mióta terhes vagyok, ijesztőnek találom a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Sose hozott lázba más gyereke, de a babákkal, totyogókkal pl semmi bajom, a kisgyerekek viszont megijesztenek, mióta babát várok. Ki lehetek rá élezve, vagy nem tudom, de mást se látok, csak neveletlen gyerekeket, akik hisztiznek, üvöltenek, rendetlenkednek. Most nem a három évesekről beszélek, hanem a nagyobb vagy kisiskolás gyerekekről.

És nem ítélkezem, se fölöttük, se a szülő fölött, mert van azért ezen a téren tapasztalatom, rálátásom, illetve anyukámat meg szoktam kérdezni, én milyen voltam, tesóim, ilyen korban.

Viszont sose csináltunk iyet, nekünk mindig szót kellett fogadni, mostnában viszont nagyon sok gyereket látok, akik tojnak rá, mit beszél az anyjuk, pedig nem is kicsik már, és nem lehet velük bírni.

A terhesség miatt látom így? Belegondolni is rossz, hogy az én gyerekem is ilyen kis vadállat lenne. Hol vannak a normális gyerekek? 34 hkm



2017. aug. 28. 22:39
 1/2 Duenna ***** válasza:
53%
Csak a terhesség miatt látod így. Egyébként minden gyerek olyan, ahogyan nevelik. Ha te jó, és következetes anya akarsz lenni, akkor inkább erre gondolj.
2017. aug. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha jól számolom még van kb 6 nyugodt heted az olvasgatásra. Ajánlom figyelmedbe legelőször is Michael Cole és Sheila R. Cole: Fejlődéslélektan című pszichológia könyvét, hogy mire megszületik a babád felkészülten figyelhesd és jól tudd értelmezni a fejlődő gyermekek lelkivilágát, gondolkodásuk sajátosságait, viselkedésük motivációit. Más gyermekpszichológusok munkáit is tanulmányozhatod, a legtöbb könyvben nagyon jól le van írva minden, például az is, hogy a gyerekeknek néha szükségük van arra, hogy rohangáljanak és ordítozzanak, mint valami kis vadállat. A gyerekek nekem is kissé rémisztőek voltak, de amióta vannak gyerekeim és amióta tanultam fejlődéslélektant, azóta sokkal jobban megértem őket és ez annyira jó!!! És azt is tudnod kell, hogy a gyerekek személyiségfejlődése elsősorban a szülők kezében van, ők szolgáltatják a mintát a gyerek számára a saját viselkedésükkel. Jó tanulmányozást!!!
2017. aug. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!