Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iszonyú szorulásos 2,5 éves...

Iszonyú szorulásos 2,5 éves lányom? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mióta szobatiszták lettünk 4-5 naponta van kaki.csak bugyiba, nem hajlandó se bilire se wc-re ülni.sokszor szinte őrjöng úgy fáj neki.semmilyen édességet nem eszik, actimelt itatok vele, de nem nagy változás van."természetes" hashajtók székltelazítók? homeós bogyók?
2010. szept. 10. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:

add vissza ra a pelust

valoszinuleg eroltetted a szobatisztasagot, de meg nem volt ra keszen

2010. szept. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem erőltettem....nem az a fajta anyuka vagyok aki mindent ki akar sajtolni a gyerekéből idő nap előtt!!! Koraszülött volt, nem volt emésztése 1,5hétig, mindig is szenvedtünk a kakiért....Ő kezdte magától letolni a bugyit , vagyis először a pelust szaggatta le magáról. a pelust nem hagyja hogy visszarakjam rá.
2010. szept. 10. 23:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom ismered-e de ha még nem porbáltad akk probáld ki a laevolac szirupot. Lazító csak és nem hashajtó és függőséget sem okozhat.
2010. szept. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a Leavolac szirupot vagy a Glicerin kúpot tudom ajánlani ezeket meg lehet venni recept nélkül!

2010. szept. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

És hogy álltok a gyümölcsökkel, zöldségekkel? Eszik elég rostot? Mindenképp próbáld az étrendjét rostdússá tenni, adj neki teljes kiőrlésű, sokmagvas kenyereket, péksüteményeket. Annyi féle ilyen van, biztos találtok olyat, ami ízlik neki. Gyümölcsökből mehet most bőven a szilva, szőlő. De adhatsz neki aszalt szilvát is, vagy szilvalekvárt. Próbálhatsz picit több zsiradékot is adni neki, annak is van székletlazító hatása. Pl. libazsíros kenyér paradicsommal. (Nem olyan ördögtől való dolog a zsiradék, mértékkel persze. Kicsi gyerek, sokat mozog, elégeti bőven a kalóriáit) De ha jobban tetszene valami "bio" módszer, adhatsz neki kanállal pl. lenmagolajat. Ennek rengeteg jótékony hatása van, tele van "jófajta" zsírsavakkal, stb. És igyon bőségesen.


Valószínűleg a kislányod lassú anyagcserés típus. Én is ilyen voltam világ életemben, 3-4-5 naponta "produkáltam". EZ önmagában nem baj, csak az a rossz, ha annyira bekeményedik a kaki, hogy nehéz kijönnie. Lehet, hogy volt egy rossz szorulásos élménye, ami fájt neki, (esetleg előtte visszatartotta), és emiatt most félelem is van benne.

2010. szept. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!