Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lehetett 40 fok feletti...

Mitől lehetett 40 fok feletti láza és iszonyú hasmenése 5 napig (a láz csillapodott az első nap után) ha nincs se vírus se baktérium a 2 éves kicsim székletében?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Hasonló volt a kisfiamnál is. Akkor 1 éves volt. Már 3 napja lázas volt, amit csak csillapítani lehetett. 38,5 körül megállt. A 3. nap 39,7 lett a láza. Bekerültünk a kórházba. Kapott infúziót és a láza aznap el is múlt. Viszont utána brutál hasmenése lett. Naponta többször és teljesen át kellett öltöztetni mindig, mert akárhogy tettem rá a pelust, az kevés volt. Csináltak széklettenyésztést rotára, de nem az volt. Végig csak találgattak, végül azt mondták, bélfertőzése volt. De nem tűntek túl meggyőzőnek. Inkább csak azért, hogy mondjanak valamit. A mai napig nem tudom pontosan, mi volt akkor a baja. A hasmenés nagyon nehezen mút el. 4 napig voltunk kórházban, de utána még kb. 2 hét kellett, hogy teljesen rendbe jöjjön.
2011. máj. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Uhh, bélfertőzés? Az mitől alakul ki?

Én is nagyon féltem a kórháztól. Itattam, és itattam, mellé a Smecta, Sodioral ionpótló, Enterol, szintén ionpótló, Protexin, bélflóra helyreállító, és mára javult egy kicsit a helyzet, de még mindig megy a hasa. Hát nem tudom. Érdekes, biztos voltam benne, hogy valamilyen baktérium vagy vírs, de negítv mindkettő. Köszönöm a válaszod!

2011. máj. 29. 21:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Nem tudom, mitől alakult ki. Nem nagyon tudtak egyértelmű választ adni a kérdéseimre.:-( Ő kapott Normaflort, a Smectát sugárban kihányta. Még kapott naponta szerintem antibiotikumot a branülbe, de már nem tudom, mit. Ez 2 éve volt, de borzalmas emlék.

Jobbulást kívánok!

2011. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi 6!!! hétig küzdöttünk ezzel. Majdnem 1 hétig 39 fokos láz körüli hőmérséklet, dupla lázcsillapító és ülőfürdő sem vitte lejjebb, kicsit a borogatás segített. Ez átment torokgyulladásba, orrfolyásba, majd egy nagyon hosszú hasmenéses vírusba. A dokinéni előszőr azt mondta, hogy rota, de arra megkapta az ellenszérumot, így valami más vírus lehetett.

A hasmenés április elején kezdődött, és azt kell, hogy mondjam, még mindig nem rendeződött. Próbálom mindenre fogni, antibiotikum, fogzás (15 hós), de valószínű tényleg a bélfeltőrzés utáni hosszú gyógyulási folyamat tart még mindig. ( a doktornő is azt mondta, hogy valószínű vírusos bélfeltőrzés)

Kitartás, kívánom, hogy hamarabb meggyógyuljatok mint mi!

2011. máj. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!