Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg baj ha nem viszem...

Tényleg baj ha nem viszem ringató foglalkozásra meg jatszora a gyerekem?

Figyelt kérdés
Mindenki ezzel piszkal, hogy nem szocializalodik meg felenk. Sétálni járunk, játszani meg otthon is tud. Nem elég ha az oviban találkozik majd más gyerekekkel?

2022. febr. 16. 23:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
73%
Én azt nem tudom felfogni agyilag, hogy akkor a gyerekkel mégis milyen programokat csináltok rendszeresen? Ringatóra nem járunk, nekem az túlzás. De babaúszásra pl. jártunk, mostmár a picit nagyobbakkal járunk. Játszótérre, kirándulni, nagyokat sétálni is járunk, illetve kevésbé koronás helyzetben nagy játszóházakba is, ahol lehet szaladgálni, játszani. Persze, otthon is játszik, van hintája, homokozója, egy kisebb mászókája, stb., bent is van kismillió játéka, de akkor is látom rajta, hogy jót tesznek neki a külső ingerek, a környezetváltozás, az új élmények. És nekünk is jót tesznek, hogy nem mindig csak otthon vagyunk. Ti miket iktatott be, amivel tudtok új ingereket biztosítani napról napra a gyereknek és le is fárad? Nem kötekedés, komolyan kérdezem.
2022. febr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
50%

10. Jaj megint ez a “bacatlan” visszavágás.

Ti többen vagytok vagy a te stílusod is felismerhető?! 😂

2022. febr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
53%

9: "a kamaszok foglalják be az egész játszót suli végetől (úgy déltől) 1ig"


3 év alatti gyerekkel pont dél előtt, vagyis suli időben célszerű ott lenni. Úgyhogy ez csak kifogás.

De ezen is meghökkentem: "En meg egyiknek sem fogok könyörögni, száljon mar ki a hintából, had ültessem bele a gyerekem. Maguktól nincs annyi eszük."

Ha a gyereked érdekében még csak szólni sem akarsz másoknak, akkor nagyon kiszolgáltatott lesz mindig mindenhol mindenkinek. Ki álljon ki a 2-3 éves kisgyerek érdekéért, ha az anyja nem hajlandó?

2022. febr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
62%
Én sem értem, aki képes úgy àllni egy csapat idegengez is, hogy hànynia kell tőlük, meg ki se làt az egoja mögül, az minek vàllal gyereket. Tetszik vagy sem,a gyerek nem a magàntulajdonod, aki azért született, hogy neked legyen kivel eltölteni az idődet, ha màr màst magadon kivül nem viselsz el. Azt a gyereket közösségbe kéne majd integràlni, és nyilvàn nem történnek visszafordithatatlan kàrok, ha nem jut el az ember egy babàs foglalkozàsra, de nem àrt ha a gyerek elött nem direktben az a minta, hogy nem szólunk senkihez, nem megyünk oda senkihez, mert mindenki hülye csak mi vagyunk a normàlisak.
2022. febr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon sok probléma tud abból lenni, ha egy gyerek nem játszik a vele egyidősekkel és csak felnőtekkel van 3,5 éves koráig. Nekik szükségük van arra, hogy más gyerekekkel összejárjatok, játszótérre menjetek. Nálunk a Spielgruppe van, ahol kis csoportban vannak a gyerekek a szüleikkel. Nagyon jó tud lenni ez is. Kirándulások is fontosak egy gyereknek. Sajnos van 7 olyan barátnőm, akik az oviig nem vitték kb sehova a gyerekeiket. Az oviban rengeteg probléma volt emiatt. Nem tudtak szépen együtt játszani. Nem értették, hogy mi az, hogy nem csak velük foglalkoznak. Szerintem a gyerekeknek szükségük van más gyerekek társaságára, mivel később ez meg fogja határozni az életét. Ugyanúgy fontosnak tartom, hogy néha mással is legyen a gyerek (pl heti 2-3 órát), mert ugyanúgy egy oviba beszoktatást megkönnyíti, hogy tud anya nélkül is élni.
2022. febr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
48%

Én sem jártam "ringatóra" ahogy tesoim sem. Játszóterre sem jartunk ki. Én pl oviban ismerkedtem először gyerekekkel 3 evesen. Ahogy tesóim is (5-5ev van köztünk)


Az ég vilagon semmi bajunk nem lett tőle.


Ez az unatkozó anyukák mantrája, csak hogy mehessenek.


Ezen a delelött kell játszótérre járni dolgon pedig egyenesen felkacagtam...

2022. febr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
67%

Szerintetek minden faluban van ringató, meg játszótér?!

Nem! Nincs

Ellenben van nagy udvar ahol játszik a gyerek. Attól hogy 3 évesen megy először közösségbe, semmi baja nem lesz.

2022. febr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
49%
A mi vidékünkön minden faluban van játszótér.
2022. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
50%

szerencsések vagytok.

Menj el Nógrád megyébe. Ott nincs.

Abban a faluban sincs ahol felnőttem.

Az ovi udvarán vannak játékok, de az nyilván zárt hely.

Semmi problémám nem származott abból h 3 évesen jártam csak közösségbe.

Az otthoni barátaink gyerekei sem szocializálatlanok

2022. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem rendkívül önző hozzáállás anyuka részéről hogy megfosztja a gyerekét a tarsasagtol, szocialozalodastol, új elmenyektol. Pusztán azért mert egy antiszociális lusta picsa!! Minek neked akkor a gyerek ha nem vagy hajlandó a kedveert kimozdulni?

Egyszer elvinned a jatszora és meglatnad hogy kivirulna!

A ringatot én sem szeretem, de hogy elzárni a gyereket a tarsas kapcsolatoktol... Nonszensz!

Lehet hogy téged kielegit hogy otthon ultok 0-24 vagy az üres utcán koboroltok. De a gyerek örülne némi valtozatossagnak, hidd el.

3 évesen elviszed oviba és frászt fog kapni. Idegen felnőttek, 20-25(!!) idegen gyerek, egy kis szobaba összezárva ahonnan nincs "menekvés". Komolyan ezt szanod a gyerekednek?

2022. febr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!