Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek, ha a 2-3 év...

Hogy kezelitek, ha a 2-3 év közötti gyereketek nem alszik el délután?

Figyelt kérdés

2,5 éves. Korábban ilyen nem volt, de idén már 2x előfordult, hogy nem aludt el, illetve most egy olyan, hogy 1 órás veszekedés, kínlódás után végre sikerült, de már kezdtem feladni.

Szüksége van még a délutáni alvásra, ha nem alszik, az nagyon meglátszik rajta. Nem arról van szó, hogy el fogja hagyni. Csak ilyenkor egy pillanatra nem marad se csöndben, se nyugton. Én meg egy idő után már ettől tiszta idegbeteggé válok, kiabálok, fenyegetőzök, büntetek. Rettentően rosszul viselem, mert semmivel nem tudok hatni rá ezzel kapcsolatban. Se kedvességgel, se összebújással, se veszekedéssel. Nagyon rosszul kezelem a helyzetet és a saját érzéseimet is.

Jár még valaki hasonló cipőben? Ti hogy vagytok ezzel? Iszonyú szar anyának érzem magam ilyenkor


2022. febr. 17. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hagyom, hogy ne aludjon.

Második gyerek. A nagyobbal ezen már végig mentünk. Ha fejen álltam sem aludt, mindent próbáltam, sokszor előbb aludtam el, mint ő. Nála 2 évesen kezdődött a harc és 2,5 évesen már 10-ből 10-szer nem sikerült, hiába kelt fél 6-kor (magától), hiába voltunk órákat levegőn, de még a intenzív gyógytornától se fáradt el. Ő később az oviban se aludt. Egyszer sem.

A kicsi 2,5 éves kora után kezdte kihagyogatni, főleg hétvégenként, amikor a tesó itthon volt délután, de hétköznap még aludt. Most lesz 3 és már hétköznap is ki-kimaradozik az alvás, ha itthon van. Oviban még alszik, de itthon, ha kettőig nem sikerül letenni, nem erőltetem.

2022. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért akarod mindenáron elaltatni?
2022. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért mert ha nem alszik, délután 4-5 körül már kezelhetetlen. Fáradt, hisztis. Mert ismerem a gyerekemet és tudom, hogy szüksége van még az alvásra, mert anélkül még nem bírja a napot végigcsinálni jó kedvvel, csak szenvedéssel
2022. febr. 17. 15:07
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Én nem hagytam, hogy ne aludjanak, mert vállalhatatlan nyafogógépekké változtak miatta egész estére, az meg kellett a fenének.

Melléfeküdtem, paskolgattam a popsiját, mindig elaludtak. 4 éves koruk körül ha nagyon nem akartak aludni, hagytam már, de 5 és fél éves korukig általában aludtak az oviban is, meg idehaza is.

2022. febr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is pont ennyi idős volt, amikor elhagyta a délutáni alvást. Mi úgy kezeltük, hogy oké, nem kötelező aludni, de ebéd után csendes pihenő van. Lehetett könyvet nézegetni az ágyban/kanapén, zenét vagy mesét hallgatni halkan. Amikor elég álmos volt, akkor ezekbe belealudt, amikor nem, akkor úgyse altattam volna el, ha a fejem tetejére állok sem. De akkor is pihent legalább.

Kb. nagycsoportig tartottuk ezt a szokást.

2022. febr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

5!

Csatlakozom, nálunk is csendes pihenő ment mindig. Az esetek 70%-ában amúgy is el aludtak a gyerekeim, holott mindig úgy kezdték, hogy ők nem álmosak és ment a sírás :D

Lehetett könyvet nézegetni, én is olvastam nekik, vagy volt, hogy mesét kapcsoltam be.

2022. febr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!