Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire tartják fontosnak a...

Mennyire tartják fontosnak a szülők a mihamarabbi helyes, illendő beszédre nevelést?

Figyelt kérdés
Pl. Gyerekkoromban sokszor elmondták, nem :Mi?, hanem: Tessék? a visszakérdezés. Most felmerült, hogy az igen, nem válasz helyett csak: aha, ühüm "szavak" vannak. Ki mekkora problémának látja ezt? Nálatok kisgyermek esetén (5-10 éves) mit javítotok? Persze alap dolgok:köszönés, kérem, köszönöm, tessék - használata.

2022. febr. 18. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Én rájuk szoktam szólni!

Sajnos az iskolában vannak dolgok, amik önkéntelenül rájuk ragadnak, ezt otthon korrigálni szoktam.

Pl. 12 éves lányom újabban "k. rva sz@r"-ozik, akkor rászólok, hogy hogy beszélsz. Maximum nagyon rossz, de nem az, amit te mondtál.

De egyébként nem beszélnek csúnyán alapvetően, meg normálisan mondják, hogy igen anya stb.


Szóval igen, nálunk fontos! Óvodás kortól tanítottuk erre őket.

2022. febr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Még óvodás kora előtt megtanította nekik a feleségem, hogy nem "akarom", hanem "szeretném".

Aha és ühüm sosem voltak. Ez csak azon múlik, hogy mi sem használjuk ezeket a szavakat. Ugyanígy a "Mi?" visszakérdezést sem használjuk, így a gyerekeink sem szoktak rá.

Szóval az alapvető az, hogy a szülők hogyan beszélnek. A gyerek azt fogja átvenni, az lesz a természetes neki.

2022. febr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Kezdettől fogva így tanítottuk. Ha a megkésettség nem akadályozta volna, valószínűleg mar óvodába is úgy megy hogy tudja. A kisebb már a bölcsit úgy kezdte 2,5 évesen, hogy tudott normálisan kérni, köszönni. Később is odafigyeltünk. Persze van, hogy hazahoznak valami csúnyát az iskolából, oviból, de az alap rendben van.
2022. febr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Én is rájukszólok…


De sajnos én is hasznàlom🙄🤫

Nyilván emiatt is kezdték..


1,5 évesem


Ahhhha és ilyen vicces hangsúllyal.

Már rászólok..

2022. febr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Érdekes, hogy az "aha"-t nem használjuk, mégis rászokott 🙂

2022. febr. 18. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!