Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok szülők, mi...

Mit gondoltok szülők, mi lenne a helyes döntés? (hosszú történet)

Figyelt kérdés

Adott volt egy házaspár 10 hónapos kislánnyal. Apu megismerkedett egy kolléganővel, úgyhogy rapid válás lett a vége, a 10 hónapos leányzó az anyához került, apuka ismét megházasodott a megismert kolléganővel, és lett 2 gyereke.


Az anyuka idő közben beteg lett, többször volt kórházban (pszichiátrián diagnosztizáltak nála súlyos betegséget, amiből gyógyulni nem igazán lehet), ezért a közös lányuk 8 évesen átkerült az apához, és az új feleségéhez.


A lány kitűnő tanuló már negyedik éve, szorgalma és magatartása jeles, rengeteget olvas,sok barátja van, a kirekesztett osztálytársaira különösen figyel. megviselték a történtek, tehát vannak problémái, az apja keveset látogatta az első 8 évében, szóval szinte idegen helyre került, mégis jól beilleszkedett, és új barátokat szerzett, akikről órákat tud mesélni minden nap.


a kislány jelenleg már 10 éves, a nevelőanyával való kapcsolata eljutott oda másfél év után, hogy kijelentette, hogy nem hajlandó tovább vele élni, és nem tűri meg a gyereket, gondolkodni sem hajlandó a további együttélésről. szerinte rosszul pakolja ki a mosogatógépet, rosszul mossa fel a padlót, és nagyjából minden mozdulatában a hiba van, mert mindent bénán csinál, és a gyerek manipulálja és feszültséget kelt. emellett az összes többi rokon oda van ezért a lányért, mindenhol szófogadó, kedves, érdeklődő, tanulmányi versenyen is szerepelt.


apa erre az egészre úgy reagált, hogy úgy döntött, hogy nem tud a másik két gyereke nélkül élni, ezért a lány nem maradhat otthon, ezért menjen a nagynénihez egy immár harmadik iskolába, másik településre.


nyilván nagyon sok részlet van minden ilyen történetben, amit nincs időm leírni, és talán a helyzet egyszerűbb átlátása érdekében nem is teszek meg.


kérdésem szülőktől éf nem szülőktől az, hogy ki milyen viselkedést várna el a történet különböző szereplőitől.


2019. júl. 2. 18:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb döntés, ha a gyerek a nagynénihez kerül, ha ő szeretné, és foglalkozna vele. Az apját láthatóan nem érdekli, a mostohaanyja utálja, ennél minden jobb lehet. Az, hogy milyen viselkedést várnánk el, az felesleges kérdés, mivel a viselkedésük adott.
2019. júl. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Az apa egy szemét, nincs nála jó helyen, hiába is maradhatna. Szegény kislány gyakorlatilag árva. Remélem hogy végre jó helyre kerül a nagynénihez. Az apa lelépett, majd alig látogatta, ő már itt megbukott. De anyagi támogatás és minden egyéb amit tud segíteni, mindenképp elvárható. Viszont ha más szerető rokon, ott jobb helye lehet.
2019. júl. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, ahogy az első válaszoló írta.


Az egyes szereplőktől mit várok el? Bocs de ez buta kérdés. Nyilván azt, hogy mindenki szeresse a másikat. Ez egy adott szituáció, amiben nincs sok változó.

2019. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hohy mi mit gondolunk, ők már megoldottak a helyzetet.
2019. júl. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy te ki vagy ebben a történetben?
2019. júl. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

tulajdonképpen a nagynéni az egyetlen a történetben aki valóban foglalkozott a lánnyal az elmúlt 10 évben, nem csak akkor, amikor már muszáj volt...


nem lenne jobb az apával törekedni arra, hogy jobb legyen a kapcsolatuk? lehet bárki bármennyire szuper nagynéni, mostmár így két szülőt is pótolni kellene egy gyerek életében.

2019. júl. 2. 18:54
 7/27 anonim ***** válasza:
86%
Hiába lenne jobb a kapcsolat az apával, ha annaknfelesefe nem fogadja el a gyereket. Apának mindenképpen választania kellene: a kislaynt, akivel 8 évig kb nulla kapcsolt volt, vagy a 2 masik gyerekét es a feleséget, akivel majd 10 éve együtt vannak. Egyértelmű, hohy a másodikat választja.
2019. júl. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a sérülést nyilván nem lehet megúszni és ezen a ponton az szolgálja a legjobban a gyere érdekét, ha egy olyan valaki neveli aki szereti, vigyáz rá és nem dobja ki, mint a szemetet. A nevelőanya meg az édesapa pedig döbbenetes, két ekkora rohadekot... zsák a foltját...
2019. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nagynéni vagyok, az anya húga. Nekem nincs gyerekem, és nem is erre vagyok berendezkedve. Most fogok egy nagyobb albérletbe költözni, hogy legyen nálam helye a kislánynak. Kicsit még tanácstalan vagyok, mert nem tudom, hogy készen állok-e erre, és azt sem, hogy a kislány hogy fogja fogadni, de jöhet bármi, ha attól neki jobb lesz. Nagyon szeretem őt, ő is engem, sokszor kérdezte már, hogy miért nem lakhat nálam, de azóta beletörődött a sorsába, mert nagyon jó barátai lettek. De muszáj iskolát váltania ha hozzám kerül, mert nem utazhat egyedül naponta több mint 2 órát. Az apa és a nevelőanya már döntöttek, a lány még nem tud róla, és rettegek a pillanattól amikor majd közlik vele, hogy iskolát kell váltania. És nem elég hogy az anyja beteg, még az apja is lemond róla. Már így is rengeteget szenvedett szegény, és félek, hogy ezután már sehol nem fogja magát biztonságban és otthon érezni.
2019. júl. 2. 19:31
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértem az aggodalmaid. Nagyon sajnálom, hogy így alakult. Az apának nyilván jobban ki kellene állnia a lánya mellett, és ügyesebben kellene kezelnie a konfliktusokat a családban, de nem teszi, szóval te ezzel a helyzettel nem sok mindent tudsz kezdeni azon túl, hogy gobdoskodsz a lányról, feltétel nélkül szereted és keresel neki egy jó pszichológust.
2019. júl. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!