Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen élményeket szereztetek...

Milyen élményeket szereztetek az ovodás éveitek során?

Figyelt kérdés

2022. febr. 20. 14:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Szerettem, csak azt nem értettem soha, hogy miért kell délután aludni. Sosem tudtam, mindig csak kínlódtam, unatkoztam közben. Csak arra jó az egész, hogy az óvónőnek addig ne kelljen semmit csinálnia.
2022. febr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Nekem jó élményeim voltak, és tudtam is aludni délután többnyire. A kedvencem az volt, hogy hatalmas diófák voltak az udvaron jó terméssel, és amikor lehullott, időnként feltörtünk néhányat falatozni.
2022. febr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Rosszakat. Az óvónők kivételeztek, csak azt nézték, hogy melyik szülő mivel tud hozzájárulni a "működéshez". Pl: szobafestő apuka kimázolt, "irodista" szülő hozta a papírt.

Szerencsére a gyerekeimnek jobb óvónői vannak.

2022. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Én nem szerettem. Teljesen feleslegesnek éreztem.

(minket amúgy nem altattak)

2022. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
Gyűlöltem minden percét.
2022. febr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

mi lányok töltött káposztát készítettünk a faházikóban, az ovoda udvar szélén növő lapulevelekből, a töltelék homok volt...


közben a fiúk a homokozóban elásták az egyik gyerkőc szemüvegét, ami aztán nem is került elő :/ állítólag csak következő évben találták meg homokozás közben, amikor egy mély alagutat ástak egy kisautó részére


legkedveltebb játék a dömper volt, amiből 2 állt rendelkezésre: ha valaki a délutáni alvás ideje alatt kikéredzkedett WC-re - csak odakint volt WC - akkor kis időre kisajátíthatta a dömperek egyikét, amíg az ovonéni be nem rángatta az alvás folytatása érdekében. Ezt követően meg lett tiltva a délutáni alvás közbeni kikéredzkedés a WC-re, megelőzendő a dömperezést - na ekkor pisiltem be.

2022. febr. 20. 15:41
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem szerettem az ovit, eleve nem nekem való volt az egész koncepció, mert nem vagyok ez a sarokban csendben játszó délután nyugiban alvó alkat, talán emiatt az egyik óvónő egy igazi paraszt volt velem mindig, volt 2 fiú akik egésznap verték a csoportot és szemétkedtek mindenkivel, a kislány aki evésnél mellettem ült mindig hangosan csámcsogva evett, ettől rosszul voltam, néptáncra kellett mennem amit utáltam, és többször is ellopták vagy tönkretették a játékaimat amiket bevittem, az illatos seggű pónimat amit valaki ellopott nagyon sokáig sirattam. Az eseményeken pedig mindig megszívtam valahogy; szar volt a jelmezem mert anyáék elfelejtették, a torkomon akadt éneklés közben a nagy cukorka amit az óvónő adott, elszakadt a szép ruhám, kiránduláson a cigánygyerek aki az erdőbe kulázott a ruhámba kente a szaros kezét, egy rémálom volt az egész. A gyerekem hála az égnek jobban járt és az óvónenijei tündériek, sokkal agilisebbek mint az enyémek voltak, a csoportjában pedig nincsenek ilyen agresszív, idióta kölykök.
2022. febr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon szerettem. Nagyon jó emlékként maradtak meg a szüreti mulatságok, a farsangok, pünkösdi játékok, karácsony, anyák napja. Emlékszem, az egyik karácsonyi ünnepség után vártam, hogy menjünk haza, és a fehér harisnyamon egy óriási lyuk volt, ültem a padon, és azt tágítgattam :D a társaimat is szerettem, voltam szerelmes is. A játékokra annyira nem emlékszem, de tudom, hogy volt bent 3 királylányos ruha, amit csak ritkán kaptunk meg játszani, az nagyon különleges volt, fel voltak akasztva a falra, és sokat nézgettük. Az udvaron volt egy villamos mászóka, és több autós is, meg kerékgumik. Egyszer majdnem kiszöktünk a barátnőmmel a kerítésen, ő kifért egy helyen, mert pici volt, én meg nem... úgyhogy inkább maradtunk játszani. Az ovitea illata, vajas-mézes kenyér, májkrémes kenyér. Egyik uzsonnára almát kaptunk, olyan éhes voltam a játéktól, hogy a csutkát is megettem :) tudnék még mesélni, rengeteg emlékem van. Nagyon jó óvónőim és dajkanénim voltak. Remélem jól vannak, lehet, hogy már nyugdíjasok.
2022. febr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Negatív élményeim: Reggel mindig elválasztottak az 1 évvel idősebb nővéremtől, külön csoportba voltunk, és az udvaron sem játszhattunk együtt, pedig nagyon közel álltunk egymáshoz. Az óvónők egy része akkoriban még nagyon bunkó és főnökösködő volt, leordították a fejünket mindenért. Kényszerítettek, hogy együnk meg olyan ételt, amit utáltunk. A tojáslevest vissza is hánytam nekik. Kivételeztek néhány gyerekkel. Nem lehetett belekeverni a kakaót a tejbegrízbe.


Pozitív: Nagyon jó udvarunk volt, sok öreg fával, a vonatot imádtam, és nyáron néha hoztak ki limonádét. Volt pár jó barátnőm, akikkel sokat játszottunk. Kiscsoportban volt egy kedves, fiatal óvónő, aki gitározott és énekelt. A csoport egész jó volt, normális gyerekekkel, nem voltak igazán rossz vagy agresszív gyerekek.

2022. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

érdekes élmények


nekem még közben az jutott eszembe, hogy amikor kihozták az ebédet nagy tálban, letették az asztalra, amit körbeültünk, benne volt a merőkanál. mikor már mindenki szedett magának levest, elvitték a tálat, és ilyenkor az asztal lapja azon a helyen felmelegedett a meleg levesestál aljától. ilyenkor mindig versenyeztünk ki tudja odatenni a kezét, általában 2-3 kéz is odafért a meleg foltra, és őriztük a kevés meleget a kis kezeinkkel, amíg végül el nem illant...


ha véletlenül gyümölcsleves volt az ebéd, abban rendszerint volt alma is, vagy körte, de nem volt ám kicsumázva, hanem benne volt a mag, a magházzal. valamelyik tudálékos gyerkőc mindig kigyűjtötte magának szalvétára a körte vagy almamagokat, és az ebéd után ezeket a deszka padló réseibe, a deszkák közötti résekbe dugdostuk, ültettük el, ott ahol nem fedte szőnyeg a padlót, hogy azok majd tavasszal kicsíráznak, kihajtanak, és lesz belőlük egy-egy szép alma vagy körtefa...

2022. febr. 20. 19:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!