Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a kisfiamnak, hogy több mindent megértsen?

Figyelt kérdés
Áprilisban tölti a 2 évet, alapból egy okos aranyos értelmes kisfiú, ám azt veszem észre, sokszor nem érti még mit mondunk neki, csak néz, majd jön a frusztráció, ha pl nincs megengedve neki, hiába mondjuk miért nem szabad, nem érti. Egyszerű dolgokat megért.Nem szeretném nagy elvárások elé állítani, csak segíteném, hogy könnyebben kifejezze magát. Rengeteget beszélünk neki, mesekönyv, mondókák, stb, valakinek valami tanács hogyan tudnék neki pluszban segíteni? Vagy legyek türelmes jön az magától. Beszélni nem igazán akar, alapokat mond, igen nem anya apa.

2022. febr. 22. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Ezt úgy hívják dackorszak..
2022. febr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Egyszerűbben magyarázd el neki. Van valami példád?
2022. febr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Gyerekként én is ilyen voltam, sok dolgot nem értettem de nem azért mert buta voltam hanem mert 2-3 éves lehettem.

Anyum mondta "ne egyel még a levesből mert forró"

Csak azért is beleettem. Aztán a saját káromon megtanultam ezeket és ezután megértettem.

Leginkább a saját tapasztalatom alapján tanultam.

2022. febr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pl. Ma ma kint voltunk az udvaron, hívtam, hogy jöjjön, megyünk sétálni és láttam rajta, hogy nem érti, mikor megfogtam a kezét, hogy jöjjön őrjöngött toporzékolt, azt hitte beviszem, míg nem realizálta, hogy a kapu felé megyünk.Pedig máskor is mondtam neki a séta szót, de nem értette.
2022. febr. 22. 18:12
 5/12 A kérdező kommentje:
A dackorszakot tudom, de teljesen más arckifejezése van, mikor nem érti, és más mikor nem akarja. Vagy csak engem néz idiótának :D
2022. febr. 22. 18:14
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Hívd legközelebb a kapubol
2022. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Hallás vizsgáltra vidd el. Ilyen egyszerű dolgot 2 éveswn értenie kell.

Dacolhat a kézfogás ellen is, a fiam sem szereti

2022. febr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a hallás vizsgálatot mindenképp megpróbáljuk.
2022. febr. 22. 18:46
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Későbbiekben figyeld érti e az alatt, fölött,mellett, előtt után.

Lányomnak beszédértési zavara van. Lényegében nem megy át az infó szóban, vizuálisan jobban megérti.

2022. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt se érti, hiába mesélsz meg mondókázol, ahhoz már kell egy értelmi szint. 2 évesen sokan ezeket már visszamondják és elmondják miről szólt. Inkább beszélj hozzá rengeteget, kommentáld amit éppen csinálsz egyszerűen de választékosan, szinonímákkal.
2022. febr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!