Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy így megváltozot...

Normális, hogy így megváltozott a viselkedése a kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Egy hét múlva lesz 3 éves. 5 hete kezdte az ovit, de ebből a felét itthon volt, mert beteg lett.

Alapból egy nyugodt, csendes kisgyerek, minimális hisztikkel.

Ovi óta ez teljesen megváltozott. Mindenen hisztizik, ha akar valamit akkor is, ha nem akar akkor is. Egyből sír, üvölt, csapkod. Sosem csinált eddig ilyeneket. Bárhová el lehetett menni vele, szépen viselkedett mindenhol. Tényleg egy álom volt.


Normális, hogy ennyire kifordult önmagából? Az ovinak lehet ehhez köze? Mit tudok csinálni?


Egyébként az oviban semmi gond nincs vele. Szeret járni.


Illetve még az is megváltozott, hogy egész nap a nyomomban van, semmit nem hagy csinálni. Eddig olyan szépen tudott egyedül is játszani. Az apjával se, meg mamával se akar most lenni, csak velem. Pedig szereti őket, sokat foglalkoznak/foglalkoztak vele. Éjszaka is többször ébred azóta.


Tud valaki segíteni?

Köszönöm a válaszokat!


2021. okt. 24. 12:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Idióta!
2021. okt. 24. 12:30
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg van köze az ovihoz. Némelyik gyerek így reagál. Fordítva is megesik. Egy hisztis gyerek az óvoda hatására nyugodtabb lesz. Nálunk az változott, mióta óvodás, hogy sokkal anyásabb lett a lányom. Persze szereti az ovit, elvan ott, a beszoktatással sem volt probléma.
2021. okt. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg így jön ki rajta a stressz. Lehet hogy valami problémája van az oviban, vagy csak egyszerűen az új helyzetet kell megszoknia. Próbáljátok minél többet beszélgetni az oviról.
2021. okt. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ajánlom ezt az olvasmányt! Ezt írnám le én is.

2021. okt. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, ő is anyásabb azóta. Szinte szeparációs szorongása van, ami eddig sosem volt. Legalábbis alig volt érezhető.

Talán az is baj lehet, hogy 4 napot jár, aztán 2 hétig beteg, majd megint 4 napig jár.

Hát nem tudom, hogy mit kellene tennem vagy majd elmúlt magától.?

2021. okt. 24. 13:03
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen ez 3-6 hónap mire vissza áll. Elválást meg kell, hogy szokja, új emberek, környezet. Az oviban tartja magát, otthon kiadja a feszkót, és igen anya matricává válik, van aki mérges lesz anyára az sem jobb.

Bölcsis vagyok

2021. okt. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
4: köszönöm, ez hasznos volt.
2021. okt. 24. 13:09
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Akkor várok és próbálok türelmes lenni.
2021. okt. 24. 13:11
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez volt/van nálunk...Én Kisfiam is most kezdte az ovit. 4 éves lesz decemberben és egy angyal volt a kisfiam, minimális hisztikkel.ahogy elkezdte az ovit teljesen kifordult önmagából. Én tudtam ,hogy az ovi végett, fel is voltam rá készülve... mostmár jobb,de ez hogy folyamatosan jön utánam mindig csak anya anya még megvan♥️Majd el múlik ez is. Most szüksége van rád és használd ki! Később meghálálja♥️
2021. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9: igazából nem is ez zavar, hogy rám van ragadva. De ez a mindenen kiborul, hisztizik. Ez készít ki.

Egy kis viselkedés változásra számítottunk mi is, de nem ekkorára.

De ezek szerint ez még normális.

Köszönöm, hogy leírtad.

2021. okt. 24. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!