Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kislányommal 4...

20 hónapos kislányommal 4 napot voltunk kórházban hasmenéses-hányós betegség miatt. Hogyan enyhíthetném a kórházi kezelés, az ott tartózkodás okozta traumát, félek, nagyon megviselte?

Figyelt kérdés
Minden tanácsot előre is köszönök.
2022. febr. 23. 00:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi okozott traumàt?

Elkülönítettèk tőled, megijesztettèk, vagy ,,csak" fàjt az infúzió, esetleg nem tudott tőle mozogni?

Jàtszàtok el otthon babàkkal, plüssökkel a helyzetet. Hagyd, hogy irànyìtsa a törtènetet. Mesèlj neki arròl, ami törtènt. Ölelgesd sokat, bújjatok össze.

2022. febr. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem voltam még ilyen helyzetben, de sok gyerekkel van dolgom szakmámból kifolyólag.

Mi az amit látsz rajta? Változott a viselkedése? Tud valamennyire beszélni?

Rengeteget babusgasd, minden perceket töltsd vele, ölelgesd, érezze a közelséged, érezze magát újra biztonságban. Nem tudom, hogy alszotok, de vedd magad mellé, éjszaka is érezze, hogy ott vagy. Ennyi idősen már a mesébe illesztett feldolgozással is próbálkozhatsz. Mesélj neki a bent töltött időről, hogy mik történtek ott vele, és miért volt erre szükség. Majd mindig azzal zárd a mesét, hogy hazaértetek, várta az otthona, szobája, játékai, végre találkozott a tesóval/apával/mamával/kutyával...ami épp van az életében. Szerintem ő ezeket már megérti és segít neki. Ha tud beszélni, esetleg kérdezgesd dolgokról.

Amúgy pedig rengeteg türelem és babusgatás.

2022. febr. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Ne told ennyire tul, es nem fogja toled atvenni ezt az ostobasagot.

Gyerekapolo vagyok, ugye tudod, hogy vannak gyerekek akik EVEKET vannak korhazban ?

2022. febr. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Jó eséllyel téged viselt meg, nem a gyerket, mert arról semmit nem írsz, hogy ő miben változott, csak azt, hogy te félsz...
2022. febr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne emlegesd neki így, ne beszélj neki úgy róla, mint egy traumáról.

Beszéljétek meg, hogy miért vannak orvosok és ápolók, hogy milyen JÓ, hogy meggyógyították, hogy már NEM FÁJ a hasa.

Pozitívumokat mondj csak!


Mondd, hogy a szuri szükséges rossz, hogy segíteni kellett picit a pocakjának meggyógyulni.


Ilyesmiket.


Én már 5 év alatt 12x voltam a lányommal kórházban 1-1 hetet. Hidd el, van tapasztalatom!

2022. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5ös vagyok.


Elfelejtettem : vehetsz neki orvosi játék szettet! A lányom nagyon sokat játszott/játszik vele. Oldja a feszültséget.

2022. febr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos tanácsokat adtatok. Őszintén, bíztam benne, hogy lesznek normális hozzászólók is, és bejött, mert nagyon kedvesen segítettetek!!

Újra és újra elolvasom a válaszokat, annyira tetszenek.

Hálásan köszönöm!! 🙏

2022. febr. 23. 14:50
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen! (5ös,6os voltam).
2022. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!