Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyermekeitek életében...

A gyermekeitek életében mennyire vannak jelen az okos eszközök?

Figyelt kérdés
Engeditek nekik ezeknek az eszközöknek a használatát, vagy teljességgel tiltjátok? Mikor adjátok oda nekik, és milyen határokat szabdok ebben a kérdésben?

2022. febr. 24. 17:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

3 éves a fiam. Van egy leselejtezett telefonja, amin youtube kids-et nézhet napi 2x30 percet.


Én nem vagyok a tiltsunk el mindent tőlük híve. Csak ugye fontos a mérték tartás.

2022. febr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

14hónapos

Telefont csak akkor lát ha anyukámékkal vagy nővéremékkel beszélünk (messze laknak)

Én sem használom előtte és a apja sem


Amíg csak lehet kerülni szeretném...

A legnagyobb probléma higy egy idő után nem azért fogja kérni mert annyira szükséges, hanem mert a gyerekek közt már 6-7-8 évesen is azon megy a csúfolódás hogy "nekem 200ezres telefonom van neked meg csak 100ezres" vagy éppen nincs...

2022. febr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Mivel mi külföldön élünk és minden nap videotelefonálunk nagyon. Nem is célom tiltani. Szeretném ha megismerné és felelősségteljesen használná. Mi is imádunk játszani, filmezni szóval elég álszent dolog lenne ha nem hagynám. Az elsővel egyet értek, a mérték a legfontosabb.
2022. febr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Gyakorlatilag semennyire. Férjem IT-s és az én napi munkámnak is a szerves része, mellette figyelemzavaros gyerekekkel foglalkozom. Majd ha belső igénye lesz rá vagy az iskola kikényszeríti.

Úgy véljük nem marad le semmiről, később is tökéletesen elsajátíthatja bármi használatát, tudjuk segíteni benne.

6 éves a nagyobb, egyelőre semmi igénye rá. Egyszer se jött még fel, hogy kellene neki.

2022. febr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

A nagyobbik két éves koráig nem nézett semmit, utána is csak ilyen gyerekdalokat... a kisebbik meg persze már ebbe nőtt bele, már ovisan Minecraftozott online a másik ovissal karanténból. Túl sok, nagyon könnyen beszippantja őket és elveszi az érdeklődésüket minden mástól. Szülői távfelügyelet van mindenen, megvan adva hétköznap max. egy óra, hétvégén 3... és csak lecke után lehet, nem mehet a sport rovására... stb. És van mellette, agyagozás, hegedű, szoktunk kirándulni, mittudomén. De akkor is csak ekörül forog minden gondolatuk, erre gyűjtenek, erre várnak, mint a cukorkára... pont mint a haverjaiké és pörög az üzengetés meg a videók készítése, megosztása. Nehéz, mindig én vagyok a rossz zsaru és sokszor legszívesebben kihajítanám az egészet. De a világból persze nem lehet őket kivenni, és home office-ban lévén azt látják, hogy én is egész nap csak "nyomogatok".

(Egyébként nem tapasztaltam csúfolódást a nagyobb gyerekek között, hogy kinek milyen drága kütyüje van. Legalábbis 12 éves korig tudok nyilatkozni most :) Csak annyi a lényeg nekik, hogy menjenek rajta azok a játékok, amik a többieknek is megvannak.)

2022. febr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Egyre inkább úgy érzem, hogy ufók vagyunk. Lányom 6, nem tévézik, nem kütyüzik. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy eddig hány mesét látott. Nem tiltjuk, egyszerűen nincs igénye rá, mert nem szokott kisebbként rá. 3 éves koráig akartunk teljes tiltást, s így alakult, hogy azóta se kéri, pedig kérhetné. Testvére 3, így ő se látott még semmit.

Kiváncsi vagyok, hogy mikor lesz változás.

Egyébként gépen dolgozunk egész nap, sokszor itthonról, de nekik az még csak munkaeszköz.

2022. febr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
6 éves lesz a lányom. Néha, ha utazunk, színezhet a telefonomon. Ennyi.
2022. febr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Én azon az elven vagyok, hogy az első 2 évben nem kell. Utána fokozatosan bevezethető. Addig ott vannak a gyerekdalok, amiket hallgatunk, mondókák, olvasás, hangoskönyv stb. Utána szépen lassan bevezethető. Napi maximum 10- 20 perc híve vagyok akkor is. Nem kell túlzásba vinni. Olyankor csak az olyan mesét engedem, ahol nincs folyamatos képváltás (legalább 10 mp-ig), nem túl színes. A mostani mesék emiatt tiltólistásak. Bogyó és babóca főleg, mivel egyik elvárásomnak se felel meg. Kb 4-6 éves kortól napi maximum 20-30 perc úgy gondolom, hogy már megengedhető. 10-12 éves kor alatt pedig sose adnék a gyerekemnek telefont. Kapna egy gyerekeknek való okosórát. 6 éves kortól néha játszthatna értelmes játékkal tableten heti 2-3x 20 percet. Előtte felesleges. Jobban szeretem a hasznos időtöltést a gyerekekkel. Itt nálunk gyakoribb, hogy a faluban lévő gyerekek összecsődülnek és együtt játszanak, mint az, hogy otthon a tévét bámulják (svájc, apró 1000 fős falu). Telefont itt mindenki leghamarabb 10 évesen kapott. Ő is csak amiatt, mert a szülei messze dolgoztak. Egy nagyon régi használtat kapott ő is.
2022. febr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

A gyerekeim okosak, nem az eszközeik. :-)))

Nem adunk ilyet a kezükbe. Szépen eljátszanak úgy, mint mi, a mi gyerekkorunkban. A nagyobbik (iskolás) ezen felül rengeteget olvas. Mi ezt tartjuk normálisnak.

2022. febr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%

Van saját ipadje.Néha meg szokta kapni,van rajta youtube kids.Tudja kezelni,de igazán nem érdekli.Bekapcsol rajta valamit ami alatt zene is megy vagy megkeresi hang alapú kereséssel a meséit és arrébb megy játszani.Kb zajnak van.


Nem ördögtől való a technika,csak a gyereket is meg kell tanítani mértékkel használni.

Ha mindenre azt adod oda,hogy azzal foglalja el magát elsődleges elfoglaltság lesz.Egyébiránt egy eszköz amit ugyan úgy félre dob 10 perc után,az összes játéka kb addig érdekes,de mire játszik 5-6 dologgal 10 percet eltelt egy órácska.🤷🏼‍♀️

2022. febr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!