Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesnek hogyan lehet a...

2,5 évesnek hogyan lehet a halált a saját szintjén megmagyarázni?

Figyelt kérdés

Nem nagyon találkozott még vele. Nagyon okos, nagyon intelligens, rengeteg mindent ért.

Pár napja hever egy halott feketerigó a fűben az útvonalon, ahol minden nap elmegyünk. Első alkalommal hiába magyaráztam neki, hogy meghalt, nem fog elrepülni. Kérdezte, hogy de majd meggyógyítják? Vagy jön a szerelő és megszereli? Olyat is mondott még másnap is, hogy majd elrepül mire visszajövünk.

Most már napok teltek el, még mindig megnézi, de már nem kérdezget, csak mondja, hogy meghalt.

Próbáltam magyarázni, hogy már nem fog elrepülni, nem mozog (megzavarta elsőre, hogy fújt a szél és mozogtak picit a tollai)

De akárhogy próbáltam keresni a szavakat, hogyan tudnám ezt elmagyarázni, nem sikerült ezt sehogyan sem az ő szintjén.


2022. febr. 24. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.Nem érti meg még.Legalábbis az enyém ennyi idősen egy fej nélküli rigot talált,magyaráztam neki mindenféle formában, aztán mondta rá, hogy jó,de menjünk félre hogy had jöjjön érte az anyukája mert az majd meggyógyítja.
2022. febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Ajánlom Polcz Alaine könyvét. Nagyon jó.


[link]

2022. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Nxs ***** válasza:
13%
Alszik és nem fog felkelni ezzel lehet a legjobban megértetni szerintem .
2022. febr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Bármit, csak azt ne, hogy alszik!


A lehető legjobban ezzel lehet jó kis szorongást kialakítani a gyerekben, mert rettegni fog, hogy ő sem fog felkelni.


Aki ezt kitalálta, az sem volt épelméjű.

2022. febr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Addig mondod neki, hogy meghalt, mìg leesik neki. Körülírod; nem èl, nem kel fel soha többè. Komposztàlòdik.

Ha minden nap làtjàtok, mìg teljesen el nem bomlik, akkor könnyebb lesz feldolgoznia.

2022. febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Eszembe nem jutna olyat mondani, hogy alszik. Nem akarok kamuzni, se tabusítani a témát, ezért is álltam ott vele elsőre is vagy 10 percet fölötte és beszélgettünk róla.

Végigvettünk pár lehetőséget, hogy beteg volt vagy csak lepottyant, nagyon megütötte magát meg ilyenek.


Ettől is tartok kicsit, hogy beteg volt és meghalt, nem akarom, hogy féljen attól, hogy ha valaki beteg, akkor meg is fog halni. Szerencsére ő is ritkán beteg és mi is, de szeptembertől belerül közösségbe és akkor ez gondolom fog változni.


Plusz ott van az is, hogy a dédije beteg és jó eséllyel 1-2 éven belül meg fog halni. Rosszabb esetben hamarabb is, szóval sajnos hamarabb fog találkozni egy hozzá közel álló ember elvesztesével, minthogy felfogná ezt. Azt gondoltam, a rigó jó példa, hogy erről beszélgessünk, de nem lettünk előrébb

2022. febr. 24. 21:15
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
2.5 éves.Megérteni nem fogja,csak megjegyezni amit mondtál.Minél többször fut bele annál többször kell majd ezt átrágni,és ahogy bővül az hogy mit ért és mit nem egyre jobban meg fogja érteni,hogy ami meghalt az nem kel fel.(milyen hely az,hogy nem lapátolta még össze szerencsétlen madarat senki? A dög egy idő után nem csak csúnya látvány,de büdös és fertőző is.. ><)
2022. febr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Mi bevezettük a túlvilág fogalmát. Így lényegében nem ér véget az élet csak máshol és más formában folytatódik.
2022. febr. 25. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!