Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy (itt) az...

KZitus kérdése:

Miért van az, hogy (itt) az emberek a saját (vélt) igazságukat akarják belemagyarázni (megmagyarázni) A Biblia tanításaiba, és nem keresik Isten vezetését ezen a téren?

Figyelt kérdés

Úgy érzem mindannyiunk érdeke, hogy megértsük a Bibliát úgy (azt) amit Isten nekünk leíratott.

Akkor miért beszélnek(írnak)keresztény emberek lekezelően, sértően ha erről a témáról van szó?

Nem gondoljátok, hogy mindannyiunknak az az érdeke, hogy pontosan értsük Isten Szavát?

Kérem, bántók, sértegetők inkább ne írjanak. Van belőle elég a többi kérdésnél.



2013. szept. 2. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

"Nem gondoljátok, hogy mindannyiunknak az az érdeke, hogy pontosan értsük Isten Szavát?"


Én személy szerint nem így vélem. Nincs mit rajta megérteni. Irodalmi műnek is elég unalmas, sohasem tudtam miért kell ekkora jelentőséget tulajdonítani egy mítoszgyűjteménynek.

Szerintem épp itt az ideje, hogy helyén kezeljük a dolgokat. Valószínűleg, ha Indiába születtél volna, akkor a Bhagavad Gita-t bújnád egész nap, ha Mekkába, akkor meg a Koránt. A vallás a kultúrához tartozik, egyfajta hagyomány, de egyre kevesebb a jelentősége, már nem a "sötét középkorban" élünk.


A Biblia is csak EGY KÖNYV, semmi más.

2013. szept. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%
Az a probléma ezzel a mesekönyvvel, hogy tele van homályos, zavaros történetekkel, amikbe bármit bele lehet magyarázni, meg annak az ellenkezőjét is. Ezerféleképpen lehet "jelképesen" értelmezni.
2013. szept. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Próbálom úgy írni, hogy senkinek se legyen sértő.

Tegyük fel, hogy "Isten nekünk leíratott" egy könyvet; azt közel 2000 éve tette. Én úgy gondolom, hogy az akkori író saját szája íze szerint, a saját világnézetének megfelelően írta le azt amit sugalltak neki. Példaként csak azt tudnám említeni, mikor az embernek azt mondják: Írd le mit jelent számodra a szeretet. Erre mindenki a saját ízének megfelelően válaszolna. Minden válasz a szeretetről szólna, alapvetően ugyanazt mondaná el, de mégis másként hangozna. Ugyanígy más választ kapnál akkor is, ha mondjuk 1000-ben, 1800-as években vagy akár ma tennéd fel ugyanezt a kérdést.

Ezért gondolom, hogy a Bibliát sem szó szerint kell értelmezni, hanem a lényegét kell megfogni. Persze elfogadom, hogy más nem így gondolja ahogy azt is, ha más nem hisz az egészben hisz az én életemre ez nincs hatással, máséba pedig nem érzem, hogy jogom lenne beleszólni...

2013. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

Ez azért van, mert a papoktól tanulták a bibliát! A pap felolvassa a mondatot, vagy részt, azután azzal kezdi, hogy:

"Ezt úgy kell érteni..."

Úgy kell érteni, ahogy leírták, vagy mindenki azt magyaráz bele, ami neki tetszik!

2013. szept. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 nagylzs ***** válasza:

Általánosítassz. Az itt levő összes embert egy kalap alá veszed pedig nem mindenki hisz Istenben, aki hisz az sem biztos hogy vallásos, ha vallásos akkor sem biztos hogy a bibliát veszi alapul, de ha mégis akkor sem egy értelmezése van. Az emberek különbözőek, nem egyforma képességük van a megértésre. Nincsen a bibliának egyetlen helyes értelmezése ami mindenki számára fölfogható lenne. És ez nem hitkérdés. Ez megalapozott tény. Pl. az amit egy teológia tanár fölfog a bibliából, nem biztos hogy egy írástudatlan benszülöttnek fölfogható.


Ahhoz hogy meg tudd mondani, ki keresi Isten vezetését és ki nem, először tudni kellene hogy mi számít Isten vezetésének. De nem csak Isten vezetése hitkérdés, hanem maga Isten is. Ezzel nem azt akarom mondani hogy nem hiszek Istenben, és azt sem hogy hiszek benne. Csak mondom: nem valószínű hogy "az itt levő emberek" magyarázatát egyesével meg tudnád ítélni. Az meg teljesen kizárt, hogy egyetlen általánosító válasszal le lehetne írni a valóságot az itt levő emberekről. (És te ezt kérdezted: magyarázatot az itt levő emberek viselkedésére.) Plusz: neked van egy véleményed arról hogy mi számít belemagyarázásnak, másnak meg más véleménye van.


Nem tudhatom, hogy téged mi bánt, vagy mi sért. Számomra az objektív látásmód és az információ átadása fontos. Van, amikor a tényekkel való szembesülés illúziók lerombolásához vezet. Amit esetleg bántónak érzékelhetsz. Döntsd el hogy mit szeretnél: pártatlan véleményeket hallani, vagy olyan véleményeket hallani amik neked tetszenek. Mindkettőt egyszerre nem lehet. Akármit is választassz, mindig lesznek emberek akiknek más a véleményük.


Számodra a helyes hozzáállás szerintem az lenne, hogy megpróbálsz objektíven gondolkodni, arra törekedni hogy ne az érzéseid határozzák meg a véleményedet. Ezzel megakadályozhatod hogy mások megsértsenek vagy megbántsanak. Erre neked szükséged van, és ez nem csak mások feladata - neked is védened kell magadat.

2013. szept. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%

Így gondolod? Talán mert elvakultan mentek az őrtorony tanításai után. Pár napja yuda az összes igét bemásolta (ami nagyon nem kevés), ami Jézus istenségét bizonyítja, ami a ti Bibliátokban át van írva. És nem esik le nektek a tantusz, hogy talán mégis az átírt és emberek által megírt magyarázókönyvvel van a baj, hanem inkább felteszel megint egy ilyen kérdést.

TI akarjátok Jézustól az Isten nevet elvenni, TI vagytok akik nem akarják elismerni, hogy a szervezet, amiben hisztek, hazug, TI vagytok azok, akik átírt hazug igékkel példálóznak!

TE mit akarsz???????

2013. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Lekezelő,sértő alatt mit értesz pontosan?

"Nem gondoljátok, hogy mindannyiunknak az az érdeke, hogy pontosan értsük Isten Szavát?"


De igen,csak kérdés,hogy valaki valóban Isten szavát hallja-e meg,vagy a vallási vezetők hangját azonosítja tévesen Isten szavával.

2013. szept. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1. Mindenkinek a saját nézete a kedves. ha nem az lenne, megváltoztatná.

2. Miből gondolod, hogy nem keresik. Lehet, hogy nekik az a keresés, erről nem beszéltek.

3. Mit értesz Isten vezetése alatt? Hogyan következik ez be? Miből tudod, hogy olvasáskor éppen Isten vezet és nem "belemagyarázol"?

4. A biblia egy példabeszédekkel és hasonlatokkal tarkított mű. Az értelmezése mindenki számára ismereti szintjén történik, másképp nem is történhet. Nem belemagyaráznak, számukra úgy értelmezhető. Mások számára meg másképp. Vannak ugyan általános érvényű kijelentések, de nem az a jellemző. Aki pedig megvan biblia nélkül, mert képes megérteni az áttételes jelentéseket, és az ott szereplő emberi intelmek életének természetes részei, nyilvánvalóan tartja egyfajta mitológiagyűjteménynek (és ez nem lekezelés, csak a vélemény megfogalmazása).

2013. szept. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hű de fölizgattad magad!


"TE mit akarsz??????"


Őszintén, semmit. Csak választ szerettem volna a kérdésre. Nem gondoltam, hogy ez valakit ennyire kiboríthat. Nem ez volt a szándékom. Már leírtam mi volt. Sajnálom.

2013. szept. 2. 15:42
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egyrészt a hit nem egy könyv megértésének kérdése. Másrészt, nem látom, hogy miért baj az, ha mindenki másként értelmezi, mondjuk egy vers is mindenkinek mást jelent.
2013. szept. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!