Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni ha egy 22...

Mit lehet tenni ha egy 22 hónapos kislány nem akar délben aludni? Már mindent megpróbáltam, nem megy. Kiskorában rengeteget aludt, mintha nem is lett volna, az éjjelt első naptól kezdve végigaludta.

Figyelt kérdés

Én néha arra gondolok hogy kiskorában kialudta magát.:)

Soha nem erőltettem az alvást és mindig rugalmasan kezeltem. Mikor kezdett ráállni, elég korán, 13-14 hónaposan a két alvásról egyre akkor még azért elég normálisan aludt. Kb két három hónapja van ez nála, hogy délben nem alszik. Eleinte 2-3 órakor, aztán volt hogy 5kor délután. Eleinte próbálkoztam mindennel nem jártam sikerrel, úgy hogy feladtam, úgy voltam vele itthon vagyok ez a dolgom. Aztán kis idő után újra bevetettem mindent nem ment. Úgyhogy hagytam. De ez a délutáni alvás nem megy az esti alvás rovására. Volt hogy később aludt el délután még 5 nél is, felébredt pl fél nyolckor, megfürödtünk és max 10 kor már aludt is minden gond nélkül. De amúgy is a tíz óra neki a max este. Volt ez később is egy hónapig, de aztán csúsztatgattam és eddig sikerült. Próbáltam visszább is de nem ment. Ez ideális neki. Persze előbb van hogy elalszik,de ez a max. Reggel 8 fele ébred. Bár itt is van hogy előbb van hogy kicsit később.

Legjobban én most azért aggódom mert jövőre majd megy bölcsibe és ugye ott alszik majd ha találok munkát feltéve, mert amúgy délben el kell hozni, na és hogy ott be tudjon illeszkedni majd és ne legyen neki nehéz, meg hát a többi gyereket se zavarja. Ezért ha vki jó ötletet tudna adni az jó lenne, még most lenne elég időm fokozatosan átvezetni és hátha. Ha meg nem sikerül hát akkor majd szenved akkor. De azért még egy próbát akarok tenni. Hátha most sikerül!

Ja és csinált még olyat is mostanában két három napig hogy nem is aludt nappal. De nem volt nyűgös. Mintha nem is lett volna rá szüksége. Mondjuk nagyon mélyen tud aludni ha alszik. Pláne az első 3/4 órába. Egyszer elalud fél 12kor és még örültem is. Aztán beteg lett. Na akkor azt mondtam hogy inkább akkor ne aludjon. Persze ezt azért nem így gondoltam teljesen hiszen azért ekkora gyereknek kéne még az alvás.

Amúgy nagyon rugalmas anyuka voltam mindig is, bár mondom gond nem volt vele, mindig tudtam mit hogy, merre és nem volt gond. Ez az alvás sem érdekelne, hiszen ő tudja mi kell neki, majd kinövi, csak hát ha megy bölcsibe ott nem úgy megy minden ahogy az neki jó. Az ő életét szeretném megkönnyíteni ezzel hosszabb távon.


2008. dec. 16. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyobbik lányom 1 éves kora óta nem alszik napközben. Reggel 7-kor kel, este fél 9-kor fekszik.

Úgyse fog aludni, ha nem akar, kár erőltetni.

2008. dec. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia nekem 26 hónapos kisfiam van, ő 8 hónaposan állt át egy alvásra, napközben alszik átlag két órát kb fél egy egytől...3 ig kb...este olyan 9 től, 6-7 ig...

Nekem is néha bepróbálkozik h délben nem akar aludni de nem sír csak szóakozik de megszokta a "rendet" ebéd dél fél egy utána rögtön be az ágyba viszi a mesekönyvét én mellé, két mese...utána beszélgetünk:) s alvás...néha persze rászólok h ne szórakozzon aludjon s mondja h jó:)

Persze erőszakkal nem megy de próbálkozz még sztem még fiatal...de lehet ennyi az alvásszükséglete s kész, bölcsiben majd jobban lefárad, s ott alszik ha meg nem akkor fekszik:)

2008. dec. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Várok még továbbiakat is!

Örülök, hogy akkor nem csak az én gyerekem ilyen. Akkor nem velem van a baj. Biztos baba korában kialuda magát. :)

Hát akkor majd lesz a bölcsiben ami lesz. De azért még próbálkozok, bár én már feladtam.

Nagymamám furcsán néz mikor megyünk, vagy jön ide, hogy hogyan alszik a kicsi, mert azt mondta hogy ő mikor engem lerakott én aludtam, meg a lányát is, nem volt gond. Akkor vagy ő volt szuper, vagy mi, vagy már rég volt és megszépült az idők során. :)

2008. dec. 16. 17:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam tegnap lett két éves. Ő egy hete kezdte ezt a napközbeni nem alvást. Mindig ebéd után aludt eddig, sosem volt gond. Szépen lefeküdt, én meséltem és aludt. kb 2-3 óra hosszat húzta a lóbőrt. Múlt héten egyik nap ugyanúgy lefektettem mint eddig bármikor, de szegénykém nem tudott elaludni, bárhogy próbálkozott. Azután minden nap így telt. Egyszerűen mintha nem lenne fáradt.

A jó benne az, hogy este már 8-kor lefekszik aludni és reggel szokás szerint fél 7-kor kel.

Az oviban a napközbeni nem alvása nem lesz gond az ovónő szerint, mert az ilyen gyerekeket lefoglalják míg a többiek alszanak.

De egyébként én sem vagyok oda érte, hogy nem alszik, de Ő ilyen és kész. Én sem aludtam soha napközben mikor ovis voltam.

2008. dec. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
lehet csak simán nem álmos,úgy kialussza magát éjszaka!én sem aludtam sosem kisebb koromban,bezzeg most mit meg nem adnék egy kis ebéd utáni szundikálásért!!:)))
2008. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!