Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Délutáni alvási gondok,...

Délutáni alvási gondok, aludni vagy nem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi tévő legyek. Decemberben lesz 3éves a lányom. Nagyon nehezen alszik el délután, majd egy órát kell nógatni, pedig esemény dús minden napunk. Még azt sem lehet mondani, hogy nem fárad ki eléggé. Viszont ha elalszik, akkor akár 2-3órát is képes aludni. Este meg 10óra előtt képtelen vagyok lefektetni, és éjjel is megébred 1-2-szer. Ha meg nem altatom el délután, akkor már 5körül elkezd nyűgös lenni, 7-8 körül kidől szószerint és egész reggelig húzza a lóbőrt. Melyik a jobb? Elvileg még kéne neki délután aludni, de ha csak azt akarom például, hogy csak 1órát aludjon délután és felkeltem(amihez nem nagyon van szívem), akkor megy utána a hiszti, mert még fáradt. Hogy lehetne jó?
2011. okt. 31. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lányom már jó fél éve nem alszik csak elvétve délután, ő is 3 lesz két hét múlva. Ha aludna, akkor 11-12 lenne mire elalszik éjjel, hát az nem buli. Nekem mondjuk nem nagyon nyűgös, vagyis csak nagyon néha, akkor odaadom az alvókáját, és kicsit pihizik, de nem alszik el. Ez is elég, fél óra és megy tovább. Vagy van hogy elfárad már fél7-7 fele, akkor lefekszik és alszik reggelig, de ez egy hónapban egyszer van.

Nem tudom nektek mi a jó, nekünk az ha nem alszik.

2011. okt. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 2,5 éves a lányom és május óta talán csak 1-2 délután aludt. De ha alszik akkor nálunk is az van, hogy este alig tudom lelőne, de ha meg felébresztem délután 1 óra alvás után megy a fesztivál, rosszul esik neki. ÍGy, hogy nem alszik 7kor fürdés, de van hogy előbb és fél 8 után már alszik is, legkésőbb 8kor már szunyál. Nekem jobb így, mert amikor 9-10ig fent van már én is holt kóma vagyok.
2011. nov. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!