Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan, hogy valakit...

Van olyan, hogy valakit elküldenek a vadaskertbe és kiderült hogy semmi baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy 4.5 éves kislányom. 2 napja kapott f84 gyermekkori autizmus diagnózist a helyi pszichiátertől... úgy érzem abszolut nem volt jogos.. 10 perc sem volt a vizsgálatnak nem nevezhető együtt töltött idő..

Röviden annyi a sztori, hogy kontrollra mentünk. A lányomnak volt egy 1.5 évig tartó hallásproblémája..emiatt 2.5 évesen mondta ki az első szavát, amikor a hallása rendeződött.. azóta folyékonyan beszél. Vannak furcsaságai, pl ha valamit gyorsan akar mondani, vagy sok gondolat van a fejében, akkor kicsit összemosódik a mondani valója, és összefüggéstelennek hangzik... de ha szólunk neki, hogy lassan, akkor összerakja. De ez sem olyan rendszerességgel van nála, hogy kóros legyen. A doktornő szerint minimálisan tart szemkontaktot, de ez sem igaz.. ha hozzánk beszél, ránk néz, tartja.. ott abban a 10 percben nem is próbálta bevonni a gyereket konkrét kétoldalú beszélgetésbe, csak hagyta sodródni.. mivel 3x megkérdezte hogy kik rajzolták a rajzokat, (mert ő beszélgetni szeretett volna) ráírta a papírra hogy echolál. De egyébként ez sem jellemző a mindennapokban. Kicsit igazságtalannak, és nagyon felületesnek érzem ezt a vizsgálatot. A vadaskertben 1-1.5 év a várakozási idő. Pontosan az ilyen diagnózisok miatt. Engem ebben csak az idegesít, hogy a papír megvan az f84-ről. Szóval. Szerintetek ez befolyásol valakit a vadaskert vizsgálatánál? Van itt olyan aki hasonló problémával lett elküldve, és nem az a baja a gyereknek? Vagy bolt baja egyáltalán? Most váltottunk ovit, magánoviba jár. Teljesen beilleszkedett, vannak barátai, a gyerekekkel, felnőttekkel jól kijön, kommunikál. Elöre is köszönöm a válaszokat.:)



#gyerek #autizmus #Vadaskert #Dr vajda hilda
2022. febr. 25. 10:45
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azért vittem el, mert ez egy kontrollvizsgálat volt.. el kellett vinnem. A lányomnak volt egy 1.5 évig tartó halláskimaradása, nem egész 1 éves korától, 2.5 éves koráig úgy hallott, mintha víz alatt lett volna. Ezért teljesen lemaradt a beszédfejlődésben, és a beszédértésben is. Produkált autisztikus tüneteket. Repkedett a kezeivel, dünnyögött. Ahogy elkezdett hallani, megindult a beszéde. Azóta szinte folyamatos a beszéd. Elmaradtak az autisztikus tüneteket.. így teljesen bátran vittem vissza..álmomban sem gondoltam, hogy ilyen diagnózist kap 10 perc után. A pszichiáter szerint echolál... azért mert 3x megkérdezte ki rajzolta a falon a rajzokat... valamint az étkezése.. válogat.. de abszolut nem durva.. kérésre szinte mindent megkóstol... csak az oviban nem hajlandó.. csak azt ami fogára való.. kisebb korában volt egy félrenyelős élménye, és onnantól tartózkodik az újtól.. ami furcsaság lehet, hogy csaka piros gumimacit eszi meg.. de ha kérjük, megeszi a sárgát is.. csak magától nem.. nekem ezért fura ez a diagnózis.. nagyon okos, 20ig stabilan elszámol... gyorsan tanul.. mondjuk ennek nem nagyon örülök, mert ez a sok sok fejlesztés hozadéka.. neki még nem kellene 20ig számolnia.. nyitott barátságos.. jelenleg abban bízom, hogy a vadaskertben más diagnózist kapunk, vagy nem kapunk semmit... nem szeretném, hogy megbélyegezzék a gyerekem. Úgy, hogy van egy előélete, ami azért nehezítő körülmény lehet a beszédét tekintve..
2022. febr. 27. 21:44
 12/16 A kérdező kommentje:
Az első vizsgálatnál megkésett beszédfejlődést diagosztizáltak... ezért is furcsa nekem a történet.. amikor először látta a doktornő, sokkal inkább rámondhatta volna... azóta rengeteget fejlődött.. elhagyta a tüneteit... és mégis f84...
2022. febr. 27. 21:46
 13/16 anonim ***** válasza:
66%

Vidd batran akar tobb helyre, ha nem autista a gyereked nem fog diagnozist kapni, nyugodj meg.

Szoritok.

2022. febr. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

De fog, az SNIs csoportban többen vannak, akiknek a gyerekéről 10+évesen került le a kód, hogyhát bocs, mégse, csak annak tűnt. Sőt olyan is van, aki értfogy kódot kapott, tanakos tanrendet követett, aztán most orvosira felvételizik, mert pár év után rájöttek, hogy hoppá, nem is értelmi sérült és átkerült sima középsuliba.. Vagy többen vannak "téves" diagnózissal is, olyan is, akinek középsúlyosnak gondolták a gyerekét az iqteszt alapján, miközben csak adhds.. Ez nehéz szakma, sok a tévedés, a megfigyelések szubjektívek. Az is gyakori, hogy nem kap, pedig "kellene". Az enyémre a sima nevtan felháborodott, hogy a pszichiáter szerint auti a gyerek, nem adták volna a kódot, nem küldtek volna tovább snire, csak sima adhdra. De muszáj volt menni az ovi miatt, pedig szerintem sem auti.


Nehéz.

2022. febr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Elég nehéz, mert lehet, hogy a gyerek simán tudja a választ a kérdésekre, csak egyszerűen nincs hozzá kedve. Ez nem szellemi fogyaték, hanem inkább magatartászavar.

A fiamnak pl. leírták, hogy 88-as az IQ-ja. Egy IQ-tesztnek nevezett komplex képességfelmérés volt, ahol a nő felolvasta a gyereknek a kérdést. Egy beszédértési zavarral küzdő, figyelemzavaros gyereknek?! A gyerek visszakérdezett, szépen illedelmesen, hogy elnézést, de megismételnéd a kérdést. A válasz az volt, hogy ezt csak egyszer szabad elmondani. A gyerek erre rámondta, hogy akkor nem tudom.

A 88-nak egyébként nagyon megörültek, mert hogy ez egy normál IQ. Én mondtam, hogy bocsánat, de ahogy mi tanultuk, a 100 a normál, de szerintük én is hülye vagyok. Azóta bárhol megnézték ezt a papírt, mindenhol azt hitték szellemi fogyatékos. Évek óta küzdök velük, hogy ezt vegyék már ki a leírásból, mert nem akarom, hogy a gyereket szellemi fogyatékosnak nézzék. Erre azt mondták, az a pedagógus is hülye volt, mert ez egy nagyon jó eredmény. Hát, érdekes.

A Vadaskertben, amikor mi voltunk, nem vontak le messzemenő következtetést ebből, azt írták le, hogy a vizsgálatot együttműködés hiányában nem tudták megcsinálni.

2022. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia,

Sikerült eljutni vadasba? Milyen volt? Mi lett az eredmény?

Nekünk is javasolta a konduktor, hogy meressük fel, hogy miben lehet sérülése a 2,5 évesemnel, hogy meg celzottabban tudja a terápiát belőni.

Előre is köszi a választ!

2022. dec. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!