Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz lesz a fiamnak ha nem...

Rossz lesz a fiamnak ha nem lesz testvére?

Figyelt kérdés
5 éves elmúlt a fiam és nekem ő bőven elég, nincs türelmem ezt még egyszer végigcsinàlni. 3 éves koráig egy éjszakát se aludtam végig, borzasztó eleven gyerek a mai napig. Egyenlőre még 1x se mondta, hogy szeretne testvért, de félek majd később mondja.
2022. febr. 28. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem lesz rossz, hanem más lesz. Ennyi.

Mind a kettőnek van előnye/hátránya. Valamint egy második gyereknek nem azért kell megszületnie, hogy az "első testvére" legyen. Borzasztó nyomás már az elején. Egy második gyereknek azért kell megszületnie, mert a szülei szeretnének még egy gyereket. Ha ez már a tervezésnél érezhetően nyűg, akkor nem kell. Ráadásul 5 éves most a fiad. 6 lenne mire testvére megszületik. 6 év korkülönbség meg rettentő sok. Egész gyerekkorukban nem lesz azonos érdeklődési körük. Arra sincs garancia, hogy felnőve jó testvérek lesznek.

(Nem volt kérdés, de nekünk se lesz tesója és ennek több oka van: fent említettek közül is van néhány)

2022. febr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem és remélhetőleg te meg a párod döntötök a gyerekvallalasrol nem pedig a gyereketek.
2022. febr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kisgyerek akar pónit, tündéreket meg pókember szeretne lenni :D

Ha mondja egyébként is csak azért, mert még nem fogná fel, hogy egy testvérrel nem játszótársat kapna, hanem egy folyton ordító bébit, aki miatt sokkal kevesebb ideje lenne rá a szüleinek és onnantól viselkedni kellene, hogy ne ébressze fel a kicsit amikor alszik, ő viszont felébreszt mindenkit éjszakánként.

2022. febr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mi van ha mondja? A gyerek dönt ebben a kérdésben? Ugyan már!

Ez nem kényszer!

Az én anyukám sem akart többet,egyke vagyok,később el is mondta az indokait amik abszolút érthetőek. Párszor emlegettem a testvért,meg jó volt a nagycsaládos barátoknál játszani,de biztony rengeteg előnye volt és van is az egykeségnek.Én nem bánom,és én csak és kizárólag azert szültem 2 gyereket mert vágytam rájuk.De én is majdnem 9 év különbséggel mert "egy kicsi,egy pici" felállásra én se vágytam.

2022. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Anyósom is állandóan kerdezgeti, hogy mikor lesz már második. Mert férjemnek mindkét tesójànak már 3 gyereke van. Olyan idegesítő már, mikor találkozunk velük nincs olyan alkalom, hogy ne hoznàk fel. Hogyan lehet ezt normálisan megmondani, hogy többet ne hozzák fel?
2022. febr. 28. 13:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nem volt 1 hetes a babám és már mondogatta anyósom h egy gyerek nem gyerek 😏

Ne vedd magadra és ne foglalkozz vele. Én az ilyen kijelentéseken csak nevetek, hogy jaaa persze hogyne 😆

Próbálta megmagyarázni, hogy mennyire jó lenne a kicsinek ha lenne egy testvére. Jah csak h én meg beleszakadnék 😕

Egyébként anyósodat a férjednek kell leállítani. Kérd meg a férjed, hogy beszéljen vele szépen négyszemközt h ez téged frusztrál.

2022. febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

5.

"Akkor, anyuka, ha maga szüli meg."

Egyszer szépen megmagyarázni anyósnak, hogy nem lesz második.

Aztán ha esetleg megint elkezd lovagolni a témán, akkor ajánlani neki jó memória javító gyógyszert, mert hogy "Anyuka, ezt egyszer már megbeszéltük, ha tetszik emlékezni. Mást is ilyen gyakran el tetszik felejteni?"

2022. febr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Összességében úgy gondolom, jó dolog, ha az embernek van testvére, és nem értek egyet az első hozzászólóval abban, hogy a 6 év nagy korkülönbség, és bélyeget nyom a kapcsolatra, a húgom és köztem is ennyi van, csodálatos a kapcsolatunk, napi szinten beszélünk, tulajdonképp bármiről, DE!

Nem kell mindenáron tesó, ha te úgy látod, nincs hozzá türelmed, szerintem sokkal jobban jár mindenki, ha nem is lesz. Nem lesz a kisfiadnak rosszabb így, csak ahogy fentebb is írták, más lesz, de ebből ő nem nagyon fog érzékelni semmit. Ne hallgass senkire, aki rá akarna beszélni olyasvalamire, amit nem szeretnél!

2022. febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor legyen, ha te és a férjed akartok másodikat.

Amúgy én is egyke vagyok és nagyobb hátrányom még nem származott belőle.

2022. febr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
6 év korkülönbség esetén ők már együtt játszó tesók lesznek hanem 2 egyke, mindig teljesen más eletszakasban, más igényekkel, más érdeklődési körrel. Te meg ketté szakadsz hogy mindenki igenyeit kielegitsd. Semmi értelme. Ha eddig nem lett tesó (és te tulajdonképpen nem is akarsz), akkor mostmár minek?
2022. febr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!