Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyem az élet 2 gyerekkel?

Milyem az élet 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Világ életembe 1 gyerekre voltunk berendezkedve. Ez azt jelenti, hogy mivel szeretjük a szabadságot, a nyugalmat csak 1 gyereket terveztünk! Az sors megáldott minket egy csoda kislánnyal, aki most múlt 3 éves. Soha semmi gond nem volt vele, nem volt has fájós, nem sírt amikor jöttek a fogai, alszik 3 hónapos kora óta. Hétvégente a mamáknál van. Hormonmentes fogamzásgátlót használunk évek óta, most pharmatex mellett mégis terhes lettem. Én nem szeretném megtartani a férjem igen. Mindig azt mondja mindenki, hogy a másodikkal nehezebb, az majd megnehezít mindent! “Ha az elsővel nem volt gond a másodikkal garantáltan.” Az ilyen kijelentések még jobban megerősítenek abban, hogy én ezt már nem szeretném. Nem tudom elképzelni az életemet 2 gyerekkel!

2022. márc. 12. 14:15
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
39%
Egyáltalán nem biztos, hogy a másodikkal gond lesz. Sőt! Általában a kisebb gyerek még gyorsabban fejlődik, hiszen tanul a nagytól. A nagylány pedig sokat fog majd neked segíteni a baba körül.
2022. márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
78%
Hangos. Nagyon hangos.
2022. márc. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
74%

Pont ugyanebben vagyok teljesen !

Van egy 2.5 éves lányom majd most kiderült hogy terhes vagyok ugyanúgy pharmatex mellett …


Én nekem felelmeim vannak , párom már régóta mondta hogy jó lenne a nagynak majd egy teso !


Kavarognak bennem az érzések! Nem vágyom újra babazni , örülök hogy a lányom már nagyobb és kicsit szabadabb mellette az életem , DE ANNYIRA JÓ HA AZ EMBERNEK VAN EGY TESTVÉRE ÉS EZT TAPASZTALATBÓL MONDOM !!! És akkor itt jön egy anya részéről (meg persze apa részéről is) egy úgynevezett önfelaldozas és akkor pár évre ismét lemondok magamról , azért hogy lányom és megtapasztalja milyen jó ha van egy testvére !

Szerintem az elején nagyon nehéz lesz de később meg már nagyon jó ha ketten vannak !

2022. márc. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
52%

3-as, nekem sajnos pont az ellentetje, kb. 10 eve nem beszeltem a testveremmel, es kiskorunkban sem jottunk ki egymassal soha.

A szuleimnek mindig is o volt a minden, a kicsi, es most is az 40 ev utan, nemreg csak ugy vettek neki egy hazat, nekem meg a szuletesnapi ajandek is elmarad minden evben ...

Na ez az egyik ok amiert egy gyerekem van. Es milyen sok ilyet ismerek a kozvetlen kornyezetemben !

2022. márc. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
72%
Mi lenne? Hétvégente majd megy ő is a mamákhoz.
2022. márc. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
71%
Nekem sokkal könnyebb és szórakoztatóbb a nap nagy részében. Ha éppen hiszti van, az meg nem duplázódik, hanem mintha háború lenne a nappalinkban. 😄 Összeségében mérföldekkel jobb, bár nálunk sokkal kisebb a korkülönbség, így hamarabb összenőttek.
2022. márc. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
62%

Ne is csodálkozz hogy a pharmatex mellett terhes lettél.

Az elsőt is lepasszolod hétvégente, nem kell az a második

2022. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
88%

4-es őszintén sajnálom a negatív tapasztalatodat - persze ilyen is van !

De , nem a tesod a hibás hanem kizárólag a szuleitek !

2022. márc. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
81%

Mondjuk a leírásod alapján te egyáltalán nem szeretsz anya lenni,1 gyereked is minden hétvégén a mamákkal van, hétköznap meg oviban - akkor mikor vagytok vele? Van igényetek egyáltalán vele lenni?

Mert nekem úgy tűnik annyira nem. És akkor erre valóban felesleges még 1et vállalni.


Megjegyzem ,a pharmatex önmagában nem fogamzásgátló nem tudtad?

2022. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
70%
Tök más a két gyerekem, de nem nehezebb eset, mert az egyik ugyan nem aludt, cserébe nála meg se kottyant a fogzás és a dackorszak is kimaradt. Mindkettő okos, de a nagy kifejezetten az, mégis lusta és mindig harcolni kell vele, a kicsi meg irdatlanul empatikus és szorgalmas. Jobban szeretem, hogy ketten vannak, általában jól megvannak és nem unatkoznak. És hát társasozni, focizni vagy lézerharcolni is jobb többen, vagy bármit megosztani, mint mondjuk egy mozi vagy kirándulás. De persze többe kerülnek, időben, pénzben, energiában, figyelemben és sokkal-sokkal hangosabbak, mint egyedül.
2022. márc. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!