Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hetes babám napközben nem...

14 hetes babám napközben nem alszik csak délelőtt és délután is 20 percet, . Az éjszakánk az nagyon jó! Tejem az van, nem tudom mi lehet a probléma. Nyűgös, látom rajta hogy álmos de nem tud aludni. Miért nem alszik?

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
10 hetesemnél ugyanez van.Segíteni nem tudok,de tudd:nem vagy egyedül:)Már sok mindent kipróbáltam,esetleg hátha van valami új ötlet...?
2010. márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos nálunk is ez volt. Kislányom napi kétszer fél órát aludt, viszont éjszakát szépen átaludta. Azt mondták nekem ha éjszaka alszik akkor ennyi az alvás igénye. Ekkor még pici volt. Aztán ahogy elkezdett fejlődni a mozgása, ez változott. Egyre többet aludt nappal. Most 15 hónapos és egyszer alszik 1-2 órát, de van hogy este felébred. Szóval kitartás változni fog.

2010. márc. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 15 hetes, és nappal csak a babakocsiban hajlandó aludni. Szerencsére itt a jó idő, így nem gond.
2010. márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is ez volt a problémánk úgy 3-6 hetes koráig.

Elkezdtük egyre többet kivinni babkocsival abban mindig elaludt.De amikor nem volt olyan az idő akkor pedig próbáltuk ébren tartani.Elég drasztikusan hangzik, tudom, de ha ki fáradt már nagyon, akkor aludt egyhuzamban 3-4 órát is.Csak enni kelt fel.

Most 10 hetes, már semmi gond.Az éjszakákat átalussza napközben is alszik egyhuzamban 1-2 órát.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak hogy mi lehet a baj?

Talán zavarja a fény, ha nagyon világos van nálatok.Én egy ici-picit mindig lehúztam eleinte a redőnyt, amikor elaludt, akkor vissza fel.Bár lehet hogy ez bezavarja a nappal-éjszakát.Nálunk nem volt baj.

Esetleg nem fárad el teljesen és hamarabb kinyílik a szem.Alszik annyit amennyit éppen elegendőnek érez, és aztán felkel.Próbáld egy picit fárasztani.Vagy olvastam már itt és máshol is hogy talán a szobával az ágya elhelyezkedésével van gond.Vagy melege lehet.De ha az éjszakátok jó, akkor talán a zajok zavarják vagy esetleg jól kialussza magát éjszaka.Azt nem írtad hány órát alszik.

És még lehetne sorolni.Rájössz nemsokára hogy mi lehet a gond ne aggódj!

2010. márc. 29. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.az utolsó válaszadónak szeretnék hozzáfűzni,este 20 40-kor alszik el és hajnali négy körül kel föl.például ma fél hétkor kelt,szopi,majd fél kilenckor kelt föl újból!a babakocsiba is 20 perc,és kész ennyi volt!
2010. márc. 29. 14:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt próbáltad már hogy teljes sötétben amikor már nagyon nyűgös vele együtt lefeküdni?vagy úgy hogy rajtad van?Mi is szinte mindent kipróbáltunk vele.

Sétáltunk rengeteget hogy legalább aludjon.

Amúgy éjjel a mi picink is szinte percre pontosa így alszik.De ha későbbre csúsznak a dolgok (fürdés, evés) akkor nem kel fel 4 körül sem.

Valójában nálunk az is probléma volt hogy reggel még az első evésnél rendes adagot evett, aztán már csak kicsiket 30-40ml-t.Úgy fél óránként éhes volt és mivel folyamatosan evett úgymond, fájt a pocija nem emésztett rendesen.Esetleg ez, de ha szopiztok nem hiszem.

Tudom, nagyon rossz hogy látod szenved, de előbb-utóbb elmúlik ne aggódj!

Szép álmokat Babónak!!!

2010. márc. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Komment előtti utolsó voltam.
2010. márc. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!