Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire befolyásolja a...

Rakottkrumplistészta kérdése:

Mennyire befolyásolja a beszédet a nyelvfék?

Figyelt kérdés

A fiam Februárban lesz 2 éves. Nyelvfékje van, amit nem vettek észre sem a korházban születéskor sem a dokija akihez rendszeresen járunk.

Csak másfél évesen vették észre. Én eddig ilyenről nem is hallottam úgy hogy nekem sem tünt fel.

Azt mondta az orvos, hogy ez általában magátol szokott elszakadni ezért várjuk meg amíg 2 éves lesz hátha addig el szakad de ha nem akkor műtét lesz. A fiam nem tud beszélni pedig vannak vele egykorú gyerekek körülöttünk és mind beszélnek. Vajon ezért? És nem értem utána olvastam de nem olvastam sehol olyat hogy ezzel szoktak várni hátha el szakad csak úgy. Ráadásul félek hogy traumaként fogja megélni mert már annyira okos és olyan félénk..

Nagyon aggódom van valaki akinek a gyerekének nyelfékje van/volt és ha igen volt e gond a beszédfejlődéssel ez miatt? Mikor történt a műtét és hogy élte meg a gyerek?

Köszönöm, ha valaki hasznos információval tud szolgálni.



2021. dec. 25. 01:57
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Tapasztalattal nem tudok szolgálni, de az internet mindenhol azt írja, meg a józan ész is azt diktálja, hogy igen, negatív hatással van a beszédfejlődésre, nemcsak közvetlenül (tehát hogy nem tud bizonyos hangokat képezni), hanem mert a beszéd beindulásához a nyelv izmaira, "edzettségére" is szükség van, ami így nyilván nem tud kialakulni.

Még sose hallottam olyat, hogy ezzel várnànak, főleg mert általában azért derül ki, mert szopási problémák vannak, és olyankor be is avatkoznak rögtön...

Remélem, minél hamarabb megnyugtató módon megoldódik a dolog!

2021. dec. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a beavatkozással van tapasztalatom. Az én lányomnak annyira le volt nőve h ciciből szopizni sem tudott, ezért 2 hetesen csípték fel neki. Tényleg nagyon gyorsan meg van és csak egy nagyon picit vérzik. De az biztos h nem lesz jó élmény h le kell fogni meg minden, de legalább gyorsan megvan.
2021. dec. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik gyerekemnek 9 hónaposan vágták fel, igaz, hogy sérvműtét közben altatásban, a kisebbiknek is kb. akkor koraszülött utógondozáson az orvos, mert megkértem, mivel a sebész nem akarta megcsinálni. A beszédről nem tudok nyilatkozni, hogy befolyásolta volna-e őket, mert amikor a felvágás megtörtént, még nem beszéltek nyilván. A szopásban viszont nem befolyásolta őket. De a gyerekorvosunk és a koraszülöttes orvos is azt javasolta, hogy minél előbb fel kellene vágni, pont a beszédfejlődés miatt.
2021. dec. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, akinek csak 6 évesen vágták fel (óvoda nagycsoportban látta először logopédus) . Borzasztóan beszélt, évekig járt később logopédushoz.

A lányomnak is le volt nőve a nyelve, 4 hetesen vágták fel neki. A szoptatást is akadályozta.

2021. dec. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is felvágták pár naposan.


Tanács:Minél hamarabb vágasd fel neki!!

Ez nem szakad el magától...

2021. dec. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Lányomnál én vettem észre 2 hónapos korában, furcsa volt hogy szoptatás közben annyiszor "elvesztette" a nyelvével a mellbimbót, sok kis rövid szünetet "tartott", voltunk orvosnál, de itt ahol élünk egy ideje csak altatásban végzik el és mivel tudott így is eleget szopizni így azt ajánlotta az orvos hogy várjunk, néha magától is még oldódik, vagy ha más miatt műteni kellene akkor egy kalap alatt ezt is le lehetne tudni, vagy ha később a beszédtanulásnál, hangok formázásánàl gondot okoz, akkor még mindig meg lehet csinálni. Végül tényleg magától megoldódott kb 6 hónapos korában. Attól kezdve ki tudta nyújtani a nyelvét pl.

4 éves múlt és a s hanggal vannak még néha gondok, de csak akkor kell logopédus ha 5 éves korára még nem menne.

2021. dec. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Műtét? Altatás? Ez egy két másodperces "beavatkozás". Egy ollóval nyisszantanak egyet.
2021. dec. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#6-os vagyok, ezen akkor én is csodálkoztam, de azt mondta az orvos, hogy ez azóta van így mióta volt egy eset ahol a kisgyerek mikor a doki épp vágni akart, hirtelen elmozdult (nem tudom miért nem sikerült stabilan tartani), elvágott egy egy vastag eret és a gyerek üvöltés közben vért szívott be a tüdejébe,mindezt ugye sima rendelőben és nem műtőben.
2021. dec. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolom azóta az az egy orvos fél, de bárhol máshol megcsinálják járóbeteg ellátáson.
2021. dec. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!