Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dadogos lenne a gyerekem?

Dadogos lenne a gyerekem?

Figyelt kérdés
Kérlek nyugtassatok meg. Pár napja kezdődött. A kisfiam 3 éves, az átlaghoz képest későre kezdett el beszélni, mostanában kezdett el mondatokban beszélni, eddig csak szavakban meg babanyelven beszélt persze én minden szavát értettem. De most mióta egyre több mondatot összeállít egyre gyakrabban hallom dadogni, leginkább a magánhangzókkal kezdődő szavak első betűjét nyújtja el. Félek nehogy lelki okok miatt legyen baj vele, sok mindenen mentünk keresztül az utóbbi félévben, válás, költözés, sok környezetváltozas volt, elköltöztunk otthonról, 2 hétig anyámnal laktunk, utána 3 hónapig anya otthonba, most sikerült beköltözni egy albiba, jár oviba de ott is nehezen társalog, itthon viszont nagyon aktív, vidám, okos, értelmes gyerek. Olvastam hogy a beszedfejlodes ezen szakaszában előfordulhat a dadogas ami elmúlik csak nem szabad kijavítani, úgy kell tennem mintha nem is venném észre. Szerintetek jobb ha elviszem egy gyerekpszicholgushoz? Nagyon aggódom

2021. jún. 10. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem azért csinálja, mert annyira nagyon akarja mondani? Unokaöcsi az ő korában, amikor nagyon nagyon mondta, nagyon akarta közölni, esetleg gyorsan is, na akkor csinálta. Fél év alatt elmúlt.
2021. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha most kezdett el beszélni, akkor ez teljesen normális, nálunk is így volt és pár hét alatt abba is hagyta, nem javítgattam, ez nem igazi dadogás.
2021. jún. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont ezeket olvastam én is, de kíváncsiságból kikérdeztem ma az ovoneni véleményét, mivel ugye neki már több gyerekkel volt dolga ebből a korosztályból, és hát ő elég negatívan állt a dologhoz, bár ő nem hallotta a fiamat dadogni, mert nem nagyon beszélget az oviba, pár hónapja jár és még nem illeszkedett be, és az ültetett bogarat a fülembe amit ő mondott, konkrétan azt mondta, hogy az nem igaz, hogy a beszedfejlodes során felléphet egy ilyen és hogy normális.
2021. jún. 10. 14:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Én csak a saját pédámat tudom leírni, lányom 3 éves kora után kezdett beszélni és a mondat eleji magánhangzókat így ejtette ki eeeeeeez, aaaaaaaaz, pár hét után abbahagyta és most már jól mondja.
2021. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az óvónő egyébként leginkább már beszélő gyerekekkel találkozik, dadogás, amennyire én tudom, általában 4-5 évesen alakul ki, tehát valóban láthatott ilyet, de nem olyat, aki éppen most tanult meg beszélni.
2021. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt életkori dadogásnak nevezik. Sokkal több mindent szeretne elmondani, mint amekkora a szókincse, keresi a megfelelő szavakat. Ilyenkor ez teljesen normális, a rendes dadogás később alakul ki.
2021. jún. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az öcsém is ilyen nem dadog csak nagyon mondani akarja néha elfelejti a mondát elejét néha a véget néha meg rájön hogy máshogyan is tudja mondani és akkor bele kezd újra.
2021. jún. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!