Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy lassan 2 éves gyereknek...

Egy lassan 2 éves gyereknek miket kellene már tudnia?

Figyelt kérdés
21 hónapos a kislányom és kicsit le van maradva egy két dologban a család szerint. Én is ha látok utcán más kisgyereket mindig nézem ők mennyi mindent tudnak már és a kislányom nem ilyen. Bilire már próbáltuk párszor ültetni egyszer pisilt is bele de nem mindig szeret ráülni. Lát minket WCre menni tudja mi az hogy kaka pisi mondja is h kaka meg h bí az a bili. Az evéssel küzdünk mert nem akar asztalnál enni vagy az ölembe. Próbáltuk már egy kétszer h egyedül egyen meg is fogta a villát kanalat és bevette a falatot de legtöbbször csak mese közben lehet megetetni mert nem akar leülni az asztalhoz. Régen lehetett etetőszékbe etetni de egy jó ideje nem ül le a székébe. Szétszedtük neki így van asztala is hozzá. Megeszi a mi kajánkat is de legtöbbször üvegeset kap. A másik h sokat hisztizik nagyon akaratos lett az utóbbi időben. Sokszor toporzekol fejét a földhöz üti püföli a játékokat. Ha vmi nem sikerül elsőre rögtön jön a hiszti sírás. A legnagyobb baj hogy rám nem hallgat sose hiába mondom neki hogy nem szabad. Anyósomhoz apósomhoz és a férjemhez ragaszkodik leginkább rájuk hallgat inkább. Ha sokan vannak körülötte bújik hozzánk kell idő míg feloldódik. Nem egy nyugodt kislány aki eljátszik egyedül is és bármit meg lehet mellette csinálni.
2022. márc. 25. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem a kislánnyal van a baj, hanem veletek. Komolyan, minek nézegetsz más gyerekeket? A homlokukra van írva, hogy wc-be pottyantanak? 21 hónapos, jó hogy nem azt várjátok tőle, hogy a monti csárdást zongorázza. Amúgy minek eszik üvegest?
2022. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A bilihez vagy érett a gyerek v nem. Itt nincs lemarad@sa 2 évesen (és ne is erőltesd)

Miért adsz neki üveges kaját?

Miéet akarnád az öledbe fogva etwtni?

Nincs olyan h nem marad meg az etető székben. Becsatolod ott marad.... ezt nem is értem.

Leülsz te is enni, és hagyod próbálkozni.

Sok kosszal jár majd, de majd ügyesedik napról napra

2022. márc. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

A fiamnak 8 hósan volt a kezében kanál, 10 hósan kanalazgatott, 1 évesen evett ha megunta eldobta én etettem,

de mindig próbálkozott 1.5 évesen szépen kanalazott egyedül. Sosem volt kérdés, hogy hol eszik beraktam az etetőszélbe, amibe nem is lehetett bekötni, és ott maradt, ha nem maradt volna ott fejezzük be az evést,és eszik majd akkor ha tud rendesen.

A tv előtt etetés egyenes út a rossz szokáshoz, így neveljük fel a kövér embereket, nem érzi hogy jól lakott, te meg boldogan tömöd, mert ez az adag és egye meg.

Nem hal éhen étel mellett, ha éhes eszik nem kell csesztetni.

2022. márc. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 2.5 éves , saját asztal és széke van a mi asztalunk mellett ha látja hogy leülünk ő is leül és eszik ahogy eszik, kezdetben kanállal de ha megunja folytatja kézzel !


A hiszti amit lever az a dac korszak kezdete lesz rosszabb is !

Át kell veszelni !


Viszont miért eszik baba kaját ?

Már rég azt kene egye amit ti …

Egyáltalán nem tápláló és elég egy két évesnek a baba kaja … már kb mindent kene egyen vagyis azt amit szeret hiszen ilyenkor már azért tudnak válogatni is …


A másik tényleg ne hasonlotgasd a gyereked máshoz ! Minden gyermek másképp fejlődik …


Bilire meg kell érjen és van meg bőven egy éve hogy ez megtörténjen , persze jó h ez előbb sikerül de legkésőbb ovira nappalra szoba tisztának kell lennie !

2022. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bilizést hagyd, majd szól ha menni akar. Mese előtt enni, ráadásul még te eteted a majd két évest babakajával, ez nagyon nem jó. Nincs mese, tablet, telefon, játék, stb evés közben, ha idő van leültök az asztalhoz, ha le akar ülni leül, ha nem, akkor így járt, nincs ölben ülés meg etetés. Vagy eszik magától, vagy éhes marad, hamar bele fog jönni.

A "nem szabad" hajtogatása egy dolog, legyél következetes. Mondd el kétszer, harmadjára vedd el tőle, vidd arrébb. Hisztizni fog, de ez most ilyen korszak.

2022. márc. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Ide csak azok a nagytudásúak kommentelnek, akiknek jóevő gyerekük van. Föl se fogja a tudatuk milyen mikor egy gyerek utál enni vagy minden más fontosabb, érdekesebb az evésnél. Én is etetem a kislányom (21 hós), mert nincs meg a fenekén. És nem lehet az etetőszékbe erőszakolni, mert attól csak még jobban megutálja az egész evést.

Az viszont igaz, hogy az üvegest már nem kellene adni.

Lehet lepontozni...

2022. márc. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok, egy nagyon rosszevő, de szerencsére teljesen egészséges gyerekkel, aki 1 évesen 8 kiló, 1,5 évesen 8,3 kiló volt. Szenvedtem az etetésével, aztán rájöttem hogy nem eszik többet úgy sem ha etetem, úgy sem ha ráhagyom. Kipróbáltam, ráhagytam, ha akarja kihagyhatja az adott étkezést, és fél év alatt hízott majd 1 kilót, ez nála rekord. Vannak napok amikor rácsodálkozom mennyire sokat eszik, van amikor nagyon nem, el kell tudni engedni. Nincs helyette csokika meg cukorka, meg figyelemelterelés. Nálunk bevált.
2022. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!