Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7-8 éves eleven gyereket, de...

7-8 éves eleven gyereket, de akit zombimódba tesz a pc, magára lehet hagyni 10-20 percre mig kimegy az ember a boltba?

Figyelt kérdés

Vagy pont ekkor törne az eleven fiúkra az hogy hu anya nincs itthon felgyujtom akkor a lakást?



7-8 éve nem tudok siman kimeni az utcáara csak miután 20 szor elmondtam hogy oltozzon haladjunk már meg minden feszko.


Annyira vágyom már azokra a pillanatokra végre, amikor én csak gondolok egyet es AZONNAL ki tudok menni az ajton a boltba!



2022. márc. 26. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Te nevelted ilyenné.


Engem már ovisan is egyedül hagytak félnapokra, s kifejezetten védtem a házat. :D

Valami vízhálózat terjeszkedés volt (kútból van a vizünk, nem csövön jön), s nem engedtem be az intéző bizottságot vagy mit. A szomszéd se hitte el, hogy egyedül vagyok, mind mondogatta, hogy mamám biztos alszik bent, s költsem fel, s engedjem be az urakat. De mamám valami gyógyfürdőn volt 1-2 hétre, a szüleim meg dolgoztak, én meg nem engedtem be őket. :D

2022. márc. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem magára lehetne hagyni.


Viszont…, te biztos nem fogod nyugodt szívvel otthagyni és valószínű gyomorgörccsel fogsz elmenni.

Fura ötlet, de ha muszáj elmenned én lehet beszereznék egy kamerát és a gépre meg a gyerekre irányítanám és nézném végig amíg haza nem érek.

Ja meg ha bármi történne meghurcolnak, mint a rohadt élet.


A kamerás ötletért ne hurcoljatok meg légyszi nem vagyok szülő ez csak egy 17 éves fejéből pattant ki, akinek köze nincs ahhoz, hogy milyen szülőnek lenni :)

2022. márc. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Nekem van egy baromi eleven 8 és fel éves lányom. ( meg egy 6 éves lányom és egy 3 hónapos fiam ) simán itthon maradtak ketten ( a 2 nagy ) ameddig mi a párommal elmentünk a klinikára vizsgálatra ameddig terhes voltam a legkisebbel. Tok ügyes, szóval pár órára simán itthon hagyom ha úgy van. Nyilván a legkisebbet nem hagyom ra. De a 8 és 6 éves itthon marad pár órára gond nélkül. Annak idején egyedül jártam iskolába ennyi idősen , meg boltba ( most 28 éves vagyok ) más világ van, meg akkor en falun éltem. És most is viszem hozom a gyerekeket. De ennek ellenére itthon tudom hagyni őket ha nagyon muszáj. És semmi rosszat nem csinálnak. Nézik a tv-t, esznek stb. Megbízom bennük, en neveltem őket, tudom hogy tudják mit szabad és mit nem. Egyedül a mikrot nem merik bekapcsolni, csak ha engem megkérdeznek.
2022. márc. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
3 vagyok. A kettes kommentjéről jutott eszembe. Nekünk is van kamera, addig szoktuk nézni mit csinálnak.
2022. márc. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Minket simán otthon hagytak szülei ennyi idősen míg elszaladtak a boltba. Nem gyújtottuk magunkra a házat. Viszont felelősségteljsek voltunkm szóval lehetett bízni benünk.
2022. márc. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk 6 éves van és 1,5 éves. A nagy az utóbbi évben sokszor nem akar jönni ha pl sétálni megyek a kicsivel kicsit a ház körül.

Nekem az vált be, hogy két telóm van, az egyik ingyen hívja a másikat. Ilyenkor az egyiket otthon hagyom kihangosítva és hívásban vagyunk. Néha szólok a gyerekhez, megkérdezem minden oké e, néha ő szól hozzám. Így szoktam 20-30 percre elmenni néha.

2022. márc. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
6os vagyok. Mielőtt félreértenétek, a picit nem hagyom otthon :D
2022. márc. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Teljesen gyerekfuggo.

Ha nem vagy biztos a dologban, akkor először teszteld le. Mond neki hogy lemesz a boltba, 20 perc és jössz. Aztán menj ki és pár perc múlva váratlanul vissza.

Ha rosszat akarna csinálni, rögtön lebukna.

Én azt is tesztelnem hogy nem nyit e idegennek ajtót. Kérj meg egy szonszedot hogy csengessen be és meglatod bizhatsz e a gyerekben.

2022. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, 12 év a korhatár, ami után magára lehet hagyni. Keress rá, nem vagyok benne biztos, de talan vmi jogszabály is van rá.

Én nrm hagynám egyedül az biztos.

2022. márc. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát elgondolkodtattak a valaszok.


1.valoban csak gyomorgörccsel mennék a boltba egész úton..

2.nem tudnám bezárni az ajtót ha vész esetén menekulnie kéne=bárki bemehetne hozzánk(a bejáratink meg ki is nyílik magátol ha nincs kulcsra zárva)

3.kamerának nincs értelme, mertha supermenként akarna kiugrani.., nem érnék oda. Max végig nézhetném kamerán hogy "leég a ház", gyakorta egy masodperc is számít. 2 masodperc alatt már késő. De ugye ne lássak mindent feketén.


Magamban megbízom. Pl minket is otthonhagytak kisgyerekként, a legnagyobb rosszaság amit csináltunk, hogy titokban rájártunk a kristálycukorra csipegetni és ilyenek. De a gyerekem homlok egyenesen más mint en voltam.


Szóval hamvában holt az ötletem hogy fogom magam es kimegyek egy ajton egyszerűen egyedül.

2022. márc. 31. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!