Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy büntetnétek meg a gyereke...

Hogy büntetnétek meg a gyereket ha valami rosszat csinált? (Bevált módszerek?) ?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 8. 14:24
1 2
 1/15 anonim válasza:
30%
Leginkabb semmivel!!!!
2022. ápr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Büntetés nincs, következmény van. Érthető és logikus következmény.
2022. ápr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

A jutalmazás híve vagyok.


Egyébként attól függ miről van szó.


Nálunk az építőkockák körül szokott gond lenni, akkor egyszerűen elveszem büntibe kerül a kocka..

Vagy bünti szék van, ha nem megfelelően viselkednek ( veszélyesek a másikra mondjuk)

2022. ápr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Egyébként meg pont mint a harmas

Inkabb jutalmazok, ha ügyes, és jól csinált valamit. A pozitívat erősítem benne.

(2es voltam)

2022. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
sehogy. persze még nincs 2 éves, egyelőre könnyű nem büntetni, nincs miért, és csomó dolog nem is elvárható (de egyébként tök szófogadó).
2022. ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%

Azt mondom, hogy, elveszem valamelyik játékát, ezen úgy kiborul, hogy,elkezd jól viselkedni.

A jutalmazással nincs jó tapasztalatom, nem érdekli, vagy nem fogja fel.

Amikor kicsi volt, másfél, két éves, betettem egy percre a kiságyába büntetésből, ez is bevált.

2022. ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Hàt, olyan büntetést még nem sikerült találnom, ami tartósan beválik. Volt tévémegvonás, édességmegvonás, játékok padlásra pakolása. Mind csak ideig-óráig működött, aztán elkezdett velem bizniszelni a gyerek. Pl.oké, nem tévézik, de akkorsem megy oviba. Egyèbként is távol áll tőlem a bosszúállás meg a megtorlás, úgyhogy nem büntetek. Ez igazából csak egy kétségbeesett próbálkozás volt a részemről.

Hatékonyabb, ha megpróbálom megérteni a gyerek viselkedését, mit miért (nem) csinál. Mind a két gyerekem kicsit olyan, mint a Pumukli. Oltári ökörségeket tudnak csinálni, de ha kicsit beszélgetsz velük, kiderül, hogy nem rossz szándék vezérelte őket, csak még nem reálisak az elképzeléseik a világról. Pl.egyszer liszttel akarták kitisztítani a szőnyeget. Segíteni akartak, hogy takarítanak, mivel fehér volt, tisztítószernek tűnt. És jóóól beledörzsölték a szőnyegbe. 😆 Úgyhogy mi inkább beszélgetünk. Sokat.

2022. ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%

Ezek mind jól hangzó elméletek, de a valóságban nem működnek.

Pl. 2-es: következmény van. Igen, én is olvastam. Pl. ha kölcsönkap egy könyvet, amit tönkretesz, akkor máskor a barátja nem ad neki semmit kölcsön, vagy ha kint hagyja az udvaron a biciklit, és tönkremegy, akkor nem lesz biciklije. Ezek persze nyilván egyszerű ok-okozati dolgok. És annak mi a következménye, ha mondjuk jól fejbevágja a kistestvért? Nem nézhet tévét, nem kap csokit? Mi az összefüggés? Nem lehet mindig következményt hozzárendelni a cselekedetekhez. Ha kiszalad az úttestre, amikor tudja, hogy tilos, akkor mit csinálsz vele, elütöd?

3-as: azt tudod, hogy a kedvenc játék elvétele gyermekbántalmazás? Konkrétan a védőnő mondta nekem. A fiamnak volt egy macija, és nem tudott nélküle aludni. Ha nem akart lefeküdni, egyszerűen közöltem vele, hogy ma én alszom a macival. Mindent megtett, hogy visszakapja. A védőnő ezt meghallotta, én voltam kb. a világ leggonoszabb embere.

Nem lehet mindent jutalmazással megoldani, mert persze a pozitív dolgokat jutalmazzuk, de ha rosszat csinálsz? Ha megvered a tesót, nem kapsz csokit? És ezt hogy érvényesíted, félóránként kap egy csokit, de ha rossz volt, akkor nem?

Aki ezeket kitalálta, nincs is gyereke, mint pl. a Supernanny, az is egy vicc az a nő.

A másik kedvencem, hogy ne használjunk tiltószavakat, inkább azt magyarázzuk el, mit csináljon helyette.

PL: Julika ne nyúlkálj a konnektorba, inkább játssz a macival helyette?

Úgy elképzelem ezt a helyzetet, ahogy anyuka hidegvérrel alternatívákat ajánlgat a gyereknek, miközben az majdnem megöli magát.

2022. ápr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

Naaaagyon rosszul latod a dolgokat kedves 8as...

Nyilvan, ha magara, vagy masra veszelyes dolgot tesz az nincs elnezve... a tiltó szavak kerülése pedig nem igy működik! Bizony vannak "NEM"ek. Ha kellenek. Így érzi, hogy azt valóban nem szabad. De ha pl kihuzza a fiókot, nem ordítok rá h NEMSZABAD, csak felajánlok neki valami mást. Vagy azt hogy kihúzhatja DE utána ügyesen csukja is vissza, vagy elterelem egy játékkal. Szeretem, mikor azt hiszik, hogy ez a nevelési módszer csak rossz lehet. Viszont az én gyerekemet még büntetni nem kellett☺

2022. ápr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9-es, ha még nem kellett büntetni a gyerekedet, akkor te hazudsz.

Pedig így értelmezik a nemeket, én beszéltem tanárral, aki így tanít, és boldogan mesélte, hogy nem ismerik a nem szót. Aha, jó.

2022. ápr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!