Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14 hónapos kislány érzelmeit...

14 hónapos kislány érzelmeit hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Eléggé akaratosnak látszik. Gondolom ez életkori sajátosság, mert mi nem vagyunk ilyen kiborulós, vehemes típusok.

Hagyom felfedezni, önállóan jatszani, de vannak dolgok, amiket nem szabad.

Ilyenkor legtöbbször hangos visítás, sírás van. Mostanában elkezdte hátra dobni magát, ütögeti a fejét, jár keze lába.


Próbáltam más tevékenységbe bevonni, megölelni, simogatni, beszélni hozzá. Ezek nem igazán nyugtatták meg, sokszor csak méginkább felidegesítette.


Jelenleg próbálom figyelmen kívül hagyni. Kérem, hogy fejezze be és leülök vagy csinálom tovább a dolgom. Viszonylag rövid időn belül abbahagyja a hiszit, de azért ezt naponta rengetegszer eljátszuk és nem látok változást.


Hogyan tudnék neki segíteni? Elég rossz nézni, hogy kidühöngi magát. Félek, hogy később is ez lesz számára a megoldás.

Illetve mostmár nem csak otthon, hanem a játszótéren is elkezdte ezt csinálni.


Ezt leszámítva kellemesen telnek a napjaink. Egyszerűbb utasításokat megért, jókat lehet vele játszani, sok feladatba be tudom vonni. Egész nap ügyködik valamin.



2022. ápr. 11. 00:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Sehogy. Nem elég fejlett még az agya, hogy megértse az érveket, büntetéssel se sokra mész. Nekem is csinált ilyeneket a lányom, a mostani személyiségének köze nincs ahhoz, ahogy babaként viselkedett.
2022. ápr. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Ha hisztizik és elkezded ölelgetni az jutalmazás.

Mondd, hogy "nem" vagy "nem szabad", a hosszabb magyarázatok teljesen feleslegesek.

Ha üti magát, veri a fejét a padlóba, fejenállva-pörögve ordít egy üzlet közepén, akkor egyszerűen "nem" a válasz, és megfogod, biztonságos helyre teszed és úgy csinálsz mint aki nem figyel rá.

Gyorsan rá fog jönni, semmit sem ér el a műsorral.

2022. ápr. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt vettem észre a lányomnál, hasonló korú. Tegnap hozta egy játékát, hogy segítsek rátenni egy dolgot, de ő nem úgy képzelte, brutális őrjöngés jött. Szerintem frusztráltak, hogy nem tudják magukat kifejezni. Úgy vettem én is észre, hogy hagyni kell, ha akkor ott babusgatom, az olaj a tűzre. Viszont ha megnyugodott, mindig jön egy ölelésre. A java még csak most jön szerintem :)
2022. ápr. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Egy 14 hónapostól tényleg felnőtt dühkezelési módszereket vársz el? Ugye, nem? Az, hogy ti milyen felnőttek vagytok, nem érdekes, ez a gyerek csak 1 éves. Te sem gondolod komolyan, ugye, hogy majd felnőttként is földhözverős hisztiket fog produkálni? Már megtaláltad a megoldást, csinálod tovább a dolgod és megvárod, hogy befejezze. Ennyi.
2022. ápr. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek 4-essel. A 14 hónapos semmilyen dühkezelési módszert nem ismer, azért csinálja ezt és minden gyerek csinálja, normális dolog. Egy felnőtt már rengeteg mindent megtapasztalt, nevelték ezért nem így reagálja le a helyzeteket.
2022. ápr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!