Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha a gyerek...

Mit csináljak, ha a gyerek helikopter akar lenni, ha nagy lesz?

Figyelt kérdés
A helikopterek iránti szenvedélye 5 éves korában kezdődött, azóta pedig már eltelt majdnem 3 év. Folyton azt kell vele játszani, hogy ő egy helikopter, amivel nem is lenne baj, viszont az már egy kicsit aggaszt, hogy ha bárki megkérdezi, hogy mi lesz felnőttkorában, ő arra is ezt válaszolja. A tanító nénik is ki vannak már akadva, hogy nem hivatkoztatnak rá úgy, mint kisfiú, és még a nevét se igazán mondhatják ki anélkül, hogy utána mondják, hogy helikopter. Leültem már többször is beszélgetni vele, de ő mélyen hisz benne, hogy egy idő után pont olyan lesz, mint az igazi gépek. Én próbáltam kedvesen elmagyarázni, hogy nem, de ő folyton mérges lesz, mondván, hogy én szoktam mondani, hogy ott áll előtte az élet, és bármi lehet, ami csak akar. Nos, nem így értettem...

2022. ápr. 11. 17:34
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
69%
Pszichiáter.
2022. ápr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
83%

Én pszichológushoz elvinném!

Persze az is lehet, hogy csak szimplán hülyének néz mindenkit a gyerek.

2022. ápr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
90%

És ha csak úgy ráhagynátok?

Egyébként az én fiam is pont ennyi idős és sem én sem más nem kérdezgeti, hogy mi akar lenni, ha felnőtt lesz. Honnét is tudhatná még?

Igaz olyat se mondtam neki, hogy az lesz, ami csak akar.

Én a helyedben játszanék vele helikoptereset, amikor csak kéri és nem firtatnám, hogy mi lesz felnőtt korában.


Egyébként hogy megy neki a tanulás? Vannak barátai, nem közösítik ki?

Nem lehet, hogy az iskolai kudarcok és/vagy rossz légkör elől menekül ebbe az álomvilágba?

2022. ápr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
64%
Pszichológus.
2022. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
91%
Kinovi
2022. ápr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
90%

Miért is gondolom, hogy te vagy a helikopter, és ezt kitalálod?

Nincs ilyen gyerek, csak olyan, aki a helikoptert vezetni szeretné.

2022. ápr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
91%

Hát hogy kell őt hívni? Kis Pista Helikopter?

Nem tudom eldönteni, hogy igaz-e ez az egész.

Ha igen akkor tènyleg valami szakembert ajánlok, őszinte jóindulatból.

Ha troll kérdés, akkor meg marha jót röhögtem rajta 😂😂

2022. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen troll kérdés, és én a legkevésbé se röhögtem rajta. A legminimálisabban se vicces. Itt pszichiáterre nem a nemlétező gyereknek van szüksége ...
2022. ápr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, aki intelligens ember módjára reagált, 6-osnak és 8-asnak pedig javaslom, hogy kicsit tágítsák a látókörüket, és fogadják el, hogy attól még, hogy valamilyen dologgal nekik nem volt személyes tapasztalatuk eddigi életük során, lehet, hogy másoknak igen, és rosszul esik nekik, ha nem veszik komolyan az ő problémáikat...
2022. ápr. 11. 18:43
 10/37 anonim ***** válasza:
74%
Na ezen a kommenteden már én is röhögtem! Ha nem is nagyon jót, legfeljebb egy lesajnálót.
2022. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!