Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha a gyerek...

Mit csináljak, ha a gyerek helikopter akar lenni, ha nagy lesz?

Figyelt kérdés
A helikopterek iránti szenvedélye 5 éves korában kezdődött, azóta pedig már eltelt majdnem 3 év. Folyton azt kell vele játszani, hogy ő egy helikopter, amivel nem is lenne baj, viszont az már egy kicsit aggaszt, hogy ha bárki megkérdezi, hogy mi lesz felnőttkorában, ő arra is ezt válaszolja. A tanító nénik is ki vannak már akadva, hogy nem hivatkoztatnak rá úgy, mint kisfiú, és még a nevét se igazán mondhatják ki anélkül, hogy utána mondják, hogy helikopter. Leültem már többször is beszélgetni vele, de ő mélyen hisz benne, hogy egy idő után pont olyan lesz, mint az igazi gépek. Én próbáltam kedvesen elmagyarázni, hogy nem, de ő folyton mérges lesz, mondván, hogy én szoktam mondani, hogy ott áll előtte az élet, és bármi lehet, ami csak akar. Nos, nem így értettem...

2022. ápr. 11. 17:34
1 2 3 4
 31/37 Derjaderja ***** válasza:
87%

A párom fia 8 évesen pókembernek képzelte magát illetve random képzelt dolgokra lövöldözött az utcán. Mindig volt vmi új mániája és mindbe totál bele volt habarodva.

Most már kamasz és nagyon okos, rendes srác.

2022. ápr. 12. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 Derjaderja ***** válasza:
74%
Ugye nem gondolod komolyan amúgy, hogy elhisszük, hogy a tanító évek óta helikopternek hívja?!
2022. ápr. 12. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
72%
Naakkor nézzük nem tudom empékeztek-e még az 1990es évekre mikor a dragon ball ment nagyon, mennyi gyerek képzelte azt hogy ő songoku meg szupercsillagharcos lesz , pesig tudhaták volna hogy a büdös életbe nem lesz ilyen belölük ,pedig 8-9-10 évesek voltak kb. Jah és persze hány gyerek próbálta ki hogy kiugrik az ablakon és nem lesz baja ,mind ez egy mesétől. Akkor a gyerekek 60%át kb pszichológushoz kellene vinni. De akkor vigyük azt a gyereket is pszichológushoz aki elképzeli hogy ő hercegnő és a szőke herceg eljön érte,mert 8évesen már tudbi kell annak a gyereknek hogy ő mi lesz ha felnőtt lesz és 8évesen már komoly FELNŐTT embernek kell lennie. Hu engem hányszor vihetek volna pszichológushoz mikor 5évesen a képzeletbeli barátomat ettetem a banánnal ,vagy 10évesen elképzeltem hogy nekem George Clooney lesz a férjem. Akkor velem is komoly problémák voltak. Próbáljátok ki a saját gyereketekkel ,hogy mondjátok neki azt hogy márpedig te nem leszel az ami lenni akarsz. Nézzétek meg a reakcióját. Lehet hogy az ő kisfiával van valami baj ,de lehet hogy nem. Miért kell egyből elítélni egy gyereket?
2022. ápr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
74%

33 nem érzed a különbséget? csupa olyan példát hoztál, ami emberi vonatkozású. Nem egy jármű! A tanítók úgy hívják Gyere Nagy Pisti Helikopter a táblához... hihető.

Őszintén remélem, hogy nem igaz - mert ha igaz lenne, értelmi fogyatékos lenne.

2022. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező akkor vidd el a gyerek sürgőssen pszichológushoz ,mert a gyereked akizo vagy szociopata.
2022. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
76%

Másrészről mennyire zseniális már az a gyerek, aki képes minimum főiskolát végzett felnőtt embereket rávenni, hogy valóságnak fogadjanak el egy olyan világot, amit ő talált ki, és a felnőttek eredetileg nonszensznek gondolták. (Azaz Helikopternek hívassa magát.)


(Válaszoltam már hasznosan is, de ez most beugrott.)

2022. ápr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Derjaderja ***** válasza:
74%
Abszolút igazad van. A gyereké a pont 😀
2022. ápr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!