Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha a gyerek...

Mit csináljak, ha a gyerek helikopter akar lenni, ha nagy lesz?

Figyelt kérdés
A helikopterek iránti szenvedélye 5 éves korában kezdődött, azóta pedig már eltelt majdnem 3 év. Folyton azt kell vele játszani, hogy ő egy helikopter, amivel nem is lenne baj, viszont az már egy kicsit aggaszt, hogy ha bárki megkérdezi, hogy mi lesz felnőttkorában, ő arra is ezt válaszolja. A tanító nénik is ki vannak már akadva, hogy nem hivatkoztatnak rá úgy, mint kisfiú, és még a nevét se igazán mondhatják ki anélkül, hogy utána mondják, hogy helikopter. Leültem már többször is beszélgetni vele, de ő mélyen hisz benne, hogy egy idő után pont olyan lesz, mint az igazi gépek. Én próbáltam kedvesen elmagyarázni, hogy nem, de ő folyton mérges lesz, mondván, hogy én szoktam mondani, hogy ott áll előtte az élet, és bármi lehet, ami csak akar. Nos, nem így értettem...

2022. ápr. 11. 17:34
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
92%
A gyerek túl komolyan vette a "mindenki hülye, csak én vagyok helikopter" mondást.
2022. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
69%
"Hülye vagy fiam, és még forogsz is"
2022. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
73%

Komolyan vettük a problémát. Nem a gyerekkel van a probléma. Egyébként is a problémás gyerek mindig utal a nevelő bajára.

Elég sok kisgyerekkel találkoztunk már, és tudjuk, hogy ilyen nincs.

Nagyon okosak a kisgyerekek.

Te is biztos az voltál.


"A tanító nénik is ki vannak már akadva, hogy nem hivatkoztatnak rá úgy, mint kisfiú, és még a nevét se igazán mondhatják ki anélkül, hogy utána mondják, hogy helikopter"

- aha, persze... és a tanító nénik még nem ajánlották a pszichológust sem. Itt a gyakorin tervezed a megvilágosodást?


Nem baj, álkérdező, kaptál sok szép pontot a kérdésedért. És mi más is lenne az élet értelme?

2022. ápr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
13-as, persze, elég sok gyerekkel találkoztál, de nem volt köztük ilyen, és ebből nyilván következik, hogy ilyen nincs is. És ki mondta, hogy a tanító nénik nem vetették fel a pszichológust? Csak tudod, tanítók, és ez azért egyáltalán nem egyértelmű eset számukra sem! Ja, és képzeld, nem a GYIK-től várom a megvilágosodást, de mivel látom, milyen egy átlagos felhasználó, lehet, a jövőben teljes mértékben mellőzni fogom!
2022. ápr. 11. 19:01
 15/37 anonim ***** válasza:
73%
1, a kérdezőnek. Hátha kigyógyítja a trollkodásból.
2022. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy most komolyan az én tesóm 9éves koráig seprű akart lenni. Utána már tűzoltó. :) én meg elég sokáig sellő akartam lenni. Úszni sem tudok. Soha nem vittek pszichológushoz. Mert gyerekek voltunk. A gyermeki fantázia felülmúlthatatlan. Majd idővel más akar lenni.
2022. ápr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Erről beszélek, 16-os, köszönöm! Gyerekekről van szó... És ez valahol szép is, csak van egy bizonyos határ, ami felett már nem.
2022. ápr. 11. 19:06
 18/37 anonim ***** válasza:
65%
16, aha, és a tanáraid sellőnek szólítottak?
2022. ápr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
88%

Majd ha nemsokára elkezd a farkával helikopterezni, akkor leszokik róla.


Amúgy inkább helikopter akarjon lenni, mintsem helicobacter.

2022. ápr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
92%
Én a helyedben elvinném repülős nyílt napra, katona/rendőrnapra vagy valami hasonlóra, ahol láthat igazi helikoptert, beszélhet olyannal, aki ilyen gépet vezet, netalán még be is ülhettek egybe. Az lehet, átlendítené a dolgon helikoptersofőr irányba.
2022. ápr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!