Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha a gyerek...

Mit csináljak, ha a gyerek helikopter akar lenni, ha nagy lesz?

Figyelt kérdés
A helikopterek iránti szenvedélye 5 éves korában kezdődött, azóta pedig már eltelt majdnem 3 év. Folyton azt kell vele játszani, hogy ő egy helikopter, amivel nem is lenne baj, viszont az már egy kicsit aggaszt, hogy ha bárki megkérdezi, hogy mi lesz felnőttkorában, ő arra is ezt válaszolja. A tanító nénik is ki vannak már akadva, hogy nem hivatkoztatnak rá úgy, mint kisfiú, és még a nevét se igazán mondhatják ki anélkül, hogy utána mondják, hogy helikopter. Leültem már többször is beszélgetni vele, de ő mélyen hisz benne, hogy egy idő után pont olyan lesz, mint az igazi gépek. Én próbáltam kedvesen elmagyarázni, hogy nem, de ő folyton mérges lesz, mondván, hogy én szoktam mondani, hogy ott áll előtte az élet, és bármi lehet, ami csak akar. Nos, nem így értettem...

2022. ápr. 11. 17:34
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
79%

Így van, ahogy írod: gyerek, de van egy határ.

És a határokat mi szabjuk meg, és mu tartjuk be. A te neved Pistike, és pont. Ha duzzog hát duzuogjon, majd elmúlik.

Játszani lehet, de hülyét addig csinál belőletek amíg hagyjátok!

2022. ápr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
26%
Nem nem szólítottak sellőnek. De akkor tiporjuk le a gyereket , és verjük is meg.:) Amúgy inkább helikopter akarjon lenni ,mint hercegnő vagy katicabogár.
2022. ápr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
69%

" Leültem már többször is beszélgetni vele, de ő mélyen hisz benne, hogy egy idő után pont olyan lesz, mint az igazi gépek."


Ki tudja? Talán ha felnő majd mérnök szeretne lenni vagy valami hasonló. Ne foszd meg ezt tőle. Ha hagyod hogy kiteljesedjen, akkor talán a gyermeked lesz a következő Elon Musk.

Egy szülőnek nem az a dolga hogy utat válasszon a gyermekének, hanem vigyázni rá hogy ne térjen le a sajátjáról.

2022. ápr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon egyetértek 20-assal!


Nekem meg az jutott eszembe, hogy ha budapestiek vagytok, vagy szívesen felutaznátok Budapestre, mint turisták, akkor vigyétek el a gyereket a Ferihegyi repülőtér 2-es terminálja közelében levő Aeroparkba, ami egy szabadtéri repülőmúzeum.


[link]


Ott több kisebb repülőgép pilótaülésébe beülhet, és talán helikopterbe is (azt hiszem, azt külön pénzért). Nézd meg a honlapot, többféle vezetett program is van a "normál" nézegetés mellett.

Talán a gyerekedben is jobban tudatosul, hogy helikopter nem, viszont helikoptervezető lehet.

Ha ez nem megoldható, nézz utána, hogy környéketeken mikor lesz repülős nap, légibemutató. Akár vedd föl repülős szervezetekkel vagy a honvédség légierős egységével a kapcsolatot. Lehet, hogy már megvan az éves tervük, hogy mikor, hol lesz bemutatójuk, ahol esetleg repülni is lehet, nemcsak nézni őket.

Vagy pénzért helikopteres túrára menni. Ma már ilyen is van pl. a Balaton vagy egyes nagyvárosok felett.


Szóval semmit sem letörve a képzeletéből, próbáljátok a helikopterezés vagy repülőzés valóságos élményével is megismertetni.

2022. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
31%
Ez 2-3 évesen normális. 8 évesen komoly gondra utal. Fiam 8 évesen kezdte azt csinálni amiről 9 évesen már tudta az lesz a jövője. Ez olyan dolog amit még így is kicsit későn kezdett. Tudom nem ez az átlag. De a 8 éves akinek ilyen szinten ni cs tudása a valóéletről ott komoly defektus van.
2022. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
77%

"Ki tudja? Talán ha felnő majd mérnök szeretne lenni vagy valami hasonló. Ne foszd meg ezt tőle."


Ja, vagy élő szövet lesz fémvázon, mint a Terminátor, nem?

Ettől, mármint egy esetleges mérnöki jövőtől valóban nem kell megfosztani, de ez nem egyenlő azzal, hogy ő akar helikopter lenni. Nem is értem, kérdező, hogy néz ki ez a gyakorlatban? A fiad meg van róla győződve, hogy egy szép napon majd rotort növeszt, helyből felszáll, és repül a föld felett? Ez 3 évesen oké, 8 évesen rohadtul nem, bármennyire is írjátok, hogy gyerek meg fantázia. Max ha poénból mondaná, az rendben lenne, de ha tényleg elhiszi, az nincs. Nála jóval kisebb gyerekek is tudják, hogy ez nem lehetséges. Ha ez nem kamu, akkor én is elvinném pszichilógushoz.

2022. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

26, meg a szülőt is, meg a pedagógust is.

Nekem ezen bukik el a mese, kizárt, hogy egy tanító kitegye annak a nyolc éves gyereket, hogy a társai gúnyolják. Márpedig tuti, hogy ezt nem állják meg szó nélkül.

2022. ápr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
84%

A szolnoki Reptár is nagyon tetszene neki.

Én is azt mondom, hogy gyerek, és ilyen szempontból természetes, hogy elszállt a fantáziája, de azért mutassátok meg neki az általános normàkat is. Tényleg Pisti helikopternek hívják az iskolában? A tanító? A 30 másik gyerek előtt?

Én nagyon sokáig játszottam mindenféle kitalált játékokat, semmi bajom nem volt, egyszerűen az volt a komfortzónám. Bátortalan voltam a valóságban élni, így a saját kis világomba mentem helyette. (Tudtam, hogy nem igaz, de 12-13 éves koromig játszottam ilyeneket és utána is találtam ki történeteket, amiket gondolatban eljátszottam.)

2022. ápr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a programjavaslatokat! :)
2022. ápr. 11. 23:08
 30/37 anonim ***** válasza:
38%
Én ennyi idősen sellő meg egyszarvú akartam lenni 😂 Majd kinövi.
2022. ápr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!