Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert lehet ilyen felenk a...

Miert lehet ilyen felenk a kislanyom?

Figyelt kérdés

3 eves a kislanyom es vmi elkepesztoen visszahuzodo, felenk minden olyan ember tarsasagaban aki nem en,az apja vagy a mamaja. Nem valaszol ha kerdezik, ra se mer nezni masokra, meg a gyerekekkel is idobe telik mig feloldodik. Nekem ugy tokeletes ahogy van csak aggodom mi lesz vele igy oviban. Pedig nem neveltuk burokban tok sokat talalkozunk gyerekes baratainkkal es szereti a kis pajtasait, de nagyon szorong a felnottek tarsasagaban.

Voltam vele felmeresen elvileg semmi baja nem autista v ilyesmi.

Hogyan segitsek neki? Akinel hasonlo volt feloldodott a gyerek kesobb?


2022. ápr. 13. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Majd kinövi.
2022. ápr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Rengeteg gyerek van aki ilyen, pl. én is ilyen voltam. Az ovi teljesen más közeg, máshogy fog viselkedni. Egyáltalán nem aggodnék ezen, szerintem az rosszabb amikor minden felnőttel barátkozik, te meg félhetsz mikor jön a cukrosbácsi.
2022. ápr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Az én kislányom is ilyen, most pl a lepkéktől, hangyáktól és mindentől retteg. Majd kinövik.
2022. ápr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom olyan, mint a 2es írja, hidd el ez nehezebb 😥

[link]

Ezt a könyvet próbáljátok, lehet segít.

2022. ápr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk van a Szakszolgálatnál az ilyen gyerekeknek "szorongó csoport". 2 pszichológus vezeti. Nálatok nincs?
2022. ápr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nem fogja kinőni. Ezt onnan tudom, hogy ugyanilyen voltam, most pedig szociális szorongó vagyok. Nagyon nehéz gyermek éveim voltak emiatt.


Szülők, igen, baj van, tegyetek ellene! Tanítsátok bizalomra, bátorságra. Vigyétek szakemberhez is, aki segít neki megnyílni. Meg tegyetek alá az önbizalmának is.

2022. ápr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
6 Nyilván ha valaki szorongó típus, valószínűleg gyerekként is az, de ez nem azt jelenti, hogy minden szorongó gyerek szorongó felnőtt lesz. Teljesen általános dolog, hogy kisgyerekek nem szólalnak meg felnőtt társaságban, "szégyellik magukat". A nagy részük egyszerűen kinövi ezt, meg a későbbi szereplés (ünnepségek, felelés) miatt elmúlik.
2022. ápr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

De a szorongás gyerekként is rossz. És nem, nem biztos hogy kinövi. Az sem biztos, hogy elhagyja ezt az oviban.


Azért mondom, hogy még idejében neki kell állni fejleszteni a gyereket, támogatni, erősíteni az önbizalmát, stbstb.


Ne legyintsük le a szorongást. Sz4r dolog.

2022. ápr. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem minden szülő próbál segíteni a gyerekének, beszélgetêssel mesékkel stb. De nem hinném, hogy pszichológushoz kellene rohanni minden félénk 3 évessel. Az én kisfiam is félénk volt ennyi idősen, most 5 éves és már teljesen közlékeny, barátkozós a felnőttekkel is.
2022. ápr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

A férjem kisebbik fia ugyanilyen volt. Most 10 éves és még mindig ilyen. Most már megszólal, ha kérdezik, de tőmondatokban felel. Egyértelműen szorong egy csomó mindentől.

Amit itt sokan úgy aposztrofálnak, hogy kinövi, az csak annyi hogy érik annyit, hogy a kor előrehaladtával megtanulja, átlátja a társadalmi normákat és tud hozzá igazodni. De ez nem jelenti azt, hogy ne okoznának neki frusztációt bizonyos interakciók.

2-3 évesen igen, életkori sajátosság, hogy elsőre félénkebb a gyerek idegenek között. Viszont egy nem szorongó gyerek egy idő után feloldódik. Illetve azokkal a felnőttekkel, akikkel sokat találkozik (pl pajtijának a szülei) nincs is szükség ilyen körökre.


Ha az én gyerekem lenne és egyértelműen látnám, hogy nem lehet kioldani és idővel sem oldódik ki, akkor foglalkoznék a témával, akár pszichológus bevonásával.

Meggyőződésem, hogy szülőként az az egyik feladatom, hogy észrevegyem a gyerekem gyengeségeit és azok leküzdésében segítsem illetve olyan eszközöket adjak a kezében, amivel képes maga megküzdeni az ilyen helyzetekkel. Ha van egy probléma, ami komfortzónán kívüli a gyereknek, a legrosszabb, ha csak hagyjuk és azt gondoljuk, hogy majd az idő megoldja.

2022. ápr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!