Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Vigantolt hány éves korig...

A Vigantolt hány éves korig kell adni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:

2-2.5 attól függ hogy jön ki.

a lánykám kettő lesz októberben még márciusig adom neki.

2010. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az én lányom 2 volt májusba és úgy rémlik, hogy a doktornő azt mondta 2 éves korig. A védőnő mondta a múltkor, hogy lassan megint kezdhetem neki adni, mert 3 éves korig kell.
2010. szept. 16. 14:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem azért mondhatta hogy csak márciusig mert a 3. szülinapjáig már nyár lesz...
2010. szept. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3 évbes korig ajánlott, ha a születésnapja fényszedény hónapra esik Tél vagy tavasz, érdemes addig adni, mikor újra jó idő lesz. az enyém most aug.-ban volt 2 éves, így én csak jövő áprilisig fogom adni. A tiéd májusi, így nyugodtan adhatod neki te is áprilisig.

""Kérdés:

Az lenne a kérdésem, hogy meddig kell a babáknak D-vitamint kapniuk?


Válasz:

Magyarországon kb. 15 évvel ezelőttig már óvodáskorban is (az óvodában reggeli után) minden kisgyermek kapott D vitamint. Az országba nem is fordult elő angolkóros megbetegedés. A szakirodalom azután olyan adatokról számolt be, amely szerint feleslegesen túladagoljuk a D3 vitamint. Ez a túladagolás nem gyógyszer-túladagolást jelent a szó szoros értelmében, mert a D3 vitamint szájon át ilyen módon nem lehet túladagolni - legfeljebb egyszeri óriási adaggal -, inkább felesleges adagolást. Azután újabb adatok jelentek meg ismét, miszerint a gyors növekedési szakaszokban, pl. serdülőkorban is szükség van a D3 vitaminra a mi éghajlati övünkön ahhoz, hogy jó szerkezetű, masszív csontállománya alakuljon ki az egyénnek. Én a pácienseimnek azt javaslom (és sok kollégám hozzám hasonlóan), hogy 1 éves korig folyamatosan, 1-3 éves kor között pedig októbertől májusig kapjon a kisgyermek D3 vitamint. A kisgyermek bőrét érő napfény hatására a csontok növekedéséhez szükséges D vitamint már önmaga előállítja. Gyorsan növekedő gyermeknél a téli időszakban óvodáskorban is ajánlom.

Dr. Gömöri Ágnes "

2010. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a doktornő a kutacsot nézte,és a nyáron született lányunknak és 2 éves koráig ajánlotta,mert nagynak találta a kutacsát. Az első szülöttünk tavaszi gyerek, neki csak 1 éves koráig kellett adni.
2010. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!