Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi baj lehet ha egy kislány...

Mi baj lehet ha egy kislány túl sokáig tartja vissza a vizeletét?

Figyelt kérdés

3 éves lányom alapból kevésszer pisil, de volt olyan, hogy csak 2-szer egy nap. Nem akar elmenni pisilni, nem akarja kiengedni.

Ma is sokat ivott. Délelőtt pisilt egyszer, de azóta nem. Most így feküdt le aludni. Amikor mondom, hogy pisiljen, nem akar.

Néha mondja hogy pisilni kell, de nem megy el.

Milyen fizikai problémái lehetnek belőle? Hogy derül ki, hogy még sok pisi van benne?


2022. ápr. 25. 20:15
1 2
 1/13 anonim válasza:
73%
vesekő például
2022. ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Az én lányom is ilyen. Kettönél többször nem pisil egy nap, de nem is tud, szerintem csak akkor tudja elengedni az izmot ha teljesen tele a hólyagja. Gondolom nem egészséges dolog, de baja nincs tőle, 4 és fél éves.
2022. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Hugyúti fertőzés is lehet. Kislányok amúgy is hajlamosabbak erre.
2022. ápr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Vesegörcs.
2022. ápr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

Húgyúti fertőzés

Vesegörcs

Vesekő


Egy menyasszony a ruhája miatt nem akart pisilni

Kirepedt a húgyhólyagja ( megérte)

Az esküvőszervező mesélte, a saját szervezése volt..és minden menyasszonyának elmondja, hogy nem tartunk vissza pisit..

Hanem válasszunk megfelelő ruhát


Szerintem ez egy kisgyerekkel nem fordulhat elő, de létezik.


Mit jelent, hogy sokat iszik?

2022. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A sógorom kiskorában visszatartotta, visszacsorgott a vizelete a veséjébe, kórházba került.

Szobatisztaság könnyen ment? Nem történt erőltetés?

Én a gyerekorvost megkérdezném.

2022. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
5-ös, persze, ezt a menyasszonyos sztorit én is hallottam már, kb. 5 éves lehettem akkoriban, már akkor sem hittem el. Pedig az 35 éve volt.
2022. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
6-os vagyok. Autós hosszú utakon nagyon nem szeretem az autópálya WC-t használni, de még benzínkutit sem. 1x 15 órát bírtam ki pisi nélkül, de párologtattam sokat a hőségben.
2022. ápr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon nem egészséges!Szerintem lelki eredetű.Én nem ide írogatnék,hanem beszélnék erről a védőnőnek/gyerek orvosnak!
2022. ápr. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy mi lehet az oka, sokkal fontosabb, mint hogy milyen következménye lehet. Ugyanis az oka többnyire lelki, azt meg kell előbb találni, hogy a kislány szorongása elmúljon és merjen rendszeresen pisilni. Pedagógiai Szakszolgálathoz javaslom fordulni, ingyenes.
2022. ápr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!