Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislány nem tud kommuni...

2 éves kislány nem tud kommunikálni, nem tudja kifejezni, hogy mit szeretne, érdemes kivizsgáltatni?

Figyelt kérdés

Ha éhes felmászik a székre, de mást nem jelez. Egyébként 1 szót sem mond, de nem arra értem. Hanem nem mutogat, nem jelez, semmi. Ha szólunk nem figyel, utasítást nem követ. Nagyon a saját világában létezik. Mindennek megvan az egzakt sorrendje, napirendi változást nem visel jól.

Ellenben szemkontaktus van, szokott ölelgetni.

Nővérem lányáról van amúgy jó, szülők homokba dugják a fejüket. Védőnő lerázta őket.


2022. febr. 19. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hall rendesen?
2022. febr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt innen nem lehet megmondani. A szakemberek is napokig vizsgálnak egy gyereket mire diagnózis születik. Ha a szülők nem tesznek semmit, sajnos te sem tudsz. Majd ha megy óvodába észreveszik és kap fejlesztést ha kell neki.
2022. febr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1.5 évesen volt hallásvizsgálaton, mindent rendben találtak.
2022. febr. 19. 10:43
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Már sokszor megkérdezted, miért nem fordulsz szakemberhez?
2022. febr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez az első kérdésem és nem az én gyerekem..
2022. febr. 19. 11:18
 6/12 Derjaderja ***** válasza:
63%

Szerintem az mindenképp furcsa, ha nem kommunikál.

A kisfiam 15 hónapos, és ő sem igazán beszél (ami nekem a lányom után furcsa kicsit), de teljesen adekvátan mutogat, például ránez a páromra, rámutat a távirányítóra, aztán a tévére, hogy kapcsoljuk be (alig nézzük de ő valamiért rá van kattanva a bekapcsolasra), a polcra ha vegyünk valamit, mutatja, ha pl nem tud kicsavarni egy üveget, vagy éppen hangosabban reklamál. A sétán, ha vegyem fel, nyújtja a karját, ha letegyem, rúgkapál.

Szóval mindig kifejezi, hogy mit akar tőlünk èpp. A nevere is gyakran nem figyel mondjuk, főleg ha a tilosban járkál pl dvd-ket pakol ki v ilyesmi.


De a rokon kislánynál azért az is kerdés, otthon milyen. Ezt a szülők talan jobban látják. Másrészt nem nagyon tudsz mit tenni, ha nem beszélik ezt meg Veled. Az is lehet, hogy terveznek kivizsgálast, csak nem akarják a rokonsággal megbeszélni (én se akarnam).


A védőnő amúgy olyan mindegy mit mond, ő nem egy hatóság. Arra jó, ha jól kèpzett, hogy egy plusz lehetőség hogy észrevegye valaki, ha nem jó valami a gyerekkel, de nem vétózhat meg egy kivizsgálást, ami a szülők észrevételein alakul. Csak persze a szülő is szívesebben hallja egy darabig, hogy minden rendben.


Ha sehogy nem halad a dolog, akkor talán az óviban kiderül.

2022. febr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Én biztos kivizsgáltatnám, ha az én gyerekem lenne. De mivel a szülők nem akarják, és a védőnő sem forszirozza, te nem tudsz mit tenni.
2022. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Elárulom, hogy én is mindig tudtam szemkontaktust tartani, ölelni is lehetett, mégis autista vagyok. Ha önjelölt pszichiátert játszik valamelyik laikus szülő / ismerős, akkor legalább ne a sztereotip, elavult könyvekből olvasott tünetek alapján tegye. A rugalmatlanság viszont már értékelhető.


A védőnő sem az a szakember, akinek adnék ilyen téren a véleményére. De még az óvónő, tanár, gyermekorvos sem. Tapasztalat sajnos. Engem sem vettek észre 30 évig. Egyedül a pszichiáter véleménye érdekeljen.

2022. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
A lányomnak is van rövid szemkontaktusa. Autista.
2022. febr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Derjaderja ***** válasza:
100%

8. Azért a rugalmatlanságra jó lenne egy példa itt a kerdesben.

A 2 évesek természetes vonása a rugalmatlanság. Nehezen tűri a napirendi változásokat? A vendegsegbe menés már önmagában egy idegsokk egy kisgyereknek, a lanyom 1-2 óra nagyszülòs vendégseg után sikítva jaktált ejfélig ennyi idősen, de hozzáteszem, kb én is.

2022. febr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!