Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel lehet lekötni két 4...

Mivel lehet lekötni két 4 évest egy fél napra?

Figyelt kérdés
Úgy adódott, hogy nekem kell vigyáznom jövő szombaton ismerősöm kettő 4 éves gyerekére, egy fiúra és egy lányra fél napra. Nekem nincs gyerekem, 21 éves nő vagyok. Nem, tudom, mit szeretnek csinálni a négyévesek.

2022. ápr. 30. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Tanuljatok meg valami egyszerű mondókát-táncot meglepetésül a szülőknek. :) Beválik a gyurmázás, festés (maszatolás!) is, de a legokosabb kimenni, ha szép idő van, és akkor elszüttyögnek a homokozóban bármennyit. Ha vannak kedvenc kis műanyag állataik, azokkal a szobában is jól elvannak, ha építetek együtt valami környezetet és persze mesét hozzájuk (lovacskának istállót, dinóknak erdőt stb.).
2022. ápr. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
menjetek játszótérre, állatkertbe
2022. ápr. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ők mennek hozzád, akkor kérd meg az ismerősödet, hogy pakoljon be pár játékot is, amit szertenek és majd azzal ellesztek. Őket is megkérdezheted majd, hogy mihez lenne kedvük.
2022. ápr. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Külsős programot szerintem nem jó. Nagyon fárasztó figyelni rájuk, kétfele lenni mindig és pl. egy állatkertnél garantált, hogy valamelyik félúton elfárad, a másik közben azért nyaggat, hogy éhes/szomjas/pisilnie kell. Játszótéren meg biztos, hogy valamelyik elesik, kiesik és kezdődik majd a sírás, meg az anya kell szöveg...

Szóval neked egyik sem lesz nagy élmény, főleg úgy, hogy nem ismered a gyerekeket olyan jól, nem tudod a szokásaikat, rigolyáikat.


Egyik legjobb barátnőmnek ikertestvérei vannak, vigyázunk rájuk néha.

Amiket nagyon szeretnek:

-bújócska, fogócska

-társasozás, memóriakártya

-lego

-gyurmázás

-színező, rajzolás, festés

-bunkert építünk és viszünk be nasit, laptopot és mesét nézünk

-sminkelünk (először mi őket, aztán fordítva is)


De szerintem is az a legegyszerűbb, ha viszik a kedvenc játékaikat.

2022. ápr. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lego, szerepjátékok pl főzős, babázós játékok. Szeretnek rajzolni, esetleg gyurmazni. Imádnak nekem segíteni. Pl zoknit párosítani, segítenek betenni a mosást, szeretik a könyveket. Minden érdekli őket. Mi hogy működik. Mire jó, miért arra, stb. Cukik. Akárhogy is, kérdezd meg a szülőket, hogy mi a napirend. Alszanak-e, mikor esznek, stb. Az én gyerekeim pl szeretik az állandóságot.

Jó buli lesz de fárasztó.

A játszótér jó lehet de én inkább a sétát ajánlom ha nincs rutinod. Emlékszem régen amikor nem volt még gyerekem egyszer egy bnomet elkísértem a fiával a játszótérre. Én kaptam pár infarktust, mert a kisfiú számomra hajmeresztő módon játszott. A bnom csak ült és nézte, O nem féltette, mert ismerte a gyereke határait.

2022. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!